Робота комунальної установи ДМР «Територіальний центр соціального обслуговування»

25.11.2019

Звіт про роботу комунальної установи ДМР «Територіальний центр соціального обслуговування», що забезпечує організацію та проведення соціальної роботи з сім’ями/особами, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, особами похилого віку та інвалідами, які досягли 18-го віку.

Станом на 18.11.2019р. у відділенні соціальної профілактики, адаптації та надання адресної допомоги працює 7 працівників: завідувач відділення, 3 фахівці із соціальної роботи та психолог, фахівець з фізичної реабілітації та швея. З метою підвищення свого професійного рівня та вдосконалення роботи завідувач відділення та спеціалісти беруть участь у навчально-практичних семінарах-тренінгах. У 2019 році за результатами навчань було підвищено кваліфікацію та отримано сертифікати державного зразка завідувачем відділення, фахівцем із соціальної роботи та психологом. Основними принципами діяльності відділення соціальної профілактики адаптації та надання адресної допомоги є законність, дотримання і захист прав людини, системність, доступність, конфіденційність, відповідальність за дотримання етичних та правових норм підчас надання допомоги. Робота здійснюється у спеціалізованих формуваннях: „Служба соціальної підтримки сімей”, „Мобільний консультативний пункт соціальної роботи у сільській місцевості” та „Консультаційний пункт при пологовому будинку”. Задля ефективної роботи із сім’ями та особами, які потребують допомоги та не в змозі самостійно подолати складні життєві обставини «Терцентр» співпрацює з Дунаєвецьким районним управлінням соціального захисту населення, Дунаєвецьким центром зайнятості, службою у справах дітей Дунаєвецької РДА, адміністрацією навчальних та дошкільних закладів Дунаєвецької ОТГ, інспектором ювенальної превенції сектору превенції Дунаєвецького ВП ГУНП в Хмельницькій області, відділом Дунаєвецького бюро безоплатної правової допомоги, закладами охорони здоров’я та з Дунаєвецькою РС філією «Центр пробацій».

Одним із пріоритетних напрямів є соціальна робота з сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах, де батьки з певних причин не забезпечують належного утримання та догляду за дітьми. Протягом звітного періоду на обліку сімей у відділені соціальної профілактики, адаптації та надання адресної допомоги перебуває 452 сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Із них соціальним супроводом охоплено 28 сім’я.

За результатами надання соціальних послуг задоволено потреби щодо : психологічна допомога 217 сімей, юридична 83 сім’ї, працевлаштовано 16 осіб, організовано лікування 40 особам, оздоровлено 4 дітей, налагоджено зв’язки з членами родини в 87 сім’ях, 6 сім’ям оформлено/відновлено документи, у т.ч. для призначення соціальних виплат, в 30 сім’ях поліпшено житлові умови, 207 сімей отримали гуманітарну допомогу.

Протягом 2019 року до КУ ДМР «Територіальний центр соціального обслуговування» надійшло 21 повідомлень щодо насильства в сім’ї, проведено обстеження та складено 18 оцінок потреб. Члени сімей, в яких були проблеми фізичного та психологічного насильства отримали психологічну, інформаційну та консультативну допомогу.

Спільно із представниками служби у справах дітей та інспектором ювенальної превенції сектору превенції здійснено 18 випадків кризового та екстреного втручання, де існувала загроза здоров’ю дітей. Забезпечується здійснення соціального супроводження дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей, надаються соціальні послуги відповідно до потреб опікунам, піклувальникам.

У Дунаєвецькій об’єднаній територіальній громаді функціонує 3 дитячих будинки сімейного типу та 4 прийомних сім’ї. Під час соціального супроводження даних сімей здійснювалася як індивідуальна, так і групова робота з прийомними батьками, батьками-вихователями та вихованцями прийомних сімей. Із дітьми проводились бесіди, консультації для допомоги у набутті навичок самостійного життя у соціумі, формування відповідальності, попередження негативних явищ, відновлення втрачених біологічних зв’язків. Протягом 2019 року соціальними послугами було охоплено 20 опікунських сімей, в яких виховується 29 дітей. Даній категорії дітей надані соціальні послуги: профілактика шкідливих звичок, формування навичок подолання конфліктів з оточенням, попередження негативних явищ. На обліку Дунаєвецького терцентру перебуває 13 осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.10.2014 р. № 623 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо функціональних обов’язків державного соціального інспектора», контроль за цільовим використанням допомоги при народженні дитини покладено на фахівців центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді шляхом проведення вибіркового обстеження окремих сімей. Станом за 2019 року здійснено 85 перевірки цільового використання допомоги при народженні дитини. В ході роботи зафіксовано 4 випадки що батьки не раціонально використовують кошти. При пологовому відділенні Дунаєвецької районної лікарні діє консультаційний пункт з питань запобігання ранньому сирітству. В рамках роботи КП було охоплено індивідуальними послугами 13 вагітних жінки, надано 37 індивідуальних соціальних послуги, спрямованих на збереження сім’ї, зокрема: інформаційних, психологічних, соціально-педагогічних. Проведено 7 бесід з елементами тренінгу, охоплено 30 осіб віком від 19 до 35 років. Під час проведення групових заходів розповсюджено інформаційно - просвітницькі матеріали. Роздано 30 буклетів з даної тематики. Налагоджена співпраця із кримінально-виконавчою інспекцією, де проводиться робота із умовно-засудженими та особами, які повернулися із місць позбавлення волі. Протягом даного періоду охоплено 17 сімей, яким надавалися послуги з питань зайнятості, покращення міжособистісних відносин та ведення здорового способу життя.

Протягом 2019 року спеціалістами відділення здійснено 175 виїздів в населенні пункти Дунаєвецької ОТГ, під час яких обстежено 344 сім’ї. Проведено 29 групових заходів (лекції, бесіди, відеолекторії, тренінги) з питань правової культури, популяризації сімейних форм виховання, пропаганди здорового способу життя, попередження шкідливих звичок серед підлітків, профілактики злочинності, насильства, торгівлі людьми, безробіття, алкоголізму, наркоманії, хвороб, що передаються статевим шляхом. На сайті Дунаєвецької міської ради розміщено матеріали: „Новорічні подарунки”, „Контроль за виконанням батьківських обов’язків”, „Інформаційно-правові години”, „Профілактика раннього соціального сирітства”, „Виїзд Мобільного консультаційного пункту”, „Супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу”, „Інформаційнопрофілактична робота серед молоді”, “ Наставництво”, „Формування відповідального батьківства”, „Попередження насильства та булінгу”, „Недопущення споєння правопорушень.”, „Великодній майстер-клас”, „Великодній кошик”, „Поради батькам”, „Міжнародний день сім’ї”, ”Соціально-профілактична робота”, „Допомога сім’ям”, „Запобігання та протидія насильству в сім’ї”. Виготовлено та розповсюджено буклети: „ Здоровий спосіб життя”, „ Відповідальне батьківство”, „Патронат над дитиною”.

Заходи:

Семінар «Соціально-активна молодь»

Профорієнтаційний захід «Різноманітний світ професій»

Семінар «Забезпечення засобами реабілітації та психологічна підтримка осіб з інвалідністю»

7 занять з арт-терапії

Захід профілактики повторних проявів насильства в сім`ях «Повага та взаєморозуміння між членами сім`ї»

«Ефективні методи реабілітації людей з інвалідністю»

«Попередження насильства в сім`ї»

Міні-лекція «Методи пошуку роботи»

«Стоп булінг»

Семінар «Засади усвідомленого батьківства»

Лекція «Вплив алкоголізму на організм людини»

Лекція «Сімейні цінності з точки зору християнської релігії»

«Великодні дива»

Виставка малюнків «Моя мама»

Свято до дня матері «Усе починається з мами»

«Наставництво, як сімейна форма виховання»

«Формування твердих навичок правової поведінки»

Групове заняття «Ефективне спілкування»

Екскурсія старим містом

Виїзний пленер майстер-клас

Відділення соціальної допомоги вдома обслуговує людей похилого віку та інвалідів, які досягли 18-го віку, послуги надаються та платній та безоплатній основі. У відділення працює 64 соціальних робітників та завідувач відділення, які надають соціальні послуги відповідно потреб 816 підопічним, з яких 5 осіб не здатні до самообслуговування (Vрухова активність). Станом за 2019 р. надано 19056 послуг, з них 645 на платній основі на суму 52 975.47грн.

Згідно укладених договорів клієнти отримують послуги:

Ведення домашнього господарства

Придбання і доставка продовольчих, промислових та господарських товарів, медикаментів з міста у село

Прання білизни

Організація харчування, приготування їжі

Організування харчування, годування для ліжко хворих

Оформлення субсидії на квартирну плату і комунальні послуги

Представництво інтересів в органах державної влади, установах, підприємствах, організаціях

Обробка присадибної ділянки

Допомога в ремонті житлових приміщень