Інформація

Державна реєстрація осіб ромської національності

Цікава інформація

До відома громадян

Набули чинності зміни Порядку
розгляду заяв про зміну імені (прізвища,
власного імені, по батькові) фізичної особи.
http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/477-2017-%D0%BF

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА
від 4 липня 2017 р. № 477 Київ
Про внесення змін до пункту 3 Порядку розгляду заяв про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові) фізичної особи
Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести до пункту 3 Порядку розгляду заяв про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові) фізичної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2007 р. № 915 (Офіційний вісник України, 2007 р., № 52, ст. 2115; 2011 р., № 84, ст. 3078; 2016 р., № 90, ст. 2938), такі зміни:
в абзаці другому слова “свідоцтво про народження, довідка з місця проживання та” виключити;
абзац четвертий виключити.

До відома громадян

Дунаєвецький районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області повідомляє, що за І півріччя 2017 зареєстровано 264 - народжень, 563 - смертей, 106 - шлюбів, 19 розірвань шлюбів.

До відома громадян

Ми йдемо далі!
Відтепер повний пакет документів для новонародженого безпосередньо у пологовому + цілодобове оформлення соціальної допомоги через Інтернет.
Максимально швидко, без зайвих паперів, бюрократії та черг.
Якісні сервіси для громадян – наш пріоритет!

Привітання

До відома громадян

Якщо дитина народилась за кордоном?

Якщо дитина народилась за кордоном?

ГАРНІ ІМЕНА ДЛЯ ХЛОПЧИКІВ І ДІВЧАТОК 2017 РІК. ЯК НАЗВАТИ ДИТИНУ

 

2017 рік – це час, коли влада переходить в руки Вогняного Півня, символу, який вважається одним з найбільш цілеспрямованого, вправного, енергійного, і при цьому дуже домашнім і привабливим. Ось чому, якщо ви чекаєте поповнення в цьому році, то до вибору імені для вашого малюка слід підійти з усією обережністю і серйозністю, адже погодиться ім’я для людини – це її провідна зірка на всьому життєвому шляху.

Багато вважають, що вибрати ім’я для свого малюка – це досить проста справа, але насправді, кожне з імен має свою таємницю, опис та характеристику, яка в свою чергу робить свій певний вплив на його життя і долю.

Саме тому гарні імена для хлопчиків і дівчаток 2017 рік є не тільки однією з обговорюваних тем серед молодих батьків та бабусь у тому числі, але і просто дуже пізнавальна і цікава. Адже погодьтеся красивих імен багато, а вибрати треба щось одне.

Як назвати дитину – поради та рекомендації.

Погодьтеся, якщо уважно вивчити всі поради і рекомендації, то вибрати ім’я стане набагато простіше і легше. Що ж це за поради, про які повинен знати кожен?

Назвати дитину по даті народження і за церковним календарем. Згідно зі статистикою, це один з найпопулярніших способів, до якого батьки найчастіше вдаються. Кожен день у церковному календарі присвячений певному святому, тому якщо орієнтуватися за цим способом, то ви ще й вибираєте ангела-хранителя свого малюка.

Назвати дитину за знаком зодіаку. Якщо ви багато уваги приділяєте гороскопам і астрологічним прогнозам, а також вірите в такі передбачення, то найбільш правильним стане прислухатися до поради зірок і планет.

Спираючись на психологічні характеристики імені. Напевно, не всі знають про те, що ім’я здатне надавати свій певний вплив на людину і його характер. Саме тому не варто поспішати, а краще всього, як можна більше дізнатися і зібрати інформацію про вибране і сподобане вам ім’я.

Але, незважаючи на всі поради, всі батьки хочуть і бажають, щоб ім’я його дитини було по-справжньому красивим, незвичайним, а головне, модним і сучасним. Що ж робити в цьому випадку? Правильно, краще уважно вивчити рейтинг та список найбільш популярних імен для хлопчиків і дівчаток, що значною мірою полегшить завдання вибору.

Імена для хлопчиків в 2017 році.

Найпопулярніші імена 2017 року. У список увійшли Марк, Костя, Тимур Артем, Микита, Аркадій, Яків, Віктор.

Імена, які додадуть вашому маляті ще більше енергії, врівноваженості та впевненості у своїх силах. Це Едуард, Данило, Платон, Паша, Роберт, Вадим.

Товариськість і життєрадісність вашому хлопчику нададуть наступні справжні чоловічі імена.

1. Іван.

2. Василій.

3. Леонід.

4. Олег.

5. Родіон.

6. Валерій.

Владними і напористими по праву можна вважати такі імена, як Матвій, Дмитро, Андрій, Іван, Ілля.

Якщо ви хочете, щоб ваш хлопчик був допитливим, завжди досягав поставленої перед собою мети, то найбільш правильним буде зробити вибір серед таких імен. Це Григорій, Богдан, Арсеній, Денис, Степан, Михайло, Олексій, Тимофій.

Рідкісні чоловічі імена. У 2017 році в цей список увійшли імена Єлисей і Олександр.

Ім’я для дівчинки.

Якщо у вас дочка, то в 2017 році варто придивитися до наступних імен і їх характеристиками.

1.Врівноваженість і енергія – це Катя і Тамара, Карина і Вероніка, Іра і Діана.

2.Працьовитість, комунікабельність, радість, сміх і веселощі – все це зосередилося в таких іменах, як Світлана, Оля, Поліна, Аліна, Елла, Люда і Валерія.

3.Особистість з твердим і владним характером, це, насамперед, Таня і Яна, Даша і Олена, Люба і Рита, Уляна, Жанна та Альбіна.

4.Рідкісні імена на 2017 рік – Катя, що означає і символізує «чиста» і Ліза, яка є справжнім королівським іменем.

Так, вибрати ім’я дитині не таке просте заняття, як здається на перший погляд, тому не варто поспішати, а краще все гарненько обдумати і зважити, щоб в майбутньому ваш хлопчик чи дівчинка були вам вдячні за обране ім’я.

 

Як змінити ім’я в Україні?

Ім’я людини несе в собі інформацію, історію та ідентифікує особу серед інших.

Ім’я та прізвище надає можливість не лише дізнатися про походження, національність та родину, а й реалізовувати свої цивільні права і обов’язки.

Зокрема право на ім’я людини включає наступне:

 • право володіння, користування і розпорядження своїм ім’ям;
 • право вимагання від інших осіб звертатися відповідно до її імені;
 • право на псевдонім;
 • право вимагання припинення незаконного використання свого імені, а також будь-які інші його порушення.

Сьогодні поговоримо про право розпорядження іменем, а саме про право на зміну імені.

Чому українці прагнуть змінювати "дані" про себе?

Причини можуть бути різні: сімейні справи, повернення до родового прізвища, або ж у людини просто з’явилося бажання змінити своє ім’я. Це суто індивідуальний вибір. І кожен має право не пояснювати своє рішення.

Як це зробити?

Кожна особа віком від 16 років може самостійно змінити ім'я чи прізвище на бажане. 14–річним дозволено законом зробити це за згодою обох або одного з батьків.

При подачі заяви про зміну імені особі, яка досягла 16-річчя, треба пред'явити паспорт або свідоцтво про народження. Тим, хто досяг 14 років - свідоцтво про народження.

Крім того, до письмової заяви від особи віком від 16 років треба додати:

 • довідку з місця проживання за умови, якщо від дня досягнення зазначеного віку минуло менше ніж один місяць;
 • свідоцтво про шлюб (у разі, коли заявник перебуває у шлюбі) або свідоцтво про розірвання шлюбу;
 • свідоцтва про народження дітей (у разі, коли заявник має малолітніх або неповнолітніх дітей);
 • свідоцтва про зміну імені заявника, батька чи матері, якщо воно було раніше змінено;
 • фотокартка заявника.

Де це можна зробити?

Громадяни України, які проживають на її території, подають заяви до відділів реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання. Винятком є особи з тимчасово окупованих територій – прив’язки до території за місцем проживання для них немає, вони можуть звернутися до будь-якого Відділу державної реєстрації актів цивільного стану.

Ті громадяни України, які постійно проживають за кордоном, повинні звернутись до дипломатичного представництва або консульської установи України, в якій вони перебувають на постійному консульському обліку.

Ціна питання?

Тим, хто хоче отримати нове ім'я, треба буде сплатити державне мито, що становить 5 гривень 10 копійок.

Якщо процедура повторна, наприклад, раніше ви змінювали ім'я і знову бажаєте його змінити, то це задоволення обійдеться вам у 51 гривню.

Скільки чекати?

Заява про зміну імені розглядається у тримісячний строк. Такий термін встановлений законом.

Заява про зміну імені дипломатичним представництвом або консульською установою України розглядається у шестимісячний строк з дня її подання.

Чи можуть вам відмовити?

Так, підставами для відмови може бути: подання неправдивих відомостей чи перебування під слідством, судом, адміністративним наглядом, або наявність непогашеної або не знятої в установленому законом порядку судимості, або коли охочого отримати нове ім'я розшукують українські чи іноземні правоохоронні органи. Також це може бути офіційне звернення правоохоронних органів іноземних держав про оголошення розшуку заявника.

Що відбувається після зміни імені?

Одночасно відділом державної реєстрації інформація про зміну імені надається до територіального органу міграційної служби, до районних (міських) військових комісаріатів та до органів національної поліції.

Для початку ви отримуєте свідоцтво про зміну імені. Далі до паспорта громадянина України вноситься відмітка про необхідність його зміни у місячний термін.

Наступний крок – паспорт на нове ім’я, зміна картки платника податків, закордонного паспорта, водійського посвідчення, банківських карток і решти документів, що ідентифікують особу.

Процедуру зміни імені чи прізвища можна проводити неодноразово. Тож, якщо у вас багата уява, можете пробувати ще раз і ще раз... :-)

До відома громадян

47% матерів не мають бажання вписувати в свідоцтво про народження дитини «батька-примару». Законопроект № 6150 ліквідує норми законодавства, що принижують жінок.
Ми - за право вибору! Якщо мама хоче вказати відомості про батька - у неї лишиться ця можливість, якщо ж вигадувати щось про батька бажання немає... жінку не будуть примушувати вписувати у свідоцтво про народження дитині відомості про "батька-примару".

"ШЛЮБ ЗА ДОБУ".

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ розпочинає ТУРИСТИЧНИЙ СЕЗОН з проектом "ШЛЮБ ЗА ДОБУ".
Місто в якому так багато молоді, місто яке динамічно розвивається - має ще один приваблий сервіс.
Чудові різнопланові локації, демократична ціна, талановиті "обрядові старости", та місцевий колорит - це те що відчули всі пари в день старту проекту і те що відчують всі хто вирішать поєднати свої долі у місті Хмельницький.
Кохання, гарної подружньої долі та багато чудових дітей всім новоствореним сім'ям!

Шлюб за добу вже можна зареєструвати у місті Хмельницькому

З 28 квітня 2017 року у місті Хмельницькому закохані пари зможуть одружитись за добу. Саме у цей час в обласному центрі стартує пілотний проект Уряду щодо спрощеної процедури державної реєстрації шлюбу. Для молодят підготували п’ять місць в центрі Хмельницького, а саме – приміщення філії ЦНАПУ №1, хол міської ради, виставкова зала хмельницької дитячої школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, хмельницький музей-студія фотомистецтв, малий актовий зал та внутрішній двір Хмельницької дитячої школи мистецтв. Укласти шлюб у місті Хмельницькому за один день буде дешевше аніж у Львові, Києві чи Одесі. Приблизна вартість послуги становить одну тисячу гривень.

Також з 25 березня 2017 року до нововведення приєдналось ще 15 населених пунктів –Кривий Ріг, Бахмут, Запоріжжя, Біла Церква, Борисполь, Кропивницький, Станиця Луганська, Білгород-Дністровський, Полтава, Кременчук, Чугуєв, Черкаси, Хотин та с.Кам’яниця Ужгородського району Закарпатської області. Поширення пілотного проекту на територію нових населених пунктів України, зокрема сільської місцевості, дасть змогу максимально наблизити відповідну популярну адміністративну послугу до населення, створивши при цьому максимально зручні умови для наречених.

Даним сервісом з 29 липня 2016 року скористалось уже 5630 пар, що свідчить про популярність та попит даної послуги серед закоханих пар.

Хмельницький став учасником пілотного проекту Уряду зі спрощеної процедури реєстрації шлюбу за 24 години.

Кабінетом Міністрів України прийнято розпорядження від 22 березня 2017 р. № 192-р, яким розширено перелік населених пунктів, що виявили бажання долучитись до пілотного проекту щодо державної реєстрації шлюбу у скорочені строки. Наразі до вказаного проекту приєднався Хмельницький.

Відтепер у Хмельницькому можна одружитись за добу. Перші молодята зможуть скористатись новаціями вже з 28 квітня цього року. Однією з переваг є те, що одружитись можна як у приміщенні Філії № 1 управління адміністративних послуг Хмельницької міської ради (вул. Грушевського, 86), так і обравши одне із запропонованих місць, а саме: хол приміщення міської ради, 2-й поверх (вул. Гагаріна, 3), виставкова зала Хмельницької дитячої школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва (вул. Проскурівська, 65), Хмельницький музей-студія фотомистецтва (вул. Проскурівська, 56), малий актовий зал та внутрішній двір Хмельницької дитячої школи мистецтв (вул. Гагаріна, 3 А). У подальшому перелік місць для одруження буде розширюватись. Усе залежатиме від побажань хмельничан.

Особам, які бажають зареєструвати шлюб у скорочені строки, необхідно укласти договір про надання послуг з організації проведення державної реєстрації шлюбу, подавши паспорти (посвідки, паспорти іноземних громадян) до Філії № 1 управління адміністративних послуг (вул. Грушевського, 86).

У випадку, коли один із подружжя іноземець, йому потрібно надати його паспорт та документ, що підтверджує законність його (її) перебування на території України. Документи, складені іноземною мовою, подаються разом з їх перекладами українською мовою.

Якщо особи, які бажають зареєструвати шлюб, або один з них раніше перебували у шлюбі, мають надати документи, що підтверджують припинення попереднього шлюбу або визнання шлюбу недійсним. Працівники управління відскановані документи далі передаватимуть до міського відділу державної реєстрації управління юстиції у Хмельницькій області для перевірки.

Державна реєстрація шлюбу буде проводитись у будь-який день, зручний для молодят, у тому числі в день подання відповідної заявки. Для цього майбутнє подружжя має визначитись із датою, часом та місцем реєстрації шлюбу.

Повідомлення

Дунаєвецький районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області повідомляє, що за період з 01.03.2017 по 31.03.2017 року зареєстровано 41 народжень з них 26 у пологовому відділенні.

Робоча зустріч

21.03.2017року була проведена зустріч начальника Дунаєвецького районного відділу ДРАЦС Наталюк О.О. з начальником відділу реєстрації місця проживання фізичних осіб Дунаєвецької міської ради Школьняк Є.О. щодо взаємодії з органами реєстрації місця проживання та прийому документів про реєстрацію місця проживання новонародженої дитини під час проведення державної реєстрації народження дитини.

ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РЕЄСТРАЦІЇ МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ НОВОНАРОДЖЕННОЇ ДИТИНИ.

Новації в законодавстві України передбачають можливість зареєструвати місцепроживання новонародженої дитини під час проведення державної реєстрації народження дитини, зокрема: згідно частини шостої статті 6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в України» (далі - Закон) за бажанням батьків чи одного з них для реєстрації місця проживання дитини документи, визначені Законом, можуть бути подані органам державної реєстрації актів цивільного стану під час проведення державної реєстрації народження дитини. Органи державної реєстрації актів цивільного стану в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, направляють зазначені документи органам реєстрації для реєстрації місця проживання новонародженої дитини.


Оскільки видача свідоцтва про державну реєстрацію народження дитини за бажанням батьків може відбуватись в закладі охорони здоров’я, де відбувалися пологи, відповідно, подати документи на реєстрацію місцяпроживання малюка можна також в пологовому будинку


Які документи необхідні для реєстрації місця проживання новонародженої дитини?*
Для реєстрації місця проживання новонародженої дитини подаються:


1. Письмова заява (додаток 7 до Правил реєстрації місця проживання, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 № 207 (далі – Правила);


2. Свідоцтво про народження дитини;


3. Квитанція про сплату адміністративного збору;


4. Документ, що засвідчує особу законного представника (батьків, усиновлювачів).
*відповідно до статті 6 Закону реєстрація місця проживання особи за заявою законного представника здійснюється за згодою інших законних представників;
- у разі реєстрації місця проживання батьків за різними адресами місце проживання дитини, яка не досягла 14 років, реєструється разом з одним із батьків за письмовою згодою другого з батьків у присутності особи, яка приймає заяву, або на підставі засвідченої в установленому порядку письмової згоди другого з батьків (крім випадків, коли місце проживання дитини визначено відповідним рішенням суду або рішенням органу опіки та піклування).


Який розмір адміністративного збору за реєстрацію місця проживання новонародженої дитини?
Згідно статті 11-1 Закону за реєстрацію місця проживання сплачується адміністративний збір. 
Що стосується реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання, розрахунок суми адміністративного збору вираховується з мінімальної заробітної плати прийнятої на 1 січня поточного року (3200 грн.); реєстрація місця проживання з порушенням встановленого законом строку (30 календарних днів після зняття з реєстрації місця проживання)m- 0,0255 розміру мінімальної заробітної плати.
Яка процедура прийняття від батьків документів про реєстрацію місця проживання новонародженої дитини через органи державної реєстрації актів цивільного стану?
У разі подання документів, необхідних для реєстрації місця проживання новонародженої дитини, через органи державної реєстрації актів цивільного стану уповноважений працівник перевіряє належність документа, що посвідчує особу батьків (усиновлювачів) або інших законних представників дитини, та документа, що підтверджує повноваження особи як законного представника, особі, яка його надала, їх дійсність, правильність заповнення заяви про реєстрацію місця проживання, наявність документів, необхідних для реєстрації місця проживання дитини, про що ним робиться відповідний запис у цій заяві. Прийняті документи не рідше одного разу на місяць передаються до відповідного органу реєстрації (пункт 20 Правил).


Який результат розгляду документів щодо реєстрації місця проживання новонародженої дитини і де його можна отримати?


Якщо документи для реєстрації місця проживання новонародженої дитини подавалися до органу державної реєстрації актів цивільного стану, довідка про реєстрацію місця проживання дитини оформлена органом реєстрації, повертається до відповідного органу державної реєстрації актів цивільного стану або за бажанням батьків може бути видана у відповідному органі реєстрації, центрі адміністративних послуг, надіслана поштою (абзац 8 пункту 23 Правил)


На жаль, ці Правила тимчасово не поширюються на реєстрацію новонародженої дитини, у разі коли батьки зареєстровані на території непідконтрольній українській владі.

 

Проект «Шлюб за добу» в Кам’янці має успіх.

Проект «Шлюб за добу» в Кам’янці має успіх.

Повідомлення

Повідомлення
 • 1 (current)
 • 2
 • >