Діти та сім'яВогник добра

Вогник добра

14.01.2020

Віра в диво, закладена в дитинстві, дуже допомагає нам, дорослим дядькам і тіткам, справлятися з негараздами. У житті трапляються різні ситуації. Часом, не бачачи виходу з обставин, що склалися, ми звертаємося в думках до когось або чогось вищого. І така віра виявляється єдиною точкою опори. Завдяки цьому ми продовжуємо мріяти. І це дає більшу мотивацію для планів на майбутнє. Ми повинні, так чи інакше, знати, що в нас це майбутнє є, і воно обов’язково буде щасливим. Попри все...

Детальніше...


Стоп насильству!

Стоп насильству!

29.11.2019

Щорічно із 25 листопада по 10 грудня в Україні проводиться всеукраїнська акція “16 днів проти насильства в сім’ї”. Дати початку та завершення Акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини...

Детальніше...


Засідання опікунської ради

Засідання опікунської ради

26.09.2019

Сьогодні в приміщені Дунаєвецької міської ради відбулося засідання опікунської ради. На порядок денний були винесенні питання:

- про призначення опікунів над повнолітніми недієздатними особами;

- про надання дозволу на реєстрацію неповнолітніх дітей без дозволу батька;

- про доцільність позбавлення батьківських прав відносно малолітнього сина.

Думку кожного члена опікунської ради заслухано. Рішення були прийняті одноголосно.

Детальніше...


Протидія торгівлі людьми

Протидія торгівлі людьми

31.07.2019

2013 року Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила дату 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми. Ключовим завданням цього Дня є підвищення рівня поінформованості громадян про глобальну проблему торгівлі людьми і привернення увагу до тяжкого становища жінок, чоловіків і дітей, які постраждали від цього злочину.

Саме заради цього працівниками комунальної установи Дунаєвецької міської ради «Територіальний центр соціального обслуговування» здійснено виїзди у сім’ї Дунаєвецької ОТГ, які перебувають у складних життєвих обставинах, та багатодітні сім’ї. Із членами сімей проведено профілактичні бесіди на тему: “ Торгівля людьми – сучасний прояв рабства”, “Як уникнути пастки”, роздано буклети та пам’ятки з попередження торгівлі людьми, у яких можна знайти контактні дані тих, хто може захистити, куди і коли звертатися у випадку потрапляння у скрутну ситуацію.

Детальніше...


Профілактична робота з сім'ями які перебувають в складних сімейних обставинах

Профілактична робота з сім'ями які перебувають в складних сімейних обставинах

25.03.2019

25 березня 2019 року фахівцями із соціальної роботи КУ Дунаєвецької міської ради “Територіальний центр соціального обслуговування” Грондзаль Ольгою та Кузьмінською Лілією спільно із головним спеціалістом ССД Дунаєвецької РДА Петровською Тетяною  здійснено виїзд у села Вихрівка та Пільний  Мукарів Дунаєвецької  ОТГ, в ході якого проінспектовано 4 сім’ї, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Детальніше...


Наставництво — чужих дітей не буває

Наставництво — чужих дітей не буває

21.03.2019

Україна вже понад 10 років реформує систему захисту прав дітей. Європейський досвід, до якого ми зазвичай апелюємо, має чіткі підходи й відпрацьовані інструменти. Це виглядає так: деінституціалізація = закриття інтернатних установ + розвиток соціальних послуг для запобігання розлученню дітей із батьками та для возз'єднання сімей + розвиток альтернативних форм опіки: усиновлення, прийомні сім'ї, дитячі будинки сімейного типу (ДБСТ), патронат (прийомна сім'я на короткий час екстреного розміщення) + перерозподіл ресурсів з інтернатних установ на послуги для сімей та дітей за місцем проживання.

Детальніше...


Попередження Булінгу

Попередження Булінгу

13.02.2019

Чомусь явище цькування , яке ще можна назвати новомодним словом «булінг», вважають у нашому суспільстві абсолютно нормальною, навіть звичайною справою, надто серед дітей і молоді. Утім, мало хто уявляє, які насправді руйнівні наслідки має булінг, адже навіть поодинокі його випадки залишають глибокі емоційні сліди в психіці людини.

Детальніше...


«Біжи або помри»: в Україні з'явилась нова небезпечна гра

«Біжи або помри»: в Україні з'явилась нова небезпечна гра

12.02.2019

"Біжи або помри" – з’явилася нова небезпечна гра для дітей.

Суть гри полягає в тому, аби перебігти жваву трасу в недозволеному місці і залишитися живим. Процес підлітки знімають на відео та викладають у мережі.

За словами психологів, бігти або померти здебільшого вирішують діти 9 -14 років. Це група найбільшого ризику.

Детальніше...


Увага! Відтепер батьки, які виховують 2 дітей мають право на пільги від держави

Увага! Відтепер батьки, які виховують 2 дітей мають право на пільги від держави

10.02.2019

Відповідно до п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу України cтавка податку на доходи фізичних осіб становить 18 відсотків бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) (крім випадків, визначених ст. 167 Кодексу) у тому числі, але не виключно у формі: заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.

Разом з тим відповідно до п. 16 підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу оподаткування доходів військовим збором продовжено до набрання чинності 163 Кодексу (п.п. 1.2 п. 161 підрозділу 10 розділу XX Кодексу). Згідно з п. 163.1 ст. 163 Кодексу об’єктом оподаткування резидента є, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

Детальніше...


Послуга "Е-малятко": як батькам немовлят планують полегшити життя

Послуга "Е-малятко": як батькам немовлят планують полегшити життя

10.02.2019

Спростити батькам немовлят паперову тяганину хочуть в Уряді. У цьому переконує Премєр Міністр Володимир Гройсман на своїй сторінці у Facebook.

Отримати цілий комплекс документів з реєстрації дитини, подавши лише одну заяву, допоможе нова послуга #ЕлектроннеМалятко.

Послуга враховує, зокрема:

  • Реєстрацію місця проживання
  • Призначення допомоги при народженні
  • Реєстрацію дитини в системі охорони здоров’я
  • Реєстрацію дитини в реєстрі платників податків
  • Видачу посвідчень багатодітної родини
Детальніше...


Про допомогу з вагітності та пологів постраждалим від Чорнобильської катастрофи

Про допомогу з вагітності та пологів постраждалим від Чорнобильської катастрофи

07.02.2019

Допомога з вагітності та пологів надається за кошти Фонду соціального страхування України у розмірі 100% середньої заробітної плати за весь період відпустки у зв’язку із вагітністю та пологами

Право на виплати мають усі офіційно працевлаштовані жінки.

У загальних випадках тривалість відпустки з вагітності та пологів складає 126 календарних днів (70 днів до передбачуваного дня пологів і 56 днів після пологів), листок непрацездатності видається з 30 тижня вагітності.

Детальніше...


Відповідальність за булінг

Відповідальність за булінг

04.02.2019

 

У кожної людини є право –

любити іншого або не любити,

поважати або не поважати …

Але ні у кого немає права бити людину –

нехай навіть просто словесно.

Насильство у школі – буденна реальність для багатьох людей в усьому світі. Переслідування, знущання, погрози онлайн, образи – все це негативно впливає на школяра та його успіхи в навчанні. Практично в кожному класі є учні, які стають об’єктами глузувань та знущань, а також агресори, які є ініціаторами булінґу.

 

Детальніше...


Держпраці та Мін'юст підписали меморандум щодо детінізації роботи працівників-боржників з аліментів

Держпраці та Мін'юст підписали меморандум щодо детінізації роботи працівників-боржників з аліментів

02.02.2019

Дунаєвецька міська рада повідомляє, що 21 січня 2019 року у приміщенні Українського національного інформаційного агентства Укрінформ відбулося публічне підписання Меморандуму про співробітництво між Державною службою України з питань праці та Міністерством юстиції України.

Тільки за 2018 рік до органів державної виконавчої служби направлено 10 153 звернення від батьків, які проживають з дітьми про те, що боржники працюють неофіційно. Відтепер, відповідно до положень меморандуму про співпрацю, за такими фактами будуть організовані перевірки підприємств та фізичних осіб підприємців, де працюють ухильники.

Детальніше...


Уряд збільшує соціальну допомогу сім”ям, в яких народжуються діти – “муніципальна няня” і “пакунок малюка”

Уряд збільшує соціальну допомогу сім”ям, в яких народжуються діти – “муніципальна няня” і “пакунок малюка”

31.01.2019

Муніципальна няня додатково до щомісячних виплат на дитину

Кожній українській сім’ї, в яких народжуються діти, Уряд надає грошову допомогу у розмірі 41 280 гривень. Грошові виплати здійснюються одноразово в сумі 10 320 гривень, решта коштів виплачується рівними частинами впродовж наступних 36 місяців. Протягом трьох років декретної відпустки держава також щомісяця сплачує за маму єдиний соціальний внесок, що збільшує її страховий стаж.

З вересня 2018 року Уряд впровадив ще один вид соціальної підтримки материнства – «пакунок малюка». Кожна жінка, в якої з’явився новонароджений, безкоштовно отримує подарунок з необхідними в перший період життя дитини речами. «Пакунок малюка» формувався на основі опитування молодих мам, а перелік речей буде розширено з лютого 2019 року.

Детальніше...


Обережно. Незнайомець

Обережно. Незнайомець

26.01.2019

Все частіше ми зустрічаємо в пресі, по радіо, на телебаченні повідомлення, щодо зникнення дітей. Така загострена криміногенна обстановка вимагає загострення почуття небезпеки, моральної готовності протистояти злочинцям не тільки в дорослих, але й в дітей.

Діти молодшого шкільного віку емоційно чутливі, довірливі та наївні, а тому особливо привабливі для злочинців.

За статистикою, у 90 % випадків дитина добровільно йде за зловмисником, захоплена якою-небудь привабливою пропозицією.

Детальніше...


ЯК ОТРИМАТИ КОМПЕНСАЦІЮ ЗА «МУНІЦИПАЛЬНУ НЯНЮ». РОЗ’ЯСНЕННЯ ВІД МІНСОЦПОЛІТИКИ

ЯК ОТРИМАТИ КОМПЕНСАЦІЮ ЗА «МУНІЦИПАЛЬНУ НЯНЮ». РОЗ’ЯСНЕННЯ ВІД МІНСОЦПОЛІТИКИ

24.01.2019

На сайті Міністерства соціальної політики оприлюднено проект документу Про порядок відшкодування послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня».

У проекті пропонується виплачувати компенсацію у вигляді щомісячної адресної допомоги батькам у розмірі одного прожиткового мінімуму (з 1 січня 2019 року це 1626 грн). Гроші перераховуватимуть на картку одного з батьків дитини, після оплати ним праці няні за місяць. Стосунки батьків і няні ґрунтуються на офіційно укладеному між ними договорі.

Детальніше...


Проведено засідання комісії з розгляду заяв громадян з питань призначення державних соціальних допомог, субсидій та призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам

Проведено засідання комісії з розгляду заяв громадян з питань призначення державних соціальних допомог, субсидій та призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам

24.01.2019

24 січня, в управлінні соціального захисту населення Дунаєвецької райдержадміністрації, начальник відділу у справах дітей, молоді та спорту апарату виконавчого комітету Дунаєвецької міської ради Ірина Блажеєва, взяла участь у засіданні комісії з розгляду заяв громадян з питань призначення державних соціальних допомог, субсидій та призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, під головуванням заступника голови Дунаєвецької райдержадміністрації Юрія Закурдаєва.

Детальніше...


З 1 січня зросла сума аліментів

З 1 січня зросла сума аліментів

24.01.2019

З 1 січня 2019 року мінімально рекомендований розмір аліментів становить: для дітей до 6 років - 1626 гривень, від 6 до 18 років - 2027 гривень. Про зміни, які стосуються виплати аліментів, що відбулися з 1 січня 2019 року повідомляє головне управління юстиції.

"Прийняті минулого року два пакети законопроектів “Чужих дітей не буває” гарантують ще більше прав для дитини. Серед них – посилення відповідальності для одного з батьків, який не хоче платити аліменти. Оскільки сума аліментів, яка встановлена раніше, була досить мізерною, то в законодавстві чітко визначили, що мінімальний розмір аліментів буде у розмірі прожиткового мінімуму", - йдеться у повідомленні.

Детальніше...


Дитяча допомога у 2019 році: види та розмір виплат

Дитяча допомога у 2019 році: види та розмір виплат

22.01.2019

 У 2019 році розмір виплати при народженні дитини залишився на попередньому рівні, встановленому 1 липня 2014 року. 41280 грн. - це єдиний розмір допомоги на першу, другу і наступну дитину. Ця сума не залежить від кількості дітей в сім'ї і виплачується протягом 3-х років. У державному бюджеті країни закладено необхідні кошти для виплати «дитячих» своєчасно і в повному обсязі. Ніяких радикальних змін щодо виплати за народження дитини в Україні 2019 не буде.

Детальніше...


Cемінар із безробітними та тему: “Торгівля людьми – сучасний прояв рабства”

Cемінар із безробітними та тему: “Торгівля людьми – сучасний прояв рабства”

30.07.2018

30 липня 2013 року Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми. Ключовим завданням цього дня є підвищувати рівень поінформованості громадян про глобальну проблему торгівлі людьми і привертати увагу до тяжкого становища жінок, чоловіків і дітей, які постраждали від цього злочину.

Детальніше...


  • 1 (current)
  • 2
  • >