http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/03/13/2018-03-13_4148/images/images-32324.jpg
http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/03/13/2018-03-13_4148/images/images-7874.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/03/13/2018-03-13_4148/images/images-66607.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/03/13/2018-03-13_4148/images/images-4458.jpg

Непомітна робота з помітними результатами

дата створення: 2018-03-13

Щодня ми прокидаємося, похапцем збираємося на роботу, навчання, складаємо плани та списки нагальних справ і часто-густо не помічаємо, що робиться довкола. Стоїмо на зупинках в очікуванні громадського транспорту, чимчикуємо тротуарами зі своєю малечею і зовсім не замислюємося, що хтось вже встиг вранці посипати це все пісочком, щоб не дай Боже ми не впали послизнувшись, хтось прибрав обгортку від фантика, котра ненароком випала вчора із сумки, а ви, спізнюючись на зустріч, не мали часу її підібрати… Здавалося б усе це дрібниці, проте праця двірника, котру не помічаєш, відіграє одну з важливих ролей в нашому суспільстві.

Цього тижня, у третю неділю березня, в Україні відзначатимуть День працівників житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення. Напередодні професійного свята ми вирішили поспілкуватися з тими, хто щодня слідкує за чистотою та порядком у Дунаївцях – із працівниками комунальної установи Дунаєвецької міської ради «Житлово-експлуатаційне об’єднання».

- Ми підтримуємо порядок на вулицях, парках і скверах, дворах, задля поліпшення краси нашого міста. Все це щоденна клопітка, але не завжди помітна й належно оцінена праця, - зазначає майстер по благоустрою міста із 31-річним стажем роботи в сфері ЖКГ, Тетяна Боднар. – У «житлово-експлуатаційному об’єднанні» працює 30 працівників, з яких 14 – двірники. Звичайно робочих рук не вистачає, але те що маємо зараз і було колись – неможливо порівнювати. Нам багато в чому підсобляє міська рада. Раніше місто обслуговувало лише 8 двірників, зараз ми збільшили їх штат до 14.

Як розповіла Тетяна Володимирівна, місто починають прибирати ще о 6-ї ранку і працюють до 15.00, шість днів на тиждень, не зважаючи на погодні умови. Але це зовсім не означає, що в неділю місто потопатиме в непотребі, адже за потреби двірники виходять на службу і у вихідний. Крім того, є чергова людина, яка слідкує в цей день за порядком біля сміттєвих баків. За окремим графіком працюють і люди, які обслуговують села громади та збирають сміття згідно із підписаними угодами щодо вивозу твердих побутових відходів.

- Містяни досить часто не цінують нашу роботу, не зважають на те, що це важка фізична, а подекуди й моральна праця, - скрушно хитає головою двірник Людмила Сібірьова, яка обслуговує ділянку на вулиці Шевченка від будинку №50 і до будинку №92. – Ось навіть вчора зробила зауваження мамі, чия дитина викинула обгортку від солодощів просто мені під ноги. Але на мої слова жінка відповіла, що це моя робота, мовляв чого мені її й не виконувати? Прикрощів у нашій справі вистачає, адже комусь лінь підійти на два кроки ближче до сміттєвих баків і весь майданчик навколо усіяний непотребом, обгортками та пляшками, а хтось не гребує викинути зайву в салоні річ із вікна авто… Часом відчуваю себе невидимкою, але впевнена, що якби ми перестали прибирати, люди б швидко помітили нашу відсутність та наслідки своїх дій.

Спілкуємося ми із колегою по роботі пані Людмили, двірником Галиною Арцаблюк, яка завідує ділянкою міста по вулиці Шевченка №50 і до будинку №1/3. Жінка також має більше негативних прикладів ставлення оточення до працівників ЖКГ, проте все ж і радіє з того, що є люди, які їм дякують за їхню роботу та вітаються із посмішкою на обличчі.

- Коли дітлахи біжать до школи вранці й посміхаються, наввипередки кажуть «доброго дня» і сама починаю посміхатися і день проходить на позитиві, - ділиться Галина Павлівна. – І чи то ми прибираємо тротуари та узбіччя проїжджої частини, прибудинкові території та двори багатоквартирних будинків… Чи слідкуємо за порядком в сміттєвих баках, наводимо марафет довкола пам’ятників, прибираємо взимку сніг, посипаємо тротуари сумішшю, чи саджаємо навесні квіти на клумбах та сіємо траву – все це хочеться робити в сто разів краще після однісінького «Доброго дня» та «Дякую за вашу працю!».

Навесні роботи у цих працьовитих та привітних жінок побільшає, адже якщо за один робочий день взимку з міста збирається близько 20 кубометрів сміття, то із настанням тепла – ця кількість зростає до 60 м³.

- Для порівняння, якщо раніше можна було за один раз вивезти з міста та приміської зони непотріб, то весною кількість таких «ходок» зростає до 10-12, - наголошує майстер по благоустрою міста Тетяна Боднар. - Особливо роботи підкидають несанкціоновані звалища, об'їзні дороги, вулиці Дунайгородська, Лютерманська, Ярова, Богдана Хмельницького. Не раз була свідком того, як пакет зі сміттям викидали просто на ходу із вікна автівки. Але коли робиш зауваження, то ще й чуєш у свою адресу лайку. Тож напередодні нашого професійного свята я в першу чергу звертаюся до містян, мешканців та гостей нашої громади: завжди залишайтеся людьми й цінуйте нашу працю, адже в першу чергу ми робимо її для вас. А ще пам’ятайте про те, що чисто не там де добре прибирають, а там, де не смітять!

 

Автор:Діна КУШНІР


Читайте такожЛітературні вечорниці у бібліотеці

дата створення: 2018-01-29

Пізнати історію рідного краю нам завжди допомагають літературні твори, пісні, думи,барвисті коломийки, чарівний світ казок. Тож щоб пізнати мудрість, щедрість, гумор нашого талановитого народу у літературно – мистецькій вітальні Дунаєвецької міської бібліотеки відбулись справжні літературні вечорниці . Потенційними організаторами заходу стали наші славні талановиті земляки із літературного обєднання ім. В.Бабляка «Сонях». А гостями заходу були літератори із м. Києва , Хмельницького, Віньковець, Ярмолинець, Камянець – Подільського. Тож звучала поезія, проза , гумор. А чудові музичні номера подарували працівники Будинку культури, Будинку творчості школяра та гості із Віньковеччини . Така дружня зустріч є гарною нагодою для спілкування і як годиться на вечорницях не обійшлось і без жартівливих розваг. Гості свята завітала із дарунками – новинками книг.

Детальніше...


Підприємці громади вперше зібралиcь під одним дахом

дата створення: 2018-02-22

21 лютого, 100 представників бізнесу Дунаєвецької об’єднаної громади стали учасниками розширеного засідання Ради підприємців, котре відбулося в стінах міського культурно-мистецького, просвітницького центру. Участь у першому зібранні підприємців, керівників підприємств об’єднаної територіальної громади взяли й міський голова Веліна Заяць, а також її заступники - Надія Слюсарчик та Сергій Яценко, секретар міськради Микола Островський, начальник відділу податкової інспекції Наталя Баранюк, начальник відділу з питань праці та соціального захисту населення Юрій Горний, Президент Хмельницької торгово-промислової палати Наталія Білякова та інші запрошені гості.

Нагадаємо, що Рада підприємців почала працювати від весни 2017 року, а рішення про її створення прийняли на дев’ятнадцятій сесії міськради VII скликання від 28 лютого 2017 року. Рада підприємців Дунаєвецької міськради є консультативно-дорадчим органом, який створили з метою здійснення координаційних заходів, пов’язаних із проведенням консультацій з підприємцями з питань формування та реалізації державної політики у сфері підприємницької діяльності та вирішенні проблемних питань громади.

Детальніше...