http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/04/11/2018-04-11_5174/images/images-90182.jpg
http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/04/11/2018-04-11_5174/images/images-57857.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/04/11/2018-04-11_5174/images/images-14844.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/04/11/2018-04-11_5174/images/images-81933.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/04/11/2018-04-11_5174/images/images-39999.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/04/11/2018-04-11_5174/images/images-86362.jpg

Робочий виїзд

дата створення: 2018-04-11

Сьогодні, 11 квітня, заступник міського голови Сергій Яценко, як голова комісії та члени комісії: фахівець з питань ЦЗ та НС відділу ЖКГ Дунаєвецької міської ради Попадюк В.Б., начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства управління Держпродспоживслужби в Дунаєвецькому районі Костриба Н.Б., фтизіатр Дунаєвецької районної лікарні Жаркова В.Й., здійснили комісійний виїзд. Під час якого було проведено обстеження об’єктів обласної протитуберкульозної лікарні в с. Голозубинці Дунаєвецького району з питань очищення стічних вод, утримання відповідних споруд та експлуатації асенізаційного поля.

Було складено акт обстеження в присутності головного лікаря Голозубинецької обласної туберкульозної лікарні Гаврішка Р.В., головної медсестри Голозубинецької обласної туберкульозної лікарні Христофорової С.Б., ініціатора обстеження – головаи ГО «Контроль громади» м. Дунаївці Гандзюка В.П.

В результаті обстеження встановлено:

Стічні води з лікувального корпусу, харчоблоку та пральні лікарні поступають в герметичний вигріб ємністю близько 65 м3. Слідів витікання неочищених стічних вод із вигрібної ями на прилеглий грунт та у відкриті вододжерела не виявлено.

Знезараження стічних вод перед вивезенням проводиться щоденно розчином бланідасу 300 (комісії пред’явлено журнали використання дезінфікуючих засобів по Голозубинецькій обласній туберкульозній лікарні за останні 3 роки, в яких зафіксовано щоденне використання дезінфікуючих засобів як у відділеннях, так і для дезінфекції стічних вод).

Знезаражені стічні води вивозяться спецавтотранспортом лікарні в кількості до 2 м3. на добу на асенізаційне поле лікарні (поле площею 0,69 га знаходиться на відстані 1 км. від населеного пункту).

На момент обстеження (зі слів головного лікаря Голозубинецької обласної туберкульозної лікарні Гаврішка Р.В.) проведено лабораторний моніторинг асенізаційного поля, результати якого передано до Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області. Відповідно до термінів, встановлених приписом Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області, проводиться виготовлення паспорта МВВ на асенізаційне поле лікарні. Хмельницькою обласною радою розглянуто та схвалено клопотання лікарні щодо виділення коштів з обласного бюджету на дообладнання комплексу доочистки стічних вод.

Захворюваність на туберкульоз на території с. Голозубинці нижче від середньо обласного та середньо районного показників (за останні 3 роки на території с. Голозубинці зафіксовано захворювання 1 людини).

Висновки комісії:

Стан очищення стічних вод, утримання відповідних споруд та експлуатації асенізаційного поля в основному відповідають вимогам і на даний час не пов’язані із захворюваністю серед населення.

Разом із цим, Голозубинецькій обласній туберкульозній лікарні необхідно:

- завершити виготовлення паспорта МВВ на асенізаційне поле та погодити в установленому порядку;

- забезпечити своєчасне та повне виконання заходів, вказаних в останньому приписі Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області.

Автор:Наталія Фурман


Читайте такожВід сопілки – до слова, від слова – до мови

дата створення: 2018-02-24

21 лютого у всьому світі відзначають День рідної мови.

Це свято тієї мови, якою ми розмовляємо, пишемо, читаємо. Саме завдяки їй ми можемо порозумітися, переказати свої почуття, переживання. Не залишилася осторонь і Гірчичнянська сільська бібліотека, яка спільно із Будинком культури провели свято мови: «Від сопілки – до слова, від слова – до мови»Під час заходу учасники переглянули презентацію, підготовлену бібліотекарем Пукас Світланою, взяли участь у вікторині «Найкращий знавець рідного слова» Ведучі свята ознайомили учнів з історією свята рідної мови, з поняттями «слово» та «мова». Захід проходив у формі гри та різноманітних конкурсів, де учні поглибили та закріпили знання про рідну мову. Наприкінці свята найкращі знавці рідного слова отримали медалі на згадку.

Детальніше...


Пересувний флюорограф та аналізатор крові – на сторожі здоров’я громади

дата створення: 2018-01-11

Понад рік Дунаєвеччиною курсує пересувний флюорограф, котрий придбала Дунаєвецька міська рада на благо жителів міста та населених пунктів громади. Обновка обійшлася казні громади в 2 мільйони 790 тисяч гривень і була того варта, адже на здоров’ї, як то кажуть, не економлять, тим паче, що краще безкоштовно вчасно обстежитися, ніж згодом проходити дороговартісне лікування.

Протягом 2017 року рентген-лаборант пересувного флюорографічного кабінету побував у 62 населених пунктах Дунаєвецького району та обстежив близько 4600 людей. У лютому обстеження розпочнуться знову, тож тим дунаєвчанам, які з тих чи інших причин не встигли перевірити свої легені, варто не відкладати цю справу надовго.

Детальніше...