http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/04/13/2018-04-13_8034/images/images-74936.jpg

Cортуй правильно заради майбутнього

дата створення: 2018-04-13

Україна потерпає від сміття. Щороку утворюється близько 14 млн тон сміття. При чому ця цифра з роками не зменшується. Відсортованої та переробленої продкції 7 %, а решта — 93% потрапляє на сміттєзвалища, які на сьогодні займають 5% території країни, а це площа цілої області. Тобто ми вбиваємо самі себе.

Відтак, згідно законодавства, з 1 січня 2018 року Україні встановлюється заборона на захоронення неперероблених (необроблених) побутових відходів. Водночас, українців зобов'язують сортувати сміття. Про це йдеться у статті 32 Закону України "Про відходи". Штраф за порушення такої норми для населення становитиме від 340 до 1360 грн, для юридичних осіб – від 850 до 1700 грн.

За видами матеріалів потрібно розділяти сміття на органіку, пластик і метал та папір. Всі ці продукти викидати в правильні контейнери.

Тому в Дунаєвецьких шкільних закладах теж вчать правильно відсортовувати сміття. Ось, наприклад, вихованцям Дунаєвецького ЗДО №4 "Теремок" регулярно проводять заняття та вчать малечу, як відрізняти сміття та кидати його до правильного контейнера. Чистота та здоров'я довкілля залежить не лише від садочків та шкіл, а й від кожного з нас. Аби правильно відсортовувати у кожній домівці, має бути хоча б три мішечка, для металу і пластика, для паперу та органіки.

Звичайно, що до Європейських стандартів ми ще не дотягуємо, бо там сортують дещо по-іншому, та все ж якщо кожен житель нашої громади буде правильно відсортовувати непотріб, то уявіть на скільки ми покращимо стан екології.

Автор:Вікторія Зелінська


Читайте такожСадочок «Берізка» потерпає … від курей та хуліганів?!

дата створення: 2018-03-20

Дунаєвецька міська рада продовжує опікуватися найбільшим скарбом громади – її підростаючим поколінням, малечею, що вивчає перші ази дошкільної освіти у садочках. Проте, як то кажуть, про проблеми та перспективи краще говорити тоді, коли знаєш їх із середини. Саме з цією метою, 19 березня, в рамках об’їзду всіх ДНЗ Дунаєвець, до дошкільного навчального закладу №3 «Берізка», що у військовому містечку, навідалися секретар Дунаєвецької міської ради Микола Островський та керуюча справами міської ради Галина Панасевич.

Детальніше...


Інформація про виконання ремонтно-будівельних робіт підрозділами КП «Міськводоканал» за період з 10.04.2018р. по 13.04.2018 року.

дата створення: 2018-04-13

10.04.2018р. 1. Ліквідація витоку води на ділянці водопроводу по вулиці Степана Разіна біля будівлі «Старої школи», місто Дунаївці.

2. Ліквідація засмічення каналізації  по вулиці Шевченка біля будинку №108, місто Дунаївці.

3. Ліквідація засмічення каналізації  по вулиці Київська біля будинку №30, місто Дунаївці.

4. Ліквідація засмічення каналізації  по вулиці МТС біля будинку №23, місто Дунаївці.

5. Ліквідація засмічення каналізації  по вулиці Красінських біля будинку №6, місто Дунаївці.

Детальніше...