http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/04/13/2018-04-13_8034/images/images-74936.jpg

Cортуй правильно заради майбутнього

дата створення: 2018-04-13

Україна потерпає від сміття. Щороку утворюється близько 14 млн тон сміття. При чому ця цифра з роками не зменшується. Відсортованої та переробленої продкції 7 %, а решта — 93% потрапляє на сміттєзвалища, які на сьогодні займають 5% території країни, а це площа цілої області. Тобто ми вбиваємо самі себе.

Відтак, згідно законодавства, з 1 січня 2018 року Україні встановлюється заборона на захоронення неперероблених (необроблених) побутових відходів. Водночас, українців зобов'язують сортувати сміття. Про це йдеться у статті 32 Закону України "Про відходи". Штраф за порушення такої норми для населення становитиме від 340 до 1360 грн, для юридичних осіб – від 850 до 1700 грн.

За видами матеріалів потрібно розділяти сміття на органіку, пластик і метал та папір. Всі ці продукти викидати в правильні контейнери.

Тому в Дунаєвецьких шкільних закладах теж вчать правильно відсортовувати сміття. Ось, наприклад, вихованцям Дунаєвецького ЗДО №4 "Теремок" регулярно проводять заняття та вчать малечу, як відрізняти сміття та кидати його до правильного контейнера. Чистота та здоров'я довкілля залежить не лише від садочків та шкіл, а й від кожного з нас. Аби правильно відсортовувати у кожній домівці, має бути хоча б три мішечка, для металу і пластика, для паперу та органіки.

Звичайно, що до Європейських стандартів ми ще не дотягуємо, бо там сортують дещо по-іншому, та все ж якщо кожен житель нашої громади буде правильно відсортовувати непотріб, то уявіть на скільки ми покращимо стан екології.

Автор:Вікторія Зелінська


Читайте такожВсеукраїнський семінар «Розвиток життєвокомпетентної особистості в умовах закладу позашкільної освіти»

дата створення: 2018-10-24

23 жовтня у Будинку творчості школяра Дунаєвецької міської ради відбувся всеукраїнський семінар «Розвиток життєвокомпетентної особистості в умовах закладу позашкільної освіти». На семінарі були представленні кращі практики та результати дослідницько - експерементальної діяльності закладів позашкільної освіти всеукраїнського рівня.Учасники  налагоджували професійні взаємодії суб`єктів педагогічної діяльності щодо спільного бачення методології дослідницько - експерементальної діяльності, обговорили шляхи створення умов для розкриття потенціалу кожного учасника іноваційного проекту, а також надання практичної допомоги педагогічним колективам у проведенні дослідницько – експерементальної роботи...

Детальніше...


"Моє село - моя колиска" - День села у Залісцях

дата створення: 2018-08-29

У невеличкому, мальовничому селі Залісці 28 серпня святкували День села і Храмове свято. З цієї нагоди о 14.30 год. відбулось відкриття пам'ятника «Божої матері», а о 15.00 год. розпочато святковий концерт «Моє село – моя історія жива». З привітаннями до усіх присутніх звернулися староста села Галатин Галина Миколаївна, директор товариства «НІВА – АГРО» Іванов Костянтин Олегович, настоятель церкви отець Олександр...

Детальніше...