http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/04/13/2018-04-13_8034/images/images-74936.jpg

Cортуй правильно заради майбутнього

дата створення: 2018-04-13

Україна потерпає від сміття. Щороку утворюється близько 14 млн тон сміття. При чому ця цифра з роками не зменшується. Відсортованої та переробленої продкції 7 %, а решта — 93% потрапляє на сміттєзвалища, які на сьогодні займають 5% території країни, а це площа цілої області. Тобто ми вбиваємо самі себе.

Відтак, згідно законодавства, з 1 січня 2018 року Україні встановлюється заборона на захоронення неперероблених (необроблених) побутових відходів. Водночас, українців зобов'язують сортувати сміття. Про це йдеться у статті 32 Закону України "Про відходи". Штраф за порушення такої норми для населення становитиме від 340 до 1360 грн, для юридичних осіб – від 850 до 1700 грн.

За видами матеріалів потрібно розділяти сміття на органіку, пластик і метал та папір. Всі ці продукти викидати в правильні контейнери.

Тому в Дунаєвецьких шкільних закладах теж вчать правильно відсортовувати сміття. Ось, наприклад, вихованцям Дунаєвецького ЗДО №4 "Теремок" регулярно проводять заняття та вчать малечу, як відрізняти сміття та кидати його до правильного контейнера. Чистота та здоров'я довкілля залежить не лише від садочків та шкіл, а й від кожного з нас. Аби правильно відсортовувати у кожній домівці, має бути хоча б три мішечка, для металу і пластика, для паперу та органіки.

Звичайно, що до Європейських стандартів ми ще не дотягуємо, бо там сортують дещо по-іншому, та все ж якщо кожен житель нашої громади буде правильно відсортовувати непотріб, то уявіть на скільки ми покращимо стан екології.

Автор:Вікторія Зелінська


Читайте такожАтестація працівників Дунаєвецької міської ради

дата створення: 2017-12-14

14 грудня, відповідно до розпорядження міського голови, пройшла атестація працівників Дунаєвецької міської ради. 

Він пояснив, що згідно вимог чинного законодавства, атестація посадових осіб місцевого самоврядування проводиться один раз на 4 роки. Вона має на меті, насамперед, підвищення ефективності діяльності посадових осіб. Під час атестації оцінюються результати роботи, ділові та професійні якості, виявлені працівниками при виконанні обов'язків, визначених типовими професійно-кваліфікаційними характеристиками посад і відображених у посадових інструкціях.

Атестації підлягають посадові особи місцевого самоврядування усіх рівнів. До складу атестаційної комісії включені керівники відділів, управлінь та інших виконавчих органів міської ради, де працюють посадові особи, що атестуються, представники кадрової та юридичної служб.

Важливим аспектом є знання посадовцями нормативно-правової бази, що використовується в роботі, особливостей її практичного застосування.

Детальніше...


Звітний концерт відділу народних інструментів

дата створення: 2019-02-22

Багатство душі та емоційна глибинність українців є передумовою широкого розквіту різних видів самобутнього мистецтва. Це особливо виявляється в народній музиці, позначеній народною мелодикою, надзвичайною наспівністю, багатоголоссям і різномаїттям музичного інвентарію. Гра на музичному інструменті в народі вважається справою благородною і є виявом неабияких людських здібностей і таланту.

Детальніше...