http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/04/13/2018-04-13_5936/images/images-60187.jpg
http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/04/13/2018-04-13_5936/images/images-15129.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/04/13/2018-04-13_5936/images/images-33985.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/04/13/2018-04-13_5936/images/images-32441.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/04/13/2018-04-13_5936/images/images-83849.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/04/13/2018-04-13_5936/images/images-46940.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/04/13/2018-04-13_5936/images/images-44673.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/04/13/2018-04-13_5936/images/images-90121.jpg

Про довкілля в громаді дбають і діти й дорослі

дата створення: 2018-04-13

Весна нарешті повноправно заявила про себе теплом яскравого сонечка та цвітінням перших квітів, тож на душі одразу стало якось веселіше. Уже зовсім не хочеться сидіти у приміщеннях, тож ми шукаємо першу ліпшу нагоду насолоджуватися гарною погодою. Тим паче навесні дійсно є що робити надворі. Традиційно, напередодні Дня довкілля, котрий відзначається щорічно в третю суботу квітня, щовесни проводити місячник «За чисте довкілля». Зазвичай найактивніше бере участь у такій всеукраїнській толоці саме підростаюче покоління.

Не стоїть осторонь всеукраїнської толоки й комунальний заклад Дунаєвецької міської ради «Станція юних натуралістів», на базі котрого функціонують два гуртки «Юні лісівники-дендрологи».

- Наші вихованці та інші школярі навчальних закладів громади щороку беруть активну участь в акції «За чисте довкілля», - розповідає директор СЮН Марта Чекман. - Адже неважливо наші юннати чи ні, головне – зародити в дитячому серці любов до природи та своєї маленької Батьківщини, розвинути почуття відповідальності за свої дії, навчити берегти природу та навколишнє природне середовище. Метою цієї акції є поліпшення стану довкілля, озеленення, благоустрою населених пунктів Дунаєвеччини, створення нових лісових насаджень, очищення водних джерел, збереження природно-заповідних об’єктів, боротьба із несанкціонованими сміттєзвалищами, поширення екологічних знань, покращення естетичного та санітарного стану сільських територій.

13 квітня, учні та технічні працівники Чаньківської ЗОШ І-ІІІ ст., на чолі з директором школи Анатолієм Кордоном, долучилися до проведення місячника озеленення, прибирання та благоустрою, який проходить з 1 квітня по 1 травня на території усіх навчальних закладів громади. Гурток юних лісівників-дендрологів діє на базі школи вже кілька десятків років і останні сім з них гурток очолює керівник Андрій Іванов. 15 гуртківців щороку беруть під своє шефство пришкільний яблуневий сад, чистять, білять та обкопують плодові дерева, які вже влітку та восени віддають вкладене сторицею щедрим урожаєм. Цьогоріч, поруч із яблунями, школярі заклали ще й молодий вишневий сад.

- Ці яблуні були посаджені тоді ж, коли вперше відчинила свої двері наша школа. Важко уявити, але це було 44 роки тому. – Розповідає директор школи Анатолій Кордон. – Цей сад нас дуже виручає, адже завдяки йому ми маємо сухофрукти та компоти на зиму для харчування школярів, крім того, пришкільна дослідна ділянка постачає їдальню морквою, картоплею, фасолею та іншою городиною.

Як зізнався Анатолій Михайлович, інколи вражай яблук настільки багатий, що їх продають та виручають за це непогані кошти для потреб школи. Навіть внутрішній туалет навчального закладу – облаштований фактично завдяки яблуневому садку.

Люблять поратися біля своїх «підопічних» і самі школярі, тим паче, що проведений на свіжому повітрі час завжди ліпший, ніж за книгами у класах. Та й спільна справа згуртовує дітей різного віку, вчить цінувати людську працю. Так, доки одинадцятикласник Микола Разовий обкопує дерева, п’ятикласниця Софія Андрієнко, збирає обрізане із крон дерев гілля.

– Я вже шість років відвідую гурток лісівників-дендрологів і дійсно цікавлюся охороною природи та довкіллям, - розповідає Микола. – Мені подобається, що робота, котру ми робимо, дійсно помітна і дає позитивні результати. Так, кілька років тому ми висадили в лісі близько 15 га дубу червоного, тепер от заклали біля школи вишневий сад. Раніше, коли в молодших класах я був ще учасником екологічної студії, ми постійно роздавали та розвішували агітаційні листи про збереження нашого довкілля. Навіть зробили інформаційний щит біля лісу, щоб мешканці села там не смітили та не нищили кущі й дерева.

До речі, саме одинадцятикласник Микола Разовий, нещодавно здобув перше місце на обласному, а згодом третє – на Всеукраїнському конкурсі наукових робіт за роботу під назвою «Створення орнітологічного заказника в урочищі Ядзвина». І доки певно є такі небайдужі до довкілля діти, а також викладачі та сільчани, які спільно наводять лад у своїх селах, громаді, доки відбуваються толоки, на яких громадськість спільними зусиллями прибирає двори, вулиці, парки та сквери, доти певно можна бути впевненим у завтрашньому дні та чистому довкіллі, котре ми залишимо прийдешнім поколінням.

 

Автор:Діна КУШНІР


Читайте такожЩо потрібно знати абітурієнтам 2018 року

дата створення: 2018-06-08

Поточного року в процес вступу абітурієнтів до вищих навчальних закладів запроваджуються деякі новації, що сприятимуть вдосконаленню вступної кампанії, підвищать її прозорість та забезпечать рівність у реалізації права громадян на отримання якісної вищої освіти.

Детальніше...


Дунаївці у вишиванках

дата створення: 2018-05-17

День вишиванки – свято національної єдності, покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння національного вишитого одягу та об’єднати українців.Основна мета Дня вишиванки – збереження українських цінностей, їх популяризація серед молоді та населення держави в цілому.

Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. За традицією, вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, із роду в рід як родинна реліквія. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини.

Тож сьогодні усі бажаючі змогли проявити свою національну свідомість та одягнути вишиванку на роботу, навчання чи прогулянку.

Детальніше...