http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/04/20/2018-04-20_6376/images/images-64864.jpg
http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/04/20/2018-04-20_6376/images/images-51934.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/04/20/2018-04-20_6376/images/images-40909.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/04/20/2018-04-20_6376/images/images-50491.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/04/20/2018-04-20_6376/images/images-42951.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/04/20/2018-04-20_6376/images/images-95171.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/04/20/2018-04-20_6376/images/images-48280.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/04/20/2018-04-20_6376/images/images-55184.jpg

Амбітні плани, амбітної старости

дата створення: 2018-04-20

Зв’язкова на далекому Сході, вчитель початкових класів, директор школи в Сиворогах, завідувач клубом у Дем’янківцях та вихователь в садочку, а ще вміла вишивальниця, любляча донька, дружина, мати і вже навіть бабуся… Це все вона - педагог у другому поколінні не лише за освітою, але й за покликанням долі, а тепер взірцева очільниця Іванковецького старостинського округу, Оксана Бабій. Енергійна та креативна, патріот своєї маленької батьківщини, змогла згуртувати навколо себе однодумців, поставивши перед собою одну єдину ціль – покращення життя 740 мешканців сіл Іванківці та Слобідка Гірчичнянська.

На території нашого старостату діють дошкільний навчальний заклад «Калина», котрий відвідує 30 діток, маємо 142 учні загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, котра наразі стала опорною, також для потреб сільчан функціонує ФАП, Будинок культури та бібліотека, тож виходячи навіть із цього, уже маємо гарний старт для розвитку, - розповідає Оксана Анатоліївна. – А любов до рідного села мені привила ще моя мати. Тепер, коли і в мене є донька та маленька онучка, часто замислююся над тим, що маю залишити після себе у спадок. Тож сидіти склавши руки не стала і, після обрання мене старостою, вирішила змінити життя односельчан на краще, тим паче, що перспективи в наших селах практично на кожному кроці, головне бажання щось робити. Так, помаленьку облаштовуємо тренажерний зал в Будинку культури, ввели посаду спортивного інструктора. Із деякими матеріалами нам підсобив Народний депутат Олександр Герега та заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Сергій Яценко, а ось решту спортивного приладдя наші хлопці зробили власними силами. До речі наші старання привити любов до спорту молоді вже мають плоди і можемо похвалитися першими високими досягненнями на змаганнях з гирьового спорту серед сільської молоді. А кожних вихідних у нас збираються любителі волейболу та футболу. Нам би ще зробити окремий куточок для жінок, щоб вони могли займатися фітнесом і тоді я б точно була спокійна за здоровий спосіб життя односельчан! Гарно працює в селі і місцевий Будинок культури, де діє аматорський колектив. Нещодавно тут вперше зібрали хор, котрий відвідує більше трьох десятків сільчан.

Планів у старости Оксани Бабій, хоч відбавляй і хоча всі вона поки що розсекречувати не хоче, але вже інтригує деякими досить амбітними, як до прикладу «теплий» Будинок культури, встановлення дитячого майданчика та облаштування літнього кінотеатру. Чого тільки варта ідея створити стадіонний комплекс із трибунами та іподромом, де міг виступати славнозвісний місцевий кінний театр Олександра Гурова.

- Ми маємо колосальні принади для туристів та розвитку зеленого туризму, - зазначає пані Оксана. – У нас багато умільців, які працюють з деревом, тримають пасіки. А все це реальна можливість заробітку, проте для того, щоб заробляти, спочатку, відповідно, потрібно щось вкласти. Тож наразі шукаємо інвесторів для того, щоб переобладнати недобудований дитячий садочок в хостел. Відповідно буде житло для наших гостей, можна впроваджувати роботу іподрому, надавати послуги іпотерапії, яка є досить ефективною у лікуванні дітей хворих на ДЦП, аутизм, синдром Дауна та навіть вади психічного розвитку. Звісно без фінансової допомоги самі ми з цим не справимося, але вірю, що таки знайду людей, які зацікавляться нашими проектами. А ось на трохи менш затратні справи, такі як благоустрій сільського парку та оновлення тренажерного залу ми вже написали проекти і беремо участь в конкурсі на фінансування з громадського бюджету громади. Сподіваюся, що ми таки переможимо, а якщо і ні, то думаю і самі це осилимо. Адже на те, щоб розчистити парк, встановити там креативні лави бажань та спогадів, зробити цікавий дитячий майданчик, багато коштів непотрібно, головне мати вправні руки та світлу голову, а цього у наших сільчан хоч відбавляй!

Багато в чому населеним пунктам Іванковецького старостинського округу підсобляють і орендарі земель: ТОВ «Подільська марка», ФГ «Злагода», «Поділля Агросервіс», ПП Петро Стрателюк та інші. Не стоїть осторонь проблем та потреб сіл і депутат Верховної Ради України Олександр Герега та Дунаєвецька міська рада. Так, комунальне підприємство міськради «Благоустірй Дунаєвеччини» допомагає із розчищенням криниць та встановленням там нового цямриння. А на початку весни працівники підприємства разом із мешканцями сіл розчистили від гілля вулиці Центральна та Шкільна. Зрізаною деревиною наступної зими зможуть опалювати в селах заклади соціально-культурного призначення. За сприяння міської ради було освітлено вуличне освітлення по центральних вулицях, працівники комунального підприємства підсобили із розчищенням кладовища.

Можуть похвалитися 740 мешканців сіл і тим, що цьогоріч повернули в громаду місцевий став, котрий планують розчистити та зробити місцем для відпочинку. Організували в старостинському окрузі сім вуличних комітетів, котрі наразі опікуються нагальними потребами та проблемами мешканців вулиць.

Піклуються в громаді і про підростаюче покоління. Так, з метою покращення якості навчання підростаючого покоління та ефективного використання бюджетних кошів, в червні цього року, рішенням сесії міської ради було оптимізовано чотири навчальні заклади. Іванковецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів пощастило стати опорною, що посприяло оптимальним комфортним умовам навчання та виховання дітей, а також розширило просторову доступність освітніх послуг. Школа отримала не лише перекриття даху, з утепленням горища, заміну вікон та дверей, але й збагатилася сучасним комп’ютерним класом із мультимедійним обладнанням.

Наразі із 142 школярів, 68 підвозять шкільними автобусами із таких сіл як Сивороги, Держанівка, Гірчична, Руда-Гірчичнянська та інших. Цим дітям потрібно було дати найкраще. Міська рада та її управління освіти, молоді та спорту пішли на зустріч іванковецьким освітянам і допомогли зміцнити шкільну навчально-матеріальну базу. Результати не забарилися, тож наразі місцеві школярі можуть похвалитися призерами районних предметних олімпіад із багатьох предметів, а також учасницею ІІ етапу Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика.

Впевнена, що це тільки початок і ми ще не раз почуємо про здобутки наших школярів, - розповідає Оксана Анатоліївна. – Наразі ж готуємося до нового опалювального сезону. Готуємо кошторис на оновлення шкільної котельні, яка буде працювати на дровах та газі і буде економнішою, ніж ця, що наразі працює на вугіллі. Але головною нагальною проблемою наших сіл є погані дороги, над котрою плідно працюємо спільно із КП «Благоустрій Дунаєвеччини». У планах також облаштування сільського водогону, проте наскільки зможемо це реалізувати – покаже час.

Гарно відгукується про роботу старости і завідувач ДНЗ «Калинонька», Вікторія Довгань. Завдяки піклуванню Оксани Бабій у садочку облаштовані комфортні умови для 30 малюків, є багато іграшок, нові меблі. Як розповідає повар закладу із 15-річним стажем роботи, Марія Васільєва, нещодавно кухня садочка оновилася плитою та посудом, тож про підростаюче покоління у Іванківцях та Руді-Гірчичнянській тут дбають.

- У нас головна рушійна сила всього – це люди! Завдяки їхній підтримці та активності і маємо гарні результати, - ділиться іванковецька староста. - Сенс мого життя – робити добрі і корисні справи, хоча не буду брехати і говорити, що робота старости проста. А вдома я така ж як і всі жінки – люблю готувати щось смачненьке для рідних, посидіти за чаюванням увечері з мамою, а ще обожнюю вишивати, це заспокоює та надихає на позитив. Мрію, щоб люди мали віру, бо якщо ми будемо з Богом, то все у нас буде гаразд. А з людьми завжди важко працювати, бо всі чекають, що хтось прийде і все зробить за них, а так не буває. Важко навчитися дякувати, не всі це розуміють. Я дякую Богу, за те що маю і якби всі так робили, впевнена, ми мали б значно більше.

 

Автор:Діна КУШНІР


Читайте такожПривітання міського голови з Днем енергетика

дата створення: 2018-12-22

Шановні працівники енергетичної галузі!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята – Дня енергетика.

Переоцінити значення енергетичної галузі для повноцінної життєдіяльності в суспільстві важко. Від організованої, чіткої роботи, професійності та вимогливості кожного працівника, залежить надійне забезпечення електроенергією всіх споживачів, а відтак, повноцінне життя кожної людини, розвиток економіки та майбутнє нашої держави. Щира подяка Вам за безцінний труд, який дозволяє нам жити в комфортних умовах та радіти благам, які Ви надаєте та підтримуєте щодня...

Детальніше...


В Дунаєвецькій об’єднаній громаді з’явився третій Будинок громади.

дата створення: 2017-12-27

Рік тому 716 жителів села Заставля не йняли віри, що в приміщенні їхнього Будинку культури ще може вирувати життя. Але тим приємніше, що очікування багатьох сільчан на позитивні зміни не лише виправдалися, але й навіть перевершили всі сподівання. З приміщення, майже із 85-річною історією, зробили лялечку із євроремонтом, сучасними вікнами й дверима, та утепленими стінами й надійним дахом. Кілька місяців роботи та трохи більше мільйона гривень, виділених із державної субвенції, відповідно до Стратегії розвитку міської ради на 2017-2020 роки й мешканці села отримали комфортний, та вкрай необхідний, для потреб села, Будинок громади Заставського старостинського округу.

Детальніше...