http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/05/13/2018-05-13_3090/images/images-43645.jpg
http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/05/13/2018-05-13_3090/images/images-49938.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/05/13/2018-05-13_3090/images/images-7889.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/05/13/2018-05-13_3090/images/images-43427.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/05/13/2018-05-13_3090/images/images-81386.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/05/13/2018-05-13_3090/images/images-27866.jpg

Наша сильна слаба стать

дата створення: 2018-05-13

Її діти за нею мов за скелею. Для них вона опора та підтримка, дружнє плече, наставник та найвідданіший глядач на концертах. Нею захоплюються, її витримці та невичерпній енергії дивуються і навіть якщо і хочуть поспівчувати важкій ноші матері-одиначки – через секунду про це забувають, бо та сила волі та вогонь в очах говорить красномовніше будь-яких слів про те, що нам всім ще можна вчитися в цієї залізної леді.

Родину Зої Мороз певно знає кожен мешканець Дунаєвець. Вокал, хореографія, клас фортепіано… Ось далеко не повний перелік позашкільних занять, котрі відвідує зірочка Дунаєвець – донечка Зої Василівни, Руслана Мороз. Наразі дівчинка навчається у дев'ятому класі гімназії, проте свій перший сценічний досвід отримала ще у два роки, коли приходила разом з матусею на концерти, які та проводила для товариства батьків дітей-інвалідів.

- Вона певно з пелюшок була артисткою, відколи взяла в руки іграшковий мікрофон, - посміхаючись дивиться на донечку її мати, пані Зоя. – Мені взагалі здається, що батьки повинні змалечку придивлятися до своїх дітей, щоб не проґавити чогось важливого. А якщо дитина талановита, то вона певно буде талановитою у всьому.

Старання мами Руслани Мороз таки не були марними, адже попри свій юний вік, її донечка вже може похвалитися не однією перемогою у всеукраїнських та міжнародних конкурсах. Так, дівчинка переможниця пісенного дитячого конкурсу «Крок до зірок», учасниця телепроектів «Україна має талант» та «Голос. Діти». У 2016 році Руслана також увійшла в сотню найкращих танцівників країни на «Танцюють всі-9».

- На «Голосі. Діти» я заспівала пісню албанської артистки Рони Нішліу «Suus», котра була на конкурсі «Євробачення» у 2012 році, - розповідає про свій найголовніший вокальний досвід Руслана. – І хоча й до мене не повернувся жоден із суддів, проте я здійснила одну зі своїх мрій – спробувала свої сили у цьому грандіозному проекті, а ще заспівала із телеекрана для свого хворого братика. Скажу відверто, я б все віддала, щоб він був здоровим і це є головною мрією у моєму житті.

18-річний Назар Мороз - вихованець міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Ластівка». Діагноз ДЦП хлопчику медику поставили одразу після його народження і взагалі пророчили нерухомий спосіб життя. Проте з цим рішуче не погодилася Зоя Василівна. Так, було важко, недоспані ночі й практично три роки кочівлі лікарнями, проте сила материнської волі була сильнішою за недугу. В чотири роки Назарчик все ж зробив перші кроки, коли фактично почала ходити і його молодша сестричка.

- Вони пішли разом, тільки Русланка в рік, а Назарчик в чотири, - пригадує Зоя Мороз. – Вони споріднені душі й дуже люблять одне одного. Русланка завжди хоче бачити брата на всіх своїх концертах, навіть каже, що він її щасливий талісман. І він і вона – величезні трудяги! Тільки Руслана – на сцені, а Назарчик по житті. Ми щодня боремося з ним за ще одну перемогу над собою, за ще одну подолану сходинку чи взятий до рук предмет. Ми не маємо права стояти на місці, тож рухаємося лише вперед!

В цілому, родина Зої Мороз нічим не відрізняється від інших, вони люблять відпочивати разом на природі, ліпити разом на кухні вареники та крутити улюблену страву Руслани – налистники з сиром. У дітей є улюбленці – рибки та папуга Кєша, який будить їх щоранку. Усі дні народження та інші свята пані Зоя, Руслана та Назарчик люблять проводити в тісному родинному колі, хіба ще кличуть бабусю, приїзду якої завжди з нетерпінням чекають. Ось і День матері планують провести вдома за смаженням шашлику.

- Любов до дітей дає мені сили кожного дня робити все для того, щоб їм було добре, - ділиться секретом успішної мами Зоя Мороз. – Усім матерям не можна здаватися, опускати руки. На те ми й мами, щоб бути сильними. Так би мовити сильна слабка стать. Звісно, не буду приховувати, що не маю помічників. Хвалити Бога про нас завжди пам’ятає міський голова Веліна Заяць та голова райдержадміністрації Олександр Бернашевський, які неодноразово допомагали Русланці із поїздками на різноманітні конкурси та змагання. Я вдячна і нашій помічниці, директору дитячого табору відпочинку «Кабельник» Юлії Новіцький, за можливість роботи вожатою в таборі та оздоровлення моїх дітей на Чорному морі. Без цих чуйних та щирих людей нам було значно важче!

І дивлячись на цю особливу, але дійсно щасливу родину, чомусь віриться, що все у них буде гаразд. Руслана Мороз закінчить школу та вступить в омріяний виш, Назарчик підросте і порадує нас своєю черговою перемогою над хворобою, а їхня мати, Зоя, просто буде щасливою від того, що у неї ростуть такі надзвичайно світлі та позитивні діти. А з такою мамою просто не може бути інакше!

 

Автор:Діна КУШНІР


Читайте такожАтестація працівників Дунаєвецької міської ради

дата створення: 2017-12-14

14 грудня, відповідно до розпорядження міського голови, пройшла атестація працівників Дунаєвецької міської ради. 

Він пояснив, що згідно вимог чинного законодавства, атестація посадових осіб місцевого самоврядування проводиться один раз на 4 роки. Вона має на меті, насамперед, підвищення ефективності діяльності посадових осіб. Під час атестації оцінюються результати роботи, ділові та професійні якості, виявлені працівниками при виконанні обов'язків, визначених типовими професійно-кваліфікаційними характеристиками посад і відображених у посадових інструкціях.

Атестації підлягають посадові особи місцевого самоврядування усіх рівнів. До складу атестаційної комісії включені керівники відділів, управлінь та інших виконавчих органів міської ради, де працюють посадові особи, що атестуються, представники кадрової та юридичної служб.

Важливим аспектом є знання посадовцями нормативно-правової бази, що використовується в роботі, особливостей її практичного застосування.

Детальніше...


ДЕНЬ СЕЛА НЕСТЕРІВЦІ

дата створення: 2018-05-26

У суботу, 26 травня, село Нестерівці зустрічало гостей. День села зібрав на центральній площі велику дружню украінську родину. До святкування також долучився начальник земельного відділу міської ради Вадим Макогончук та начальник економічного відділу міської ради Ірина Кадюк, які привітав усіх присутніх та подарував подарунки.

Детальніше...