http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/05/13/2018-05-13_9870/images/images-82971.jpg
http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/05/13/2018-05-13_9870/images/images-58242.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/05/13/2018-05-13_9870/images/images-61064.jpg

Мамо, рідна і кохана

дата створення: 2018-05-13

11 травня у читальному залі Лисецької сільської бібліотеки, проведено літературний вечір, до Дня матері «Мамо, рідна і кохана». Завідувач бібліотекою, ведуча заходу, розпочала вечір. На вечір запросили родину Веселої Г.І., яка представила свої різноманітні вишивки. У родині Веселих – ціла династія любителів української вишивки: на даний час наймолодша вишивальниця – Владислава учениця 5 класу, її мати Іванна, бабуся Галина, а привили їм любов до вишивки прабабуся Марія, та прапрабабуся Текля.

Вишитий рушник в Україні посідає особливе місце. Рушник – це символ України. Рушник супроводжував селянина протягом усього життя. Рушник виконував і важливу образно – символічну, літургійну роль у християнській обрядовості. Рушник був найдорожчим подарунком матері в дорогу сину, як пам'ять про дім, побажання щасливого майбутнього в новому житті.

Рідна мати моя, ти мене на зорі проводжала

І рушник вишиваний на щастя, на долю дала.

Так писав про рушник український поет А.Малишко.

На захід завітали учні Лисецької ЗОШ, староста та жителі села Лисець. Учні 5-6 класів читали вірші про матерів. Учениця 5 класу Стецюк Анастасія виконала пісні про маму «Мама» та «Сонячний віночок», колектив «Дзвіночок» виконав «Подарунок для матусі» та «Любіть Україну», зворушливо виконала пісню «Мамина хатина» Вершигора Альбіна.

Майстриня Галина розповіла учням про династію вишивальниць Веселих. Присутні збагатили свої знання з відродження культурно – історичних традицій та сучасності краю. Свято пройшло на славу.

 

Автор:Зав.бібліотекою К.Теляча


Читайте такожОснови наставництва

дата створення: 2018-03-22

В Україні функціонує майже 770 закладів інтернатного типу, в яких перебуває більше 100 тисяч дітей. З них 7 тисяч дітей проживають в інтернатах. Більшість із них з різних причин практично не мають шансів бути усиновленими. У дітей старше п’яти років шанси знайти батьків різко знижуються. А бажаючих усиновити підлітка – одиниці. Це значно шкодить їх емоційному та душевному стану. Як результат, діти не підготовлені до самостійного життя. Вони не вміють готувати їжу, робити покупки й розпоряджатися грошима, зазвичай не знають, ким хочуть стати, а якщо й знають, поняття не мають, як цього досягти. Вони просто не мають людини, якій могли б довіритися, висловити наболіле або почути пораду. Тому таким дітям просто необхідний наставник.

Детальніше...