http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/10/10/2018-10-10_1672/images/images-16269.jpg
http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/10/10/2018-10-10_1672/images/images-98835.jpg

Проблема опалого листя

дата створення: 2018-10-10

10 жовтня 2018 року у міській раді відбулась зустріч заступника міського голови Надії Слюсарчик, начальника відділу економіки, інвестицій та комунального майна Ірини Кадюк із ініціативною групою мешканців громади та з заступником голови Ради підприємців Юрієм Войцеховим .

Обговорювалось питання про шкоду спалювання листя. Зазначено, що при згорянні однієї тони листя у повітря потрапляє понад 30 кілограмів чадного газу, який легко зв’язується з гемоглобіном крові і блокує доставку кисню до тканей організму. Також у повітря підіймається пил, окиси азоту, важкі метали і низка канцерогенних сполук. В тліючому без доступу кисню листі виділяється бензапірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом повітря забруднюють діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин.

У людей, які вдихають таке повітря, знижується імунітет, посилюються хронічні і серцево-судинні захворювання. Найважче доводиться тим, хто має алергію чи астму, хворіє на бронхіт, риніт чи тонзиліт.

Шановні жителі Дунаєвецької міської об`єднаної територіальної громади, під час прибирання своїх присадибних ділянок і городів Дунаєвецька міська рада наполегливо просить утримуватись від розведення вогнищ і спалювання листя, рослинності, сухостою. Нагадуємо, що це заборонено законодавством України та передбачає адміністративну і кримінальну відповідальність з відповідним накладенням штрафів.

Відповідаючи на питання: «А що ж треба робити з опалим листям і залишками рослинності?» можна сказати, що найбільш «дружнім» у відношенні до довкілля є компостування. Боротися з палінням листя потрібно всім разом, це наша спільна відповідальність.Читайте такожНова українська школа: поради для вчителя

дата створення: 2018-10-09

Експерти проекту "Реформування системи підготовки та професійного розвитку педагогів. Нова українська школа" підготували навчально-методичний посібник «Нова українська школа: порадник для вчителя» (ЗАВАНТАЖИТИ 12 МБ).

Посібник містить матеріали та практичні завдання, які допоможуть вчителям створювати освітнє середовище, забезпечити різні форми інтегрованого навчання, залучати до педагогічної взаємодії родини дітей, інших партнерів, оцінити власну практику в контексті освітніх новацій, здійснювати моніторинг розвитку учнів.

Детальніше...


Зустріч талановитих художників

дата створення: 2018-05-11

Сьогодні в залі комунального закладу Дунаєвецької міської ради «Історико –краєзнавчого музею» відбулася зустріч спілки талановитих художників Дунаєвеччини, котрі саме в цей день відсвяткували першу річницю створення. На передодні, а саме 18-26 квітня пройшли виставки картин наших художників в Хмельницькій гумонітарно-педагогічній академії та в творчій світлиці-музеї Ніни Гончарук, звідти були привезені нагороди та вручені нашим художникам.

Також із заступницею міського голови Надією Слюсарчик, було обговорено плани та рік та заплановано два пленера весною та восенни.

Детальніше...