http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2019/01/26/2019-01-26_9065/images/images-35820.jpg

Обережно. Незнайомець

дата створення: 2019-01-26

Все частіше ми зустрічаємо в пресі, по радіо, на телебаченні повідомлення, щодо зникнення дітей. Така загострена криміногенна обстановка вимагає загострення почуття небезпеки, моральної готовності протистояти злочинцям не тільки в дорослих, але й в дітей.

Діти молодшого шкільного віку емоційно чутливі, довірливі та наївні, а тому особливо привабливі для злочинців.

За статистикою, у 90 % випадків дитина добровільно йде за зловмисником, захоплена якою-небудь привабливою пропозицією.

Якщо підліток не задовольняє свою потребу у спілкуванні із ровесниками, немає контакту з батьками, то шукає його у інших людей і поза домом. Цим часто користуються злочинці. Розпізнати таких дітей дуже просто. Зазвичай під час навчання вони прогулюють уроки, вештаючись містом, понуро сидять у глухих закутках дворів. Добре слово дорослого, пропозиція купити смачненького автоматично викликає довіру в підлітка.

З малюками все ще простіше, достатньо цукерки, або ж простої обіцянки її дати, і дитина залюбки піде із незнайомцем.

Зазвичай, безпрограшно спрацьовують шахрайські сценарії, побудовані на легенді про хворобу, загрозу смерті рідних, якій «можна запобігти», віддавши цінні речі, гроші. В стресовому стані людина неадекватно оцінює ситуацію і не схильна до логічних міркувань, а особливо діти.

Щоб запобігти таким ситуаціям, потрібно з малечку вчити дітей правил поведінки вдома, на вулиці, в громадських місцях, навчальних та позашкільних установах. Для дітлахів ці правила мають бути чіткими і лаконічними. Та найефективнішим буде правило для батьків: «не залишати дітей без нагляду ні на хвилину». Роз’яснення наслідків тих чи інших дій дає змогу оцінити та усвідомити свою поведінку.

Основні правила безпечної поведінки:

– ніколи не розмовляйте з незнайомими людьми. На всі запитання особистого характеру: «Як тебе звати?», «А батьки вдома?» не відповідати і швидко відійти;

– запитання загального характеру, які передбачають стверджувальну відповідь: «Так»,- відповідати: «не знаю, запитайте у дорослих». Маніпулятивні шахрайські техніки починають діяти із моменту стверджувальної відповіді жертви, а тому невинне «Так» є особливо небезпечним;

– до школи школярам слід ходити найкоротшими і найбезпечнішими шляхами.

Необхідно уникати безлюдних доріг;

– при наближенні незнайомої, підозрілої автівки, від якої відчуваєте небезпеку, краще закричати і втікати в протилежний рухові машини бік.

Запам’ятайте правило: ніколи не сідайте в попутну машину, що б при цьому не обіцяли, навіть якщо в авто сидить доброзичлива жінка;

– якщо поряд загальмувала машина, а пасажири питають дорогу, не слід близько підходити до авто;

– не слухайте на вулиці плеєр: в навушниках ви не зможете розпізнати звуки, що попереджають небезпеку;

– чекаючи автобус на зупинці в темний час, стояти слід на освітленому місці, поряд з іншими людьми;

– у громадському транспорті сідати по можливості якнайближче до водія.

Пам‘ятайте! Ключове — це довіра між батьками та дитиною, а довіру потрібно плекати з народження. Довіру в формі щирих бесід, моделювання ситуацій та шляхів їх вирішення.Читайте такожВаш голос може багато змінити!

дата створення: 2019-07-02

Шановні жителі громади хочемо нагадати що і надалі триває онлайн-голосування IV Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2019».

Онлайн-голосування за бізнес-план села Лисець триватиме на сайті AgroPortal.ua (ГОЛОСУВАТИ ТУТ) до 17 липня (включно). Щоб проголосувати, тисніть на стрілочку біля села.

Детальніше...


Інформація про виконання робіт КП «Міськводоканал» Дунаєвецької міської ради за період з 12.05 по 18.05 2018 року.

дата створення: 2018-05-18

 І. Водопостачання.

1. 12.05 2018 р. 

Ліквідація пориву на водопроводі біля житлового будинку №22 по вул Річковій в с. Січинці.

2. 15.05. 2018 р.

Ліквідація пориву  водопроводу на перехресті вул.Коцюбинського-Тімірязєва м. Дунаївці.

Детальніше...