http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2019/01/26/2019-01-26_9065/images/images-35820.jpg

Обережно. Незнайомець

26.01.2019

Все частіше ми зустрічаємо в пресі, по радіо, на телебаченні повідомлення, щодо зникнення дітей. Така загострена криміногенна обстановка вимагає загострення почуття небезпеки, моральної готовності протистояти злочинцям не тільки в дорослих, але й в дітей.

Діти молодшого шкільного віку емоційно чутливі, довірливі та наївні, а тому особливо привабливі для злочинців.

За статистикою, у 90 % випадків дитина добровільно йде за зловмисником, захоплена якою-небудь привабливою пропозицією.

Якщо підліток не задовольняє свою потребу у спілкуванні із ровесниками, немає контакту з батьками, то шукає його у інших людей і поза домом. Цим часто користуються злочинці. Розпізнати таких дітей дуже просто. Зазвичай під час навчання вони прогулюють уроки, вештаючись містом, понуро сидять у глухих закутках дворів. Добре слово дорослого, пропозиція купити смачненького автоматично викликає довіру в підлітка.

З малюками все ще простіше, достатньо цукерки, або ж простої обіцянки її дати, і дитина залюбки піде із незнайомцем.

Зазвичай, безпрограшно спрацьовують шахрайські сценарії, побудовані на легенді про хворобу, загрозу смерті рідних, якій «можна запобігти», віддавши цінні речі, гроші. В стресовому стані людина неадекватно оцінює ситуацію і не схильна до логічних міркувань, а особливо діти.

Щоб запобігти таким ситуаціям, потрібно з малечку вчити дітей правил поведінки вдома, на вулиці, в громадських місцях, навчальних та позашкільних установах. Для дітлахів ці правила мають бути чіткими і лаконічними. Та найефективнішим буде правило для батьків: «не залишати дітей без нагляду ні на хвилину». Роз’яснення наслідків тих чи інших дій дає змогу оцінити та усвідомити свою поведінку.

Основні правила безпечної поведінки:

– ніколи не розмовляйте з незнайомими людьми. На всі запитання особистого характеру: «Як тебе звати?», «А батьки вдома?» не відповідати і швидко відійти;

– запитання загального характеру, які передбачають стверджувальну відповідь: «Так»,- відповідати: «не знаю, запитайте у дорослих». Маніпулятивні шахрайські техніки починають діяти із моменту стверджувальної відповіді жертви, а тому невинне «Так» є особливо небезпечним;

– до школи школярам слід ходити найкоротшими і найбезпечнішими шляхами.

Необхідно уникати безлюдних доріг;

– при наближенні незнайомої, підозрілої автівки, від якої відчуваєте небезпеку, краще закричати і втікати в протилежний рухові машини бік.

Запам’ятайте правило: ніколи не сідайте в попутну машину, що б при цьому не обіцяли, навіть якщо в авто сидить доброзичлива жінка;

– якщо поряд загальмувала машина, а пасажири питають дорогу, не слід близько підходити до авто;

– не слухайте на вулиці плеєр: в навушниках ви не зможете розпізнати звуки, що попереджають небезпеку;

– чекаючи автобус на зупинці в темний час, стояти слід на освітленому місці, поряд з іншими людьми;

– у громадському транспорті сідати по можливості якнайближче до водія.

Пам‘ятайте! Ключове — це довіра між батьками та дитиною, а довіру потрібно плекати з народження. Довіру в формі щирих бесід, моделювання ситуацій та шляхів їх вирішення.Читайте такожДень пам'яті та примирення «1939-1945 Пам'ятаємо. Перемагаємо»

08.05.2019

   Друга світова війна проти нацистських загарбників – це страшна трагедія минулого століття, пекуча рана, що болить чи не в кожній родині в Україні, яку немаємо права забути.

   Той хто захищає свою землю, завжди перемагає! Пам'ять робить нас сильнішими. Вона запорука того, що в майбутньому подібна трагедія не повториться. 
   Вихованці гуртка "М'яка іграшка"( керівник Кушлак Н.В. ) КЗ Дунаєвецької міської ради долучились до акції "Маки пам'яті". Діти виготовляли маки до Дня пам'яті та примирення.

Детальніше...


Свою роботу розпочав «Англійський клуб»

02.11.2018

1 листопада у міській публічно-шкільній бібліотеці розпочав свою роботу «Англійський клуб», де проходило живе спілкування із американським волонтером Кларком Х`юзом. Запрошувались усі бажаючі. І таких знайшлося досить: це і школярі, і молодь, і дорослі, люди поважного віку. Звичайно, всім хотілося почути англійську мову, відточити свою вимову, покращити навички слухання і розуміння англійської. І це вдавалось...

Детальніше...