http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2020/11/24/2020-11-24_88/images/images-25580.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2020/11/24/2020-11-24_88/images/images-79878.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2020/11/24/2020-11-24_88/images/images-9659.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2020/11/24/2020-11-24_88/images/images-49255.jpg

Пересувний інтерактивний музей-лабораторія для дітей

24.11.2020

У Дунаєвецькій міській ОТГ в партнерстві з Агенцією регіонального розвитку Хмельницької області буде реалізовано проєкт «Пересувний інтерактивний музей-лабораторія для дітей», який отримав перемогу у конкурсі партнерських ініціатив, що стосуються реагування на виклики, протидії і зменшення впливу пандемії COVID-19, в рамках пілотного проєкту «Посилене партнерство для сталого розвитку», що впроваджується UNDP Ukraine/ПРООН в Україні на кошти, виділені Урядом Швеції.

Проєкт передбачає створення пересувного музею-лабораторії з інтерактивними експонатами природничо-математичного спрямування для дітей різного віку. 15 інтерактивних експонатів розкривають різні теми з фізики, хімії, математики чи біології, які є важкими для розуміння для дітей чи дорослих, через практичну взаємодію, ігрову форму подачі інформації, емоції і захоплення. Це, наприклад, мобільна біолабораторія; експонат для вивчення внутрішньої будови тіла людини; аеростіл, який пояснює молекулярну фізику; безструнна арфа на лазерних датчиках; інтерактивна пісочниця; та інші. Музей може працювати як в школах, будинках культури тощо, так і на відкритому просторі в умовах карантинних заходів, має автономні джерела енергії.

«Ідея проєкту полягає в тому, щоб діти в ігровій формі, на цікавих і яскравих експонатах, змогли вивчати складні для розуміння природні явища, фізику, хімію, біології і так далі. Ці експонати, наприклад фрагмент тіла людини у розрізі, будуть виготовлені із міцних матеріалів, що дозволить дітям брати їх в руки і наочно вивчати і фізичні явища, і хімічні реакції, і навіть анатомію», – розповідає менеджерка Агенція регіонального розвитку Хмельницької області (АРР) Юлія Канарська.

Такий формат навчання буде мати перевагу в часи пандемії перед класичними підходами до навчання дітей у школах, так як він може пересуватись і відвідувати різні населені пункти, навчальний процес може відбуватись на відкритому повітрі та охоплювати велику кількість учнів без скупчення в одному закритому приміщенні. Також на фоні довготривалого дистанційного навчання, безпосередньо взаємодія з навчальними експонатами буде чудово сприйматись відвідувачами музею-лабораторії.
Окрім того, проєкт дає можливість долучати дітей і учнів з тих населених пунктів, де завжди не вистачає технічної та матеріальної бази з природничих наук у школах, до актуальних, новітніх засобів освіти без залучення великої кількості коштів.
Загальна вартість проєкту - 1,5 млн. грн. Загалом на конкурс було подано 90 проєктів з 20 областей України, 9 з яких перемогли і будуть реалізовані протягом наступного року.



Читайте також



ЗАСІДАННЯ МІЖДИСЦИПЛІНАРНОЇ КОМАНДИ

28.03.2024

28 березня 2024 року, відбулось засідання міждисциплінарної команди для організації соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих, обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на території Дунаєвецької територіальної громади...

Детальніше...


ПАМ’ЯТІ ГЕРОЯ… МИНАЄ ЧАС ТА НЕ МИНАЄ БІЛЬ ВІД ВТРАТИ

28.03.2024

Війна — страшна, бо залишає після себе не лише зруйновані і спалені села та міста. Ця лиха сила приносить із собою багато горя та страждань, завжди бере у людства найбільшу ціну. Ми можемо навчитися миритися з усіма її наслідками, але навчитися жити «БЕЗ» - практично неможливо...

Детальніше...