http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/01/26/2018-01-26_7098/images/images-96714.jpg
http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/01/26/2018-01-26_7098/images/images-46808.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/01/26/2018-01-26_7098/images/images-90754.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/01/26/2018-01-26_7098/images/images-50452.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/01/26/2018-01-26_7098/images/images-23383.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/01/26/2018-01-26_7098/images/images-52987.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/01/26/2018-01-26_7098/images/images-10524.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/01/26/2018-01-26_7098/images/images-8721.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/01/26/2018-01-26_7098/images/images-81913.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/01/26/2018-01-26_7098/images/images-56989.jpg

Майбутнє прогресивного покоління за якісним позашкіллям

дата створення: 2018-01-26

У час інформаційних технологій важко уявити сучасну людину без гаджетів і це є цілком закономірним явищем, але разом з тим, через це ми все рідше бачимо наших дітей на санчатах, під час гри в класики чи хованки. І якщо батьки шукають порятунок для своїх чад у найрізноманітніших спортивних секціях, то вдома дитина знову бере до рук планшет чи телефон. А згадайте час, коли востаннє, та й чи взагалі, ви вчили свою малечу майструвати щось своїми руками? Чи робили з ними годівниці для птахів чи навіть звичайнісінького паперового літачка? Якщо ж у вас на це не вистачає часу, але вам не байдуже, якою виросте ваша дитина – запишіть її в юннати. Тим паче далеко ходити не потрібно, адже в Дунаївцях вже понад два десятиліття діє «Станція юних натуралістів».

Теперішній директор комунальної установи Дунаєвецької міської ради, Марта Чекман, була однією із перших, кого в 1991 році прийняли в ряди юннатів. Пройшли роки, і ось уже чотирнадцять років жінка сама очолює заклад позашкільної освіти. Наразі «Станція юних натуралістів» (СЮН), може похвалитися 36 гуртками, котрі відвідують понад 600 школярів із чотирьох міських та семи сільських шкіл громади.

Кращий позашкільний заклад України

- Ми займаємося екологічним вихованням школярів, залучаємо їх до природоохоронної роботи, дослідницької роботи на навчально-дослідних земельних ділянках, проводимо позакласні заняття з біології та хімії, - розповідає Марта Василівна. – Важливо, що юні натуралісти, займаючись в різноманітних гуртках, отримують не тільки теоретичні знання, але й практичні вміння та навички, вчаться спостерігати за живою і неживою природою, робити висновки. Гурткова робота в закладі проводиться за такими напрямами як: біологічний; сільськогосподарський; екологічний; декоративно-прикладний та квітково-декоративний. Всі гуртки працюють за затвердженими програмами, але є ряд гуртків, які працюють за авторськими програмами розробленими нашими педагогами. Це «Цікава хімія», «Юні екожурналісти», «Хімія on-line» та «Природа крізь призму англійської мови», яка посіла ІІ місце на обласному етапі Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників «Джерело творчості» серед позашкільних навчальних закладів.

Як зауважила очільниця станції Марта Чекман, здобутками її вихованців дійсно варто пишатися, адже саме завдяки талановитим дітям, мудрим наставникам СЮН на протязі п’яти років поспіль тримає першість серед позашкільних закладів області еколого -натуралістичного напрямку. Так, у фінальному етапі Першого туру Всеукраїнського відкритого Рейтингу якості позашкільної освіти «Золота когорта позашкільників», вже третій рік Дунаєвецьку станцію юних натуралістів визнано кращою в Україні в категорії «Позашкільні навчальні заклади» та відзначено Дипломом Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України. Також, минулоріч, троє юннатів станції – Максим Ціхоцький, Артем Магера та Маким Дармограй, здобули призові місця на Х Міжнародному конкурсі еколого-валеологічного спрямування «Вода – джерело життя». А ось Ярослав Чекман, вихованець гуртка «Екожурналісти», минулого року посів І місце у ІІ етапі Всеукраїнського заочного тематичного конкурсу «День-рослин 2017», у категорії поетичний твір «Флора, яку я люблю».

Про «екожурналістів», «натуралістів»

25 січня, 15 вихованців гуртка «Екожурналісти», під керівництвом Зоряни Байталюк, відвідали редакцію часопису «Дунаєвецький вісник», де на власні очі побачили як і де народжується друкований засіб масової інформації Дунаєвеччини. Головний редактор видання Валентина Байталюк, а також кореспондент газети Ольга Остапчук, провели для учнів НВК №1 «ЗОШ І-ІІІ ст, гімназія», невеличкий екскурс по редакції та запропонували спробувати й власні сили у журналістських розслідуваннях, тим паче, що гуртківці наразі досліджують наболілу для краян проблему із забрудненням річки Тернава.

- Мені подобається писати оповідання, тому й вибрав «екожурналістику», а ще давно мріяв навчитися робити годівнички. Зараз я в цьому справжній ас! І якщо раніше я міг, як і більшість моїх друзів, зламати гілку чи ще якось похуліганити, то тепер в мене на таке рука не підніметься, на станції юних натуралістів я зрозумів, наскільки важливо берегти нашу природу. - Зізнається п’ятикласник Ярослав Чекман.

Із захватом розповідає про заняття в гуртках і учениця 4-го класу Амалія Майсурадзе, яка є активною учасницею багатьох шкільних та позашкільних заходів, відвідує танцювальні гуртки та мрія стати або журналістом, або ж відомою актрисою. Наразі ж дівчинка дуже любить працювати на дослідних ділянках станції, а також вчиться доглядати за її мешканцями – рибками, декоративними та звичайними кроликами, морськими свинками.

- Нам просто ніколи бавитися в планшеті чи телефоні, та й не хочеться, якщо чесно, навколо ж стільки цікавого! – майже хором, емоційно перебиваючи одна одну розповідають інші відвідувачі станції, члени гуртка «Юні натуралісти» Богдана Боднар, Іванка Макаринова та Евеліна Роземборська. – От сьогодні, наш керівник Ніна Анатоліївна Боднар, розказує нам як і коли можна збирати лікарські рослини, а також як вони впливають на здоров’я.

Не обійшлося знайомство із юннатами й без фото на згадку, головною моделлю на котрому був кролик Фєнєчка.

… та «цікавих хіміків»

На занятті гуртка «Цікава хімія», Світлани Ярушинської, учні 7-9 класів якраз проводили досліди із «фараоновими зміями», котрі виростали прямо на очах зі звичайнісінької тарілки на столі із цукру та глюканату кальцію. Як нам пояснила керівник гуртка Світлана Вікторівна, таким чином вона намагається зацікавити своїх учнів, поєднуючи теорію та практику, роблячи цікаві досліди, не забуваючи при цьому про вирішення задач зі шкільної програми.

- Ми отримуємо своєрідне безкоштовне репетиторство, адже підтягуємо свої знання із хімії і якщо в школі не завжди є час на додаткові запитання чи боїшся поганої оцінки через незнання, то тут все набагато доступніше. Мені це потрібне як нікому, адже планую вступати у медичний виш, а ми тут готуємося і до ЗНО із хімії. – Розповідає дев’ятикласниця Анна Верещинська.

Цікавим є той факт, що відвідувачі гуртка «Цікава хімія», навіть до цього не цікавившись цією непростою наукою, досить часто обирають для вступу саме медичні заклади.

Загалом, двері комунальної установи Дунаєвецької міської ради «Станція юних натуралістів» відкриті для усіх школярів громади, адже тут кожен знайде для себе справу за інтересом. Тим паче, що сучасна дитина прагне цікавитися всім тим, що сьогодні відбувається у світі, а педагоги станції намагаються навчати своїх вихованців в першу чергу тому, що можна застосувати у подальшому житті. Пам’ятайте, що саме від нас з вами, сьогодні залежить, якими виростуть сучасні діти, яким буде наше майбутнє, а воно – за новим та прогресивним поколінням.

 

Автор:Діна КУШНІР


Читайте такожСпецавтомобіль очікує на номерний знак

дата створення: 2018-01-05

Новопридбане спеціалізоване авто комунального підприємства Дунавецької міської ради «ЖЕО», про котре ми писали минулого тижня, практично готове для експлуатації. Єдине, що залишилося – отримати номерний знак та страхування на автівку. Нагадаємо, що автомобіль для обслуговування вуличного освітлення, на базі FIAT DOBLO CARGO Maxi, придбали для обслуговування міста та 51 населеного пункту громади в останній дні 2017 року.

Детальніше...


Коли душі нічого більш не треба

дата створення: 2018-05-18

З правіку джерелом духовного багатства були книги . Вони сповнені мудрості, мрій і любові,потягу до прекрасного, яке оточує нас у житті .З появою кожної нової книги цей неповторний світ стає на крок багатшим і ціннішим. Нещодавно на поетичному обрії з’явилась ще одна поетична збірка Валентини Володимирівни Ластовської « Коли душі нічого більш не треба». Тож 16 травня в Дунаєвецькій міській бібліотеці відбулась презентація нової книги . В той день автора прийшли привітати найкращі друзі, колеги , односельці , поціновувачі творчості. На захід завітав письменник із Києва Василь Василик,члени ЛМО «Огневежа» із Віньковець, гості із Кам’янця – Подільського,письменники і поети,митці Дунаєвеччини . Усі мали можливість поспілкуватись з автором книги та почути її вірші. Святковий настрій створила ведуча заходу Ніна Сохатюк і прекрасні українські пісні ,які звучали в той день для винуватиці торжества у виконанні Антоніни Лозінської та гостей свята

Детальніше...