http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/01/29/2018-01-29_936/images/images-27951.jpg

"Ластівка “ – домівка для дітей

дата створення: 2018-01-29

Погіршення екологічного становища, високий рівень захворюваності батьків, ряд невирішених соціально – економічних, психолого- педагогічних і медичних проблем сприяють збільшенню числа дітей з інвалідністю, роблячи цю проблему особливо актуальною

Протягом останніх дисятиріч світова спільнота все уважніше ставиться до проблем людей з інвалідністю. Особливо це відчутно у відношені до дітей з обмеженими можливостями здоров'я – самого соціально незахищеного прошарку нашого суспільства.

В наш час проблема соціального захисту дітей з інвалідністю в Україні набуває особливого значення, у зв’язку зі сталими тенденціями зростання їх частини в загальній структурі населення. За останні 10 років чисельність дітей із психофізичними вадами зросла на 25.4 %.У Дунаєвецькій ОТГ проживають 209 дітей, які мають інвалідність.

Сучасний етап інноваційного розвитку суспільства відзначається у формуванні нового погляду на місце людини в соціумі. Діти з інвалідністю, як і інші діти, повинні роз­виватись та рости у родині, групі однолітків, локальному середовищі, а для цього необхідним є створення сучасної реабілітаційної інфраструктури.

Надання соціальних послуг дітям з особливими потребами у Дунаєвецькій міській об’єднаній територіальній громаді забезпечує комунальна установа Дунаєвецької міської ради «Міський центр соціальної реабілітації дітей інвалідів «Ластівка».

Основними завданнями установи є проведення реабілітаційних заходів, спрямованих на збереження, відновлення та корекцію фізичного, психічного, духовного та соціального здоров’я дітей, їх максимальну соціальну інтеграцію у суспільство, навчання основним соціальним та побутовим навичкам.

Робота установи базується на основних принципах: своєчасності, безперервності, послідовності та доступності в наданні комплексної реабілітаційної допомоги дітям з фізичними та розумовими вадами.

В установі реабілітаційні послуги отримують діти з інвалідністю віком від 2-х до 18-ти років , що мають порушення опорно-рухового апарату, центральної нервової системи, розумовими та психічними вадами, з ураженням зору, слуху, супутніми вадами тощо. Дітям надаються послуги з педагогічної, соціальної, психологічної реабілітації, профорієнтації та проводиться медичне спостереження .

за якими працюють спеціалісти установи дають змогу дітям з особливими потребами здолати труднощі у розвитку, засвоїти побутові соціальні навички, розвинути свої здібності, повністю, або частково інтегруватися у соціальне життя суспільства. Перебування дітей, які проходять реабілітацію в установі, здійснюється в групах ранньої соціальної реабілітації - для дітей-інвалідів віком від 2 до 6 років; соціальної реабілітації - для дітей-інвалідів віком від 6 до 14 років; професійної орієнтації - для дітей віком від 14 до 18 років, в умовах послуги денного догляду, амбулаторного перебування та патронажної допомоги.

З самого початку свого життя дитина з обмеженими фізичними можливостями потрапляє у нерівні умови. У неї мало шансів самостійно віднайти та зайняти своє місце в суспільстві. Допомогу повинні надати ми, найближчі їй люди, які знаходяться поруч: батьки, спеціалісти, – все ближнє оточення дитини.

Тож, за додатковою інформацією можете звернутися за адресою: м. Дунаївці, вул..Б.Хмельницького, 23, тел 20948Читайте також«Мистецька скарбничка» поєднала талантів громади

дата створення: 2018-02-08

Кажуть, що талановита людина – талановита у всьому. Про таких ще говорять – майстер на всі руки, адже за що б не взявся такий умілець, чи то вишивку бісером, чи то плетіння з лози, все у нього виходить справжнім витвором мистецтва. А уявіть що буде, якщо зібрати понад п'ятдесят таких талановитих майстрів під одним дахом? А вийде не що інше, як фестиваль «Мистецька скарбничка», що відбувся у нашому місті 7 лютого та об’єднав учасників чотирьох майстер-класів, котрі проводилися напередодні для мешканців Дунаєвеччини в комунальному закладі міської ради «Територіальний центр соціального обслуговування». В урочистостях, присвяченим завершенню мистецького проекту, взяли участь керуюча справами міської ради Галина Панасевич, новопризначений начальник Центру надання адміністративних послуг Алла Бец, директор Територіального центру соціального обслуговування Віктор Драпатий, голова громадської організації «Наше Поділля», куратор проекту Юрій Степанець, голова ГО Дунаєвецьке районне товариство інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України», керівник проекту Раїса Попюк та інші.

Детальніше...


ЗАСІДАННЯ ПОСТІЙНИХ КОМІСІЙ

дата створення: 2018-04-18

Сьогодні, 18 квітня о 09.00 годині в залі засідань відбулося спільне засідання постійних комісій міської ради. На якому було обговорено питання порядку денного тридцять п’ятої сесії Дунаєвецької міської ради VII скликання, яка відбудеться 20 квітня о 10.00 в залі засідань Дунаєвецької районної ради за адресою м. Дунаївці, вул.1 Травня, 1.

Детальніше...