http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/01/29/2018-01-29_936/images/images-27951.jpg

"Ластівка “ – домівка для дітей

дата створення: 2018-01-29

Погіршення екологічного становища, високий рівень захворюваності батьків, ряд невирішених соціально – економічних, психолого- педагогічних і медичних проблем сприяють збільшенню числа дітей з інвалідністю, роблячи цю проблему особливо актуальною

Протягом останніх дисятиріч світова спільнота все уважніше ставиться до проблем людей з інвалідністю. Особливо це відчутно у відношені до дітей з обмеженими можливостями здоров'я – самого соціально незахищеного прошарку нашого суспільства.

В наш час проблема соціального захисту дітей з інвалідністю в Україні набуває особливого значення, у зв’язку зі сталими тенденціями зростання їх частини в загальній структурі населення. За останні 10 років чисельність дітей із психофізичними вадами зросла на 25.4 %.У Дунаєвецькій ОТГ проживають 209 дітей, які мають інвалідність.

Сучасний етап інноваційного розвитку суспільства відзначається у формуванні нового погляду на місце людини в соціумі. Діти з інвалідністю, як і інші діти, повинні роз­виватись та рости у родині, групі однолітків, локальному середовищі, а для цього необхідним є створення сучасної реабілітаційної інфраструктури.

Надання соціальних послуг дітям з особливими потребами у Дунаєвецькій міській об’єднаній територіальній громаді забезпечує комунальна установа Дунаєвецької міської ради «Міський центр соціальної реабілітації дітей інвалідів «Ластівка».

Основними завданнями установи є проведення реабілітаційних заходів, спрямованих на збереження, відновлення та корекцію фізичного, психічного, духовного та соціального здоров’я дітей, їх максимальну соціальну інтеграцію у суспільство, навчання основним соціальним та побутовим навичкам.

Робота установи базується на основних принципах: своєчасності, безперервності, послідовності та доступності в наданні комплексної реабілітаційної допомоги дітям з фізичними та розумовими вадами.

В установі реабілітаційні послуги отримують діти з інвалідністю віком від 2-х до 18-ти років , що мають порушення опорно-рухового апарату, центральної нервової системи, розумовими та психічними вадами, з ураженням зору, слуху, супутніми вадами тощо. Дітям надаються послуги з педагогічної, соціальної, психологічної реабілітації, профорієнтації та проводиться медичне спостереження .

за якими працюють спеціалісти установи дають змогу дітям з особливими потребами здолати труднощі у розвитку, засвоїти побутові соціальні навички, розвинути свої здібності, повністю, або частково інтегруватися у соціальне життя суспільства. Перебування дітей, які проходять реабілітацію в установі, здійснюється в групах ранньої соціальної реабілітації - для дітей-інвалідів віком від 2 до 6 років; соціальної реабілітації - для дітей-інвалідів віком від 6 до 14 років; професійної орієнтації - для дітей віком від 14 до 18 років, в умовах послуги денного догляду, амбулаторного перебування та патронажної допомоги.

З самого початку свого життя дитина з обмеженими фізичними можливостями потрапляє у нерівні умови. У неї мало шансів самостійно віднайти та зайняти своє місце в суспільстві. Допомогу повинні надати ми, найближчі їй люди, які знаходяться поруч: батьки, спеціалісти, – все ближнє оточення дитини.

Тож, за додатковою інформацією можете звернутися за адресою: м. Дунаївці, вул..Б.Хмельницького, 23, тел 20948Читайте такожДунаєвецька міська рада застерігає: не спалюйте сухої трави!

дата створення: 2018-04-11

Спалюючи суху траву, люди часто не замислюються над тим, до яких наслідків це може призвести. А загрози чималі і пов'язані не лише з забрудненням грунтів чи загибеллю тварин і птахів, які гніздяться у траві, а перш за все мають шкідливий вплив на здоров'я і життя людей.

Однак, незважаючи на численні застороги, громадяни й надалі проводять такі "прибирання", тим самим отруюючи повітря різними хімічними сполуками, які накопичуються в організмі людей і призводять до серйозних захворювань. Крім того, спалювання сухої трави зумовлює посилення парникового ефекту, виникнення лісових пожеж.

Щоб запобігти негативних і згубних наслідків, Дунаєвецька міська рада закликає бути свідомими, не підпалювати сухої трави і не вбивати життя. Нехай будуть чисте повітря, здорові діти та родючий грунт!

Детальніше...


Обмін досвідом - задля розвитку громад

дата створення: 2018-02-24

З дружнім візитом делегація із Дунаєвецької міської об’єднананої територіальної громади побувала 23 лютого у Волочиській міській об’єднаній територіальній громаді. Метою поїздки було переймання досвіду з організації процесу об’єднання територіальної громади та порівняння всіх за і проти процесів децентралізації на прикладі громади.

Всі питання гості безпосередньо змогли поставити міському голові Черниченку Костянтину Володимировичу, також представники Дунаєвецької міської ради поспілкувались з начальниками та працівниками управлінь та відділів ради, ознайомились зі структурою об’єднаної громади, діяльністю її підрозділів, перспективами розвитку та проблемними питаннями, отримали відповіді на питання, які їх цікавили, в свою чергу поділилися своїм досвідом та роботою.

Детальніше...