http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/01/29/2018-01-29_936/images/images-27951.jpg

"Ластівка “ – домівка для дітей

дата створення: 2018-01-29

Погіршення екологічного становища, високий рівень захворюваності батьків, ряд невирішених соціально – економічних, психолого- педагогічних і медичних проблем сприяють збільшенню числа дітей з інвалідністю, роблячи цю проблему особливо актуальною

Протягом останніх дисятиріч світова спільнота все уважніше ставиться до проблем людей з інвалідністю. Особливо це відчутно у відношені до дітей з обмеженими можливостями здоров'я – самого соціально незахищеного прошарку нашого суспільства.

В наш час проблема соціального захисту дітей з інвалідністю в Україні набуває особливого значення, у зв’язку зі сталими тенденціями зростання їх частини в загальній структурі населення. За останні 10 років чисельність дітей із психофізичними вадами зросла на 25.4 %.У Дунаєвецькій ОТГ проживають 209 дітей, які мають інвалідність.

Сучасний етап інноваційного розвитку суспільства відзначається у формуванні нового погляду на місце людини в соціумі. Діти з інвалідністю, як і інші діти, повинні роз­виватись та рости у родині, групі однолітків, локальному середовищі, а для цього необхідним є створення сучасної реабілітаційної інфраструктури.

Надання соціальних послуг дітям з особливими потребами у Дунаєвецькій міській об’єднаній територіальній громаді забезпечує комунальна установа Дунаєвецької міської ради «Міський центр соціальної реабілітації дітей інвалідів «Ластівка».

Основними завданнями установи є проведення реабілітаційних заходів, спрямованих на збереження, відновлення та корекцію фізичного, психічного, духовного та соціального здоров’я дітей, їх максимальну соціальну інтеграцію у суспільство, навчання основним соціальним та побутовим навичкам.

Робота установи базується на основних принципах: своєчасності, безперервності, послідовності та доступності в наданні комплексної реабілітаційної допомоги дітям з фізичними та розумовими вадами.

В установі реабілітаційні послуги отримують діти з інвалідністю віком від 2-х до 18-ти років , що мають порушення опорно-рухового апарату, центральної нервової системи, розумовими та психічними вадами, з ураженням зору, слуху, супутніми вадами тощо. Дітям надаються послуги з педагогічної, соціальної, психологічної реабілітації, профорієнтації та проводиться медичне спостереження .

за якими працюють спеціалісти установи дають змогу дітям з особливими потребами здолати труднощі у розвитку, засвоїти побутові соціальні навички, розвинути свої здібності, повністю, або частково інтегруватися у соціальне життя суспільства. Перебування дітей, які проходять реабілітацію в установі, здійснюється в групах ранньої соціальної реабілітації - для дітей-інвалідів віком від 2 до 6 років; соціальної реабілітації - для дітей-інвалідів віком від 6 до 14 років; професійної орієнтації - для дітей віком від 14 до 18 років, в умовах послуги денного догляду, амбулаторного перебування та патронажної допомоги.

З самого початку свого життя дитина з обмеженими фізичними можливостями потрапляє у нерівні умови. У неї мало шансів самостійно віднайти та зайняти своє місце в суспільстві. Допомогу повинні надати ми, найближчі їй люди, які знаходяться поруч: батьки, спеціалісти, – все ближнє оточення дитини.

Тож, за додатковою інформацією можете звернутися за адресою: м. Дунаївці, вул..Б.Хмельницького, 23, тел 20948Читайте такожТонка грань дитячої душі або чим зараз займається ваша дитина?

дата створення: 2018-03-01

Як часто ви обіймаєте свою дитину, кажете про те, як сильно її любите? Та й чи взагалі ви знаєте чим живе ваше чадо, захоплюється, про що мріє, з ким спілкується, та й де і чим займається саме в цю хвилину, коли ви читаєте ці рядки? Вже кілька років Україну, та Дунаєвеччину зокрема, тероризують суїцидальні групи в соціальних мережах на кшталт «Синіх китів» та «Червоного кита». Питання дитячих депресій, думок про смерть особливо гостро стоїть на часі, після нещодавньої трагедії із 12-річною школяркою, із дунаєвецького села Рудки.

28 лютого, в приміщенні Дунаєвецької НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів, гімназія, відбулося засідання круглого столу з проблеми «Профілактична робота соціально-психологічної служби в закладів загальної середньої освіти (ЗЗСО)». Метою такої зустрічі педагогів та практичних психологів Дунаєвеччини, а також заступника міського голови Надії Слюсарчик, начальника відділу у справах дітей, молоді, спорту міськради Ірини Блажеєвої, директора Територіального центру соціального обслуговування Віктора Драпатого, стало вивчення актуального наразі питання організації психолого-педагогічного супроводу учнів закладів загальної середньої освіти, подолання негативних явищ у їх поведінці, ризик виникнення суїцидальних тенденцій та реалізація профілактичної функції.

Детальніше...


ДЕНЬ ПРОЩАННЯ З ДИТИНСТВОМ: ВИПУСКНИЙ 2018

дата створення: 2018-06-23

Щирі сльози та обіцянки дружити після школи, креативні сукні, неповторні зачіски, вітання і сльози батьків - саме так, 23 червня о 16.00 годині в залі будинку культури пройшло свято випускного.

На Дунаєвеччині є щорічна традиція, якою пишаються усі - це свято випускника. І хоч урочиста програма знайома усім - парад, привітання, покладання квітів, вальс, - однак для кожного випускника вона неповторна. Бо ж лишень один раз у житті можна попрощатися зі світлими та наївними роками, які потім усі ностальгічно згадують.

Хтось уже достеменно знає, яку професію обере, для інших - це період вагань та сумнівів, проте усі випускники у цей день розуміють: доля тепер у їхніх в руках.

Детальніше...