http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/01/31/2018-01-31_5890/images/images-53504.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/01/31/2018-01-31_5890/images/images-3771.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/01/31/2018-01-31_5890/images/images-96545.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/01/31/2018-01-31_5890/images/images-21918.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/01/31/2018-01-31_5890/images/images-80259.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/01/31/2018-01-31_5890/images/images-2265.jpg

У Будинку творчості школяра виховують майбутніх зірочок

31.01.2018

Дитинство певно найкраща пора, коли ще немає стільки турбот та обов’язків, а попереду, здається, відкривається весь світ. Саме в цей «золотий час», маленькі хлопчики та дівчатка мають змогу розвивати свої таланти та здібності, знаходити заняття до душі, котрі надалі зможуть тим чи іншим чином вплинути на вибір їхньої професії.

І якщо в більшості випадків заняття в танцювальних чи вокальних студіях наразі не всім батькам по кишені, то комунальний заклад Дунаєвецької міської ради «Будинок творчості школяра» вже багато років є тією рятувальною соломинкою для талановитої та здібної молоді громади, яка прагне розвиватися та досягати творчих Олімпів.

Якісно, безкоштовно, результативно

- Наш заклад обслуговує 1180 дітей шкільного віку із трьох міських та шести сільських навчальних закладів Дунаєвеччини, - розповідає директор Будинку творчості школяра (БТШ) Вікторія Пивоварова. – Свою роботу ми розділили за п’ятьма основними напрямками, такими як: художньо-естетичний; науково-технічний; соціально-реабілітаційний; гуманітарний та дослідницько-експериментальний. Кожна дитина може знайти для себе цікавий гурток та розвиватися в цьому напрямку. Найголовніше – що всі заняття у нас абсолютно безкоштовні, а отже доступні для всіх, незалежно від статків. Для нас кожна дитина талановита, навіть якщо вона про це ще не знає. Намагаємося розвивати у них найкращі вміння та таланти й таки досягаємо результатів, адже серед наших вихованців чимало переможців обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів та фестивалів.

До речі зовсім нещодавно, а саме 21 січня, двоє вихованців БТШ повернулися до рідного міста із третьою сходинкою п'єдесталу Всеукраїнського фестивалю-конкурсу естрадної пісні "Різдвяна зірочка", що проходив на Закарпатті з 18 по 21 січня. Дунаєвецьку об'єднану територіальну громаду представляли вихованка вокального гуртка Будинку творчості школяра, третьокласниця ЗОШ №2 Дар'я Біла (керівник Анастасія Ставірська) та учениця 9-го класу Дунаєвецької гімназії – Руслана Мороз (керівник Катерина Таїрова).

Маленька зірочка Дар’я

Ми якраз завітали на заняття до керівника вокального гуртка Анастасії Ставірської, серед 36 вихованців якої була і маленьке місцеве відкриття – лауреатка "Різдвяної зірочки», Дар’я Біла. Дівчинка якраз розспівувалася і трішки засоромилася появі несподіваних гостей.

- Даша почала співати у нас більше як рік тому, коли була в другому класі, але за такий короткий термін вже встигла стати маленькою зірочкою. Зараз мені навіть не віриться, що її сценічний номер на конкурс, ми підготували лише за місяць, - ділиться враженнями від участі в конкурсі своєї вихованки Анастасія Валеріївна. – Я супроводжувала Дашу та Руслану на конкурс і дуже хвилювалася за них, адже за три роки моєї роботи, мої вихованці вперше опинилися на конкурсі такого масштабу. Немало допомогли Даші і її батьки – придбали дуже гарну сукню та подбали про реквізити. Це один із плюсів безкоштовних занять, адже батьки наших учнів можуть на цьому зекономити та приділити більше уваги сценічним образам своєї малечі.

Як переконана сама Дар’я Біла, заняття у вокальному гуртку навчило її не лише правильно і гарно співати, але подарувало чимало друзів та багато цікавих знайомств. Окрім вокалу дівчинка також відвідує клуб дозвілля "Подоляночка", котрий також діє при Будинку творчості школяра.

Сонячний зайчик на ім’я Руслана

Вокал, хореографія, клас фортепіано… Ось далеко не повний перелік позашкільних занять, котрі відвідує ще одна зірочка Дунаєвець – Руслана Мороз. Наразі дівчинка навчається у дев'ятому класі гімназії, проте свій перший сценічний досвід отримала ще у два роки.

- Вона певно з пелюшок була артисткою, відколи взяла в руки іграшковий мікрофон, - посміхаючись дивиться на донечку її мати, Зоя Мороз. – Мені взагалі здається, що батьки повинні змалечку придивлятися до своїх дітей, щоб не проґавити чогось важливого. А якщо дитина талановита, то вона певно буде талановитою у всьому.

Старання батьків Руслани Мороз таки не були марними, адже попри свій юний вік, їхня донечка вже може похвалитися не однією перемогою у всеукраїнських та міжнародних конкурсах. Так, дівчинка переможниця пісенного дитячого конкурсу «Крок до зірок», учасниця телепроектів «Україна має талант» та «Голос. Діти». У 2016 році Руслана також увійшла в сотню найкращих танцівників країни на «Танцюють всі-9».

- На «Голосі. Діти» я заспівала пісню албанської артистки Рони Нішліу «Suus», котра була на конкурсі «Євробачення» у 2012 році, - розповідає про свій найголовніший вокальний досвід Руслана. – І хоча й до мене не повернувся жоден із суддів, проте я здійснила одну зі своїх мрій – спробувала свої сили у цьому грандіозному проекті, а ще заспівала із телеекрана для свого хворого братика. Скажу відверто, я б все віддала, щоб він був здоровим і це є головною мрією у моєму житті.

І Руслана, і її мама Зоя Василівна, впевнені у тому, що ще зможуть підкорити сцену «Голосу», тільки наступного разу це буде вже у дорослій категорії. А поки що дівчинка плідно займається вокалом зі своїм викладачем Катериною Таїровою, не полишає хореографії, а також відвідує молодіжний клуб «Веснянка».

- Не можу навіть уявити дня, щоб ми не заглянули в «Будинок творчості школяра», певно немає такої дитини, яка б не відвідувала хоч якийсь гурток закладу, - зазначає Зоя Мороз. – Головне, що до дітей тут ставляться як до рідних, розвивають у них не лише їхні таланти, але й прищеплюють життєві цінності, навчають бути щирими та товариськими. Я надзвичайно вдячна директору закладу Вікторії Пивоваровій, викладачам Анастасії Ставірській та Катерині Таїровій, а також культорганізатору «Будинку творчості школяра» Людмилі Пограничній, за ту нелегку працю, яку вони вкладають у наших дітей. Не буду приховувати, що всі ці поїздки на конкурси та фестивалі звісно задоволення не з дешевих, але на щастя є в Дунаївцях та громаді чимало хороших людей, меценатів, які завжди нам допомагають у цьому. Неодноразову руку допомоги подавала нам і міський голова Веліна Заяць. Я щиро радію, що в нашій об’єднаній громаді є такі світлі та чуйні люди.

 

Автор:Діна Кушнір


Читайте такожВітання матері – героїні

05.06.2020

Сьогодні, 05 червня, заступник міського голови Юрій Чекман відвідав жительку с. Залісці Людмилу Звизду, яка народила шестеро дітей та виховала до восьмирічного віку п’ятеро дітей. Юрій Петрович привітав Людмилу Станіславівну з важливою в її житті подією - з присвоєнням їй почесного звання України «Мати – героїня»...

Детальніше...


Всесвітній день навколишнього середовища

05.06.2020

Проблема збереження довкілля та  раціонального використання природних ресурсів - це завжди актуально!
Сьогодні у Всесвітній день навколишнього середовища (День еколога), юннати вкотре закликають берегти природу! 

Детальніше...