http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/02/02/2018-02-02_2341/images/images-41338.jpg
http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/02/02/2018-02-02_2341/images/images-11427.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/02/02/2018-02-02_2341/images/images-2979.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/02/02/2018-02-02_2341/images/images-95135.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/02/02/2018-02-02_2341/images/images-99832.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/02/02/2018-02-02_2341/images/images-50605.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/02/02/2018-02-02_2341/images/images-3966.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/02/02/2018-02-02_2341/images/images-51942.jpg

Завершуються об’їзди сіл громади. Результатами задоволені, запланованими цілями на 2018 рік – теж

дата створення: 2018-02-02

У четвер, 1 лютого, ще в трьох населених пунктах Дунаєвецької територіальної громади пройшли зустрічі сільчан із робочою групою міської ради. В цей день, мешканці таких сіл як Чаньків, Січинці та Воробіївка, мали змогу не лише почути про зроблене та намічене від своїх старост та керівників закладів села, але й запитати у представників влади про наболіле. У виїзних зустрічах взяли участь міський голова Веліна Заяць, секретар міської ради Микола Островський, заступник міського голови Надія Слюсарчик, начальник загального відділу міськради Віктор Войтків, начальник юридичного відділу Олег Григор’єв, а також директор комунального підприємства міськради «Благоустрій Дунаєвеччини» Леонід Михальський.

Нагадаємо, що на початку лютого завершуються зустрічі керівного складу Дунаєвецької міської ради із мешканцями старостинських округів об’єднаної громади. Під час зустрічей міський голова Веліна Заяць, її заступники та керівники структурних підрозділів міськради, заслухали інформацію 27 старост про виконану роботу щодо джерел наповнення бюджету та його виконання, заходів з благоустрою населених пунктів та співпрацю з орендарями земель. Також було почуто і ряд проблем та завдань, котрі стоять цьогоріч перед керівниками основних об’єктів соціально-культурного призначення сіл. У кожному зі старостинських округів Веліна Владиславівна прозвітувала перед їх мешканцями про здобутки та напрацювання громади за час її існування. Завершуючи об’їзди сіл, голова міськради висловила сподівання, що 2018 рік буде не менш продуктивнішим ніж минулий, а спілкування з активом округів принесе лише плідні результати та процвітання громади.

Староста – місток між міською радою та селом

Чаньківський старостинський округ був першим на порядку денному виїзної робочої групи міської ради. У селі, котре очолює староста Наталія Гребенюк, зареєстровано 1125 мешканців і хоч зрозуміло, що прийти на схід села змогли не всі, проте повний зал місцевого Будинку культури красномовно свідчив про те, що чаньківчанам таки не байдужа доля їхнього села та громади в цілому. На території населеного пункту функціонують загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, дитячий садочок «Сонечко», Будинок культури, ФАП, бібліотека, є своя добровільна пожежна частина.

Як зазначила Наталія Миколаївна, у неї налагоджена плідна співпраця з місцевими підприємцями та орендарями земель, які допомагають їй у вирішенні проблемних питань. Серед помічників Чанькова такі підприємства як ТОВ «Поділля-Агросервіс», ТОВ «Подільський край», «Лани Поділля-2016», фермери Стелла Зіньківська, Ігор Дяченко та інші. Багато в чому підсобляє і комунальне підприємство міської ради «Благоустрій Дунаєвеччини». Так, протягом минулого року бригада підприємства допомогла у розчищенні парків, старого та нового кладовищ. Силами жителів вулиці Садової, було прибрано площу, де згодом розмістився невеличкий спортивний майданчик, КП «Благоустрій Дунаєвеччини» завезло туди пісок, підсипало дорогу до старого кладовища та обкосило стадіон.

Звісно багато питань у селі вирішуються, але є й такі, на котрі потрібні значні кошти. Так, директор місцевої ЗОШ І-ІІІ ст., Анатолій Кордон, попросив Веліну Заяць підсобити навчальному закладу із заміною 60 пластикових вікон. Майже стільки ж в школі поміняли раніше, але хотілося б завершити цю справу до кінця. До того ж, в приміщенні закладу потрібно утеплити перекриття, котре через зношеність почало пропускати тепло. На нові енергоощадні вікна сподіваються і в місцевому ФАПі, а ось Будинок культури мріє про власний проектор.

В дитячому садочку «Сонечко», де виховується 27 діток, вкрай потребують розширення, тим паче, що охочих відвідувати ДНЗ є більше, ніж він може це собі зараз дозволити. Проте певно найболючішим для людей питанням є проблемна вулиця Миру, котрою курсують великовагові вантажівки. Тож наразі гостро постало питання прокладання об’їзної дороги, щоб зберегти багатостраждальну вулицю і покращити умови життя її мешканців, які влітку потерпають від пилюки та шуму.

- Будемо думати, чим тут можна зарадити, - зауважив секретар міськради Микола Островський. – А поки що в наших планах на Чаньків - близько 1,5 млн гривень на перекриття Будинку культури. Будемо працювати й над проблемою із водопостачанням, але скажу відверто – це колосальні кошти. Тому поки що із водогоном доведеться зачекати, а ось пробурити кілька артезіанських свердловин реально. Крім того, плануємо і далі займатися розчищенням та поглибленням криниць громадського користування.

Як зазначила міський голова Веліна Заяць, лише спільними зусиллями можна досягти результатів, а такі зустрічі й спрямовані на те, щоб почути про проблеми мешканців старостинських округів.

- Ми всі щиро хочемо, щоб ви відчули покращення життя, але і вам потрібно для цього докласти зусиль, організуватися та працювати на благо громади, - наголосила Веліна Владиславівна. - Зі своїми питаннями чи пропозиціями звертайтеся до старости, а вона вже буде співпрацювати з нами. Староста має бути своєрідний місток між міською радою та селом.

Спільна толока – вихід із багатьох проблемних питань

У Січинецькому старостинському окрузі, традиційно для майже усіх населених пунктів громади, 1208 мешканців сіл Січинці та Панасівка, турбували питання стосовно оновлення комп’ютерних класів у школі, вуличного освітлення та ремонту доріг. Як наголосила староста села Антоніна Севастьянова, ще однією проблемою є заміна вікон та дверей у Січинецькій ЗОШ І-ІІ ст., придбання проектора для продуктивнішого навчання 62 школярів, а також пилососа та електричної м’ясорубки для 17 вихованців ДНЗ «Веселка».

Звичайно, багато в чому допомагає селянам небайдужий до проблем округу власник СФГ «Айстра-1» Олександр Лотко, але проблем ще таки вистачає. Зокрема в Панасівці, вже давно просять «каші» ганок та сходи місцевого Будинку культури. Але як пообіцяли під час зустрічі із сільчанами члени виїзної робочої групи міської ради, це питання незабаром вирішиться, тим паче, що в сусідніх Січинцях за кошти міської казни був перекритий дах культурної світлиці.

За сприяння міськради в селах також були очищені криниці громадського користування, відремонтовано такі вулиці як Соборна, Шляхова та Річкова, а також було підсипано міст на вулиці Шевченка. Наразі в селі розпочато ремонт вулиць Грушевського та 50-річчя Перемоги, за співфінансування проведено ремонт вулиці Незалежності. Як зазначила Антоніна Володимирівна, працюють вони й над встановленням вуличного освітлення, на котре уже виготовили проектно-кошторисну документацію.

З проханням про допомогу до робочої групи міськради звернулася мешканка Січинець Валентина Біла, яка разом з чоловіком, на добровільних засадах, взялася розчищати місцеве кладовище. Тільки за один місяць роботи подружжя вивезло з місць поховання 28 причепів сміття. На жаль, жінка знайшла собі в однодумці лише п’ятеро небайдужих людей, решта прохання про спільну толоку проігнорували. Наразі в жінки сталася біда – з інсультом зліг її чоловік, а справу до кінця вони так і не встигли довести. Пані Валентина попросила допомоги у директора КП «Благоустрій Дунаєвеччини» Леоніда Михальського. У планах жінки встановлення на кладовищі навісу та лавочок, тим паче, що практично всі матеріали в неї залишилися після розчищання території. Потрібні лише стовпчиків та робоча сила.

- Ми звісно можемо допомогти, але до прикладу на облагородження кладовища у селі Нестерівці з бюджету пішло майже 100 тис грн. Ми готові дати вам людей і техніку, але й мешканці села повинні розуміти, що якщо вони вийдуть на спільну толоку – ці гроші можна вкласти у ті ж дороги чи освітлення. Давайте працювати разом, тоді й справ можна більше вирішити, - порадив Леонід Тадеушович.

Слова дотрималися, але працювати ще є над чим

Староста села Воробіївка Тетяна Ткачук, стала останньою, в кого 1 лютого побувала робоча група міської ради. В селі зареєстровано 889 мешканців, а минулоріч народилося п’ятеро діток. На території Воробіївки діє ЗОШ І-ІІ ступенів та дитячий садочок «Берізка». Село багате на 42 школярика та 25 вихованців садочка.

- Основною нашою «ахіллесовою п’ятою» був Будинок культури, дах котрого протікав і через це приміщення руйнувалося, - розповідає Тетяна Василівна. – Але Веліна Владиславівна дотрималася свого слова і в серпні 2017 року Будинок культури перекрили. Не обійшлося звісно і без нашого орендаря земель, ТОВ «Подільський бройлер» надав нам робочу силу для виконання покрівельних робіт. За сприяння міської ради у нас минулого року ремонтувалися дороги, а мешканці вулиць Молодіжна та Фурмана отримали омріяний водопровід, протяжністю 1,5 км.

Як зазначила староста села, приємно наразі пройтися й освітленими вулицями частини села, яка роками страждала від темряви у вечірній час доби. Все це було б неможливим без допомоги Дунаєвецької міської ради, ТОВ «Подільський бройлер», а також небайдужих односельчан та приватних підприємців - Валерія Костюка, Оксани Дорошенко, Нелі Анцут, Василя і Микола Олійників.

- Я завжди знаходжу підтримку та розуміння в міській раді, а завдяки нашим спільним старанням маємо село, в котрому, маю надію, приємно жити та працювати, ростити своїх дітей та онуків, - звернулася до односельчан Тетяна Ткачук. – Звісно маємо ще над чим працювати й впевнена все у нас вийде!

У 2018 році у Воробіївці планують продовжити роботу над водозабезпеченням центральної частини села, хочуть відремонтувати сцену глядацького залу та замінити фасадні вікна та двері у Будинку культури.

Ще однією із заповітних мрій старости є реконструкція Алеї Слави та увіковічення її в граніті, але до цього певно дійдуть руки після вирішення більш нагальних завдань. В цілому і представники структурних підрозділів міської ради та сільчани, залишилися задоволеними напрацьованими за рік результатами та запланованими цілями на 2018 рік.

 

Автор:Діна КУШНІР


Читайте такожПривітання з Днем народження

дата створення: 2018-08-02

Дунаєвецька міська рада щиро вітає головного спеціаліста юридичного відділу Осадчука Іллю Олеговича з Днем народження!

Бажаємо Вам міцного здоров’я, щастя, благополуччя, подальших успіхів у будь-яких починаннях, щоденних справах, сміливих планах та сподіваннях.

Хай Вас підтримують та надихають рідні люди, розуміють та допомагають колеги, минають негаразди та непорозуміння.

Хай доля збагачує Вас життєвою мудрістю, енергією, натхненням та радістю сьогодення.

Хай і надалі буде плідною Ваша праця.

Нехай кожен новий день буде щедрим на успіхи та перемоги, багатим на радісні звістки, приємні події, особисті досягнення і благородні справи!

Зичимо, аби кожен Ваш день наповнювався найважливішими словами, які зігріватимуть душу, принесуть тепло й добро у Ваше життя!

З повагою міський голова                                           Веліна Заяць

та колектив міської ради

Детальніше...


Волонтер Кларк Х'юз з Техасу у Дунаєвецькій ОТГ

дата створення: 2018-10-29

26 жовтня у Дунаєвецьку міську об`єднану територіальну громаду в рамках проекту "Розвиток громад" від "Корпусу миру США в Україні" прибув волонтер Кларк Х'юз з Техасу...

Детальніше...