http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/02/08/2018-02-08_5422/images/images-38461.jpg
http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/02/08/2018-02-08_5422/images/images-48614.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/02/08/2018-02-08_5422/images/images-57433.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/02/08/2018-02-08_5422/images/images-51387.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/02/08/2018-02-08_5422/images/images-55984.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/02/08/2018-02-08_5422/images/images-63972.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/02/08/2018-02-08_5422/images/images-31043.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/02/08/2018-02-08_5422/images/images-52430.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/02/08/2018-02-08_5422/images/images-78830.jpg

«Мистецька скарбничка» поєднала талантів громади

дата створення: 2018-02-08

Кажуть, що талановита людина – талановита у всьому. Про таких ще говорять – майстер на всі руки, адже за що б не взявся такий умілець, чи то вишивку бісером, чи то плетіння з лози, все у нього виходить справжнім витвором мистецтва. А уявіть що буде, якщо зібрати понад п'ятдесят таких талановитих майстрів під одним дахом? А вийде не що інше, як фестиваль «Мистецька скарбничка», що відбувся у нашому місті 7 лютого та об’єднав учасників чотирьох майстер-класів, котрі проводилися напередодні для мешканців Дунаєвеччини в комунальному закладі міської ради «Територіальний центр соціального обслуговування». В урочистостях, присвяченим завершенню мистецького проекту, взяли участь керуюча справами міської ради Галина Панасевич, новопризначений начальник Центру надання адміністративних послуг Алла Бец, директор Територіального центру соціального обслуговування Віктор Драпатий, голова громадської організації «Наше Поділля», куратор проекту Юрій Степанець, голова ГО Дунаєвецьке районне товариство інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України», керівник проекту Раїса Попюк та інші.

Ми стежили за всіма чотирма майстер-класами, які проводилися для осіб з інвалідністю та безробітних різних категорій, протягом січня-початку лютого, та неодноразово писали про них на сторінках нашого часопису громади. Нагадаємо, така гарна справа розпочалася із конкурсу на підтримку малих проектів, спрямованих на розвиток громад та покращення життя їх мешканців, котрий оголосили фонд «Освіта для демократії», громадські організації «Наше Поділля» та «Точка доступу». Конкурс проводився в рамках проекту «Успішні локальні громади», який реалізується за сприяння Національного фонду в підтримку демократії США. Відрадно, але саме наша громадська організація Дунаєвецьке районне товариство інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України», стала однією із тих, хто отримав 25000 гривень на реалізацію проекту. Ще 5000 гривень, за умовами співфінансування, на таку потрібну справу як самореалізація творчих особистостей з-поміж осіб з інвалідністю та жінок старших сорокарічного віку, виділили Дунаєвецька міська рада. Цьому передувала серйозна робота та обговорення в трьох групах: жінки 40+, особи з інвалідністю та безробітні різних категорій.

В рамках проекту, для його учасників запросили талановитих майстринь з різних куточків Хмельниччини, які показали своїм учням основні техніки у вишивці нитками, петриківському розпису, оздобленню кондитерських виробів та виготовленню народної ляльки. Під мудрим керівництвом наставниць, учасники майстер-класів дали життя не одному шедевру декоративно-прикладного мистецтва, котрі згодом стали окрасою під час проведення фестивалю «Мистецька скарбничка».

- Наші майстрині, а це Наталія Новоселя, Таїсія Стан, Світлана Ларійчук, Оксана Цимбалюк та Ольга Рощіна – це справді люди із золотими руками, вчитися у яких за честь кожному початківцю, - розповідає керівник мистецького проекту Раїса Попюк. – А ще, дякувати Богу, маємо багато однодумців та помічників. Заступник міського голови Надія Слюсарчик, а також працівники міськради Ірина Мудра, Юрій Горний та Ольга Галагудза– це саме ті люди які стояли біля колиски проекту, брали участь в семінарах у Хмельницькому та Кам’янці-Подільському, визначались з тим, які саме проблеми турбують нашу громаду, виношували ідею, як можна допомогти мешканцям міста та населених пунктів громади. Багато в чому підсобили нам і Територіальний центр соціального обслуговування, районний центр зайнятості, Спілка художників Дунаєвеччини, Центр реабілітації дітей-інвалідів «Ластівка», дитяча школа мистецтв та міська бібліотека. Не обійшлося і без спонсорської допомоги необхідною продукцією для проведення майстер-класів. Цим із нами поділилися Дунаєвецький маслозавод та наш місцевий підприємець Сергій Ляска.

Як зізналася Раїса Василівна, це не останній її проект, крім того двері Територіального центру обслуговування завжди відкритті для охочих спробувати свої сили у вишивці, бісероплетінні та іншому рукоділлі. За час проведення майстер-класів було знайдено чимало талантів на теренах нашої громади та краю, тож продовження їх спілкування буде не за горами. Як поділилася Раїса Попюк, вона вже давно мріє створити спільну мистецьку крамницю, де зможе допомогти продавати вироби талановитих майстрів Дунаєвеччини.

- Я просто у захваті, адже почерпнув для себе досить багато нового у вишивці, - ділиться враженнями від участі в мистецькому проекті мешканець Смотрича, Анатолій Стасюк. – Багато хто не вірить, що я вишивальник, кажуть – не чоловіча це справа. А я впевнений, що це ремесло піддається всім, не залежно від статті. Спробував вишивати ще в 2006 році, коли страх як закортіло мати вишиванку, а коштів на неї не мав. Моєї пенсії не вистачало, тож спробував взяти в руки голку та нитку, і ні дня відтоді про це не пошкодував. Коли людина сидить без роботи чи не має певні фізичні обмеження – рукоділля стає саме тим, вкрай необхідним, виходом із ситуації. Такі мистецькі проекти потрібні, адже підштовхують до самозайнятості та працевлаштуванню мешканців села.

Наприкінці фестивалю «Мистецька скарбничка», всі його учасники отримали сувеніри на згадку, а учні майстринь – сертифікати школи майстерності. Не обійшлося і без частувань смаколиками, які приготували напередодні свята учасники майстер-класу із кондитерського мистецтва.

Діна КУШНІР.

Автор:Діна КУШНІР


Читайте такожСвяткова коляда у Миньківцях

дата створення: 2018-01-10

7 січня 2018 року Миньковецький старостат підтримав благочинну акцію Дунаєвецької міської ради «З колядою в кожну хату». Святкова коляда в складі старости Н.Олійник, завідуючої сільського будинку культури Афанасій Т.О., художнього керівника Гавінського О.С., діловода Тихун Л.С., соціального працівника Решетюк Н.В. та учнів Миньковецької ЗОШ відвідала жителів Миньковецького старостату, які перебувають на обліку в територіальному центрі, одиноко проживають, нездатні самостійно пересуватись. До акції долучились місцеві підприємці Алексеєва Г.М., Кирковський О.В., Селезньов О.А., Брилінська Н.І., Лоханова В.М., Бойко В.І., депутат Дунаєвецької міської ради Кушнір О.В. Тому колядники заходили до кожної хати із смачними подарунками. Лунала весела музика, українська коляда, оживали очі у ветеранів.

Детальніше...


«Світ талантів Поділля -2018»

дата створення: 2018-05-03

28 квітня 2018 року в м.Хмельницькому відбувся регіональний фестиваль-конкурс мистецтв для дітей та юнацтва «Світ талантів Поділля -2018». В ньому приймали участь учні Дунаєвецької ДШМ

Детальніше...