http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/02/10/2018-02-10_2589/images/images-69560.jpg
http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/02/10/2018-02-10_2589/images/images-89297.jpg

Сортуй сміття правильно!

дата створення: 2018-02-10

Дунаєвецька міська рада продовжує стояти на варті безпечного та комфортного життя усіх мешканців об’єднаної територіальної громади. Обравши за орієнтир європейський вектор, громада продовжує роботу над проблемами співіснування суспільства і природи в цілому, та екологічною свідомістю мешканців Дунаєвецької ОТГ.

Нагадаємо, що на початку лютого в Дунаївцях, в тестовому режимі запрацювала сміттєсортувальна лінія, проте її успішна робота насамперед залежить від кожного з нас. В першу чергу це стосується свідомості у сортуванні непотребу. Ми маємо справу зі сміттям щодня: після сімейної вечері, генерального прибирання житла, чи якогось святкування в колі найближчих нам людей. Але чи часто ми замислюємось, що папір, скло та пластик не потрібно кидати в сміттєвий кошик до органічних відходів? Все це потребує роздільного сортування, тим паче що смітті можна непогано заробляти.

- Ще до запуску сміттєсортувальної лінії у Дунаївцях почали ставити окремі контейнери для пластику, щоб таким чином привчити містян сортувати непотріб, - розповідає начальник комунального підприємства міськради «Житлово-експлуатаційне об’єднання» Олександр Токарчук. - Фактично пластик біологічно не розкладається, тож все що ми можемо з ним зробити, так це переробити й тим самим зменшити високий рівень забруднення природи. Ну і звісно заробити на ньому гроші для громади. Наразі ми поставили контейнери для збору пластику у військовому містечку, де найбільш густонаселена частина міста. Поки що їх є три, на вулиці Київській 22, 24 і 12.

Як зауважує Олександр Станіславович, у планах підприємства забезпечити такими точками збору пластику й інші частини Дунаєвець. Було б непогано у майбутньому придбати окремі контейнери для паперу та скла. В цілому на місто їх потрібно не менше 60.

- Поки що хочемо навчити містян сортувати пластик, тим паче, що маємо на сміттєсортувальній лінії прес для його тюкування, - говорить начальник КП «ЖЕО». - Попит на сміття є, тож проблеми зі збутом переробленого непотребу не буде. Наразі шукаємо переробні підприємства для укладання договорів. Вони забиратимуть у нас пресований пластик, папір та іншу вторинну сировину. Але хочу звернутися до всіх жителів Дунаєвець із величезним проханням, цінувати нашу роботу, роботу двірників, дотримуватися чистоти на майданчиках зі сміттєвими баками, а також вчитися розділяти непотріб.

Якщо ж ви не знаєте, що належить до пластикових відходів, які підлягають сортуванню, то наведемо приклади. До таких відходів належать: пластикові пляшки; пластиковий посуд; поліетиленові або целофанові пакети; харчова плівка; пляшки з-під миючих засобів та засобів особистої гігієни; порожні тюбики з-під зубної пасти або харчових продуктів (томатної пасти або гірчиці, наприклад); полістирольні або пластикові лотки для харчових продуктів; пакувальна плівка (в т.ч. ущільнювач, що захищає електронні товари під час транспортування);

При цьому є ряд пластикових відходів, які не піддаються переробці в сьогоднішніх українських реаліях: пластикові іграшки; кросівки; пластикове взуття; килимки; предмети інтер’єру; DVD- і CD-диски; аудіо- і відеокасети; фотографії та фотоплівка; ручки; парасольки; електричні та електронні прилади; пластикові контейнери з позначкою T та/або F (небезпечні, токсичні, вогненебезпечні або корозійні.

І окрема порада - в жодному разі не спалюйте пластик! При його горінні виділяються дуже токсичні речовини, які зашкодять не тільки екології навколишнього середовища, але й вашому здоров’ю.

 

Автор:Діна КУШНІР


Читайте такожВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ

дата створення: 2018-03-12

10 березня 2018 року в місті Хмельницький відбувся V Всеукраїнський дитячо-молодіжний фестиваль-конкурс «Спалах Зірок» . Учениця 1-го класу по класу сольного співу Дунаєвецької ДШМ Дяків Олександра (Самборської Людмили Павлівни) прийняла участь в даному конкурсі і стала володаркою 1-ї премії.

Викладач Дунаевецької ДШМ                                      Ставірська С.М.

Детальніше...


Перелік робіт виконаних КП « ЖЕО» Дунаєвецької міської ради за період з 18 грудня по 22 грудня 2017р

дата створення: 2017-12-24

1.Провели технічне обслуговування та заміну електроламп вуличного освітлення по вул. Партизанська, вул. Червона, пров. Загородній, с.Чаньків.

2.Проводимо монтаж тросів по вул. Шевченка для ілюмінації.

3.Проводили посипання тротуарів та доріг від ожеледиці.

4.Виготовлено та встановлено вхідні двері в другий під’їзд будинку № 18 по вул. Сонячна.

Детальніше...