http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/02/10/2018-02-10_2589/images/images-69560.jpg
http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/02/10/2018-02-10_2589/images/images-89297.jpg

Сортуй сміття правильно!

дата створення: 2018-02-10

Дунаєвецька міська рада продовжує стояти на варті безпечного та комфортного життя усіх мешканців об’єднаної територіальної громади. Обравши за орієнтир європейський вектор, громада продовжує роботу над проблемами співіснування суспільства і природи в цілому, та екологічною свідомістю мешканців Дунаєвецької ОТГ.

Нагадаємо, що на початку лютого в Дунаївцях, в тестовому режимі запрацювала сміттєсортувальна лінія, проте її успішна робота насамперед залежить від кожного з нас. В першу чергу це стосується свідомості у сортуванні непотребу. Ми маємо справу зі сміттям щодня: після сімейної вечері, генерального прибирання житла, чи якогось святкування в колі найближчих нам людей. Але чи часто ми замислюємось, що папір, скло та пластик не потрібно кидати в сміттєвий кошик до органічних відходів? Все це потребує роздільного сортування, тим паче що смітті можна непогано заробляти.

- Ще до запуску сміттєсортувальної лінії у Дунаївцях почали ставити окремі контейнери для пластику, щоб таким чином привчити містян сортувати непотріб, - розповідає начальник комунального підприємства міськради «Житлово-експлуатаційне об’єднання» Олександр Токарчук. - Фактично пластик біологічно не розкладається, тож все що ми можемо з ним зробити, так це переробити й тим самим зменшити високий рівень забруднення природи. Ну і звісно заробити на ньому гроші для громади. Наразі ми поставили контейнери для збору пластику у військовому містечку, де найбільш густонаселена частина міста. Поки що їх є три, на вулиці Київській 22, 24 і 12.

Як зауважує Олександр Станіславович, у планах підприємства забезпечити такими точками збору пластику й інші частини Дунаєвець. Було б непогано у майбутньому придбати окремі контейнери для паперу та скла. В цілому на місто їх потрібно не менше 60.

- Поки що хочемо навчити містян сортувати пластик, тим паче, що маємо на сміттєсортувальній лінії прес для його тюкування, - говорить начальник КП «ЖЕО». - Попит на сміття є, тож проблеми зі збутом переробленого непотребу не буде. Наразі шукаємо переробні підприємства для укладання договорів. Вони забиратимуть у нас пресований пластик, папір та іншу вторинну сировину. Але хочу звернутися до всіх жителів Дунаєвець із величезним проханням, цінувати нашу роботу, роботу двірників, дотримуватися чистоти на майданчиках зі сміттєвими баками, а також вчитися розділяти непотріб.

Якщо ж ви не знаєте, що належить до пластикових відходів, які підлягають сортуванню, то наведемо приклади. До таких відходів належать: пластикові пляшки; пластиковий посуд; поліетиленові або целофанові пакети; харчова плівка; пляшки з-під миючих засобів та засобів особистої гігієни; порожні тюбики з-під зубної пасти або харчових продуктів (томатної пасти або гірчиці, наприклад); полістирольні або пластикові лотки для харчових продуктів; пакувальна плівка (в т.ч. ущільнювач, що захищає електронні товари під час транспортування);

При цьому є ряд пластикових відходів, які не піддаються переробці в сьогоднішніх українських реаліях: пластикові іграшки; кросівки; пластикове взуття; килимки; предмети інтер’єру; DVD- і CD-диски; аудіо- і відеокасети; фотографії та фотоплівка; ручки; парасольки; електричні та електронні прилади; пластикові контейнери з позначкою T та/або F (небезпечні, токсичні, вогненебезпечні або корозійні.

І окрема порада - в жодному разі не спалюйте пластик! При його горінні виділяються дуже токсичні речовини, які зашкодять не тільки екології навколишнього середовища, але й вашому здоров’ю.

 

Автор:Діна КУШНІР


Читайте такожУкраїна – єдина країна

дата створення: 2018-10-11

14 жовтня – Покрова, День козацтва і захисника України. З 2015 року 14 жовтня є державним святом і неробочим днем – Днем захисника України.

З нагоди відзначення Дня захисника України вшановано учасників АТО села Лисець: Вершигора О., Веселовського І., Гулу І., Лавлова С., Матевуша Ю., Фролова О., Шміголя В...

Детальніше...


ПРИВІТАННЯ З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ!

дата створення: 2018-05-15

Дунаєвецька міська рада щиро вітає головного спеціаліста відділу організаційної та кадрової роботи Філіщук Аллу Станіславівну з Днем народження!

У цей радісний для Вас і Ваших близьких день від усього серця бажаємо Вам здоров'я, невичерпної енергії, миру і благополуччя, щоб удача, щастя, увага друзів і тепло домашнього вогнища завжди були з Вами! Нехай збудуться всі Ваші плани і надії, а в домі завжди будуть добро і радість. Нехай Вас ніколи не залишають віра, надія і любов, а роки, які попереду будуть яскравими, наповненими щасливими подіями! Нехай Ваше життя завжди буде наповнене невичерпною енергією і оптимізмом, повагою і підтримкою колег, теплотою і любов'ю рідних і близьких!

З повагою міський голова                                                             Веліна Заяць

та колектив міської ради

Детальніше...