http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/02/19/2018-02-19_8809/images/images-12002.jpg
http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/02/19/2018-02-19_8809/images/images-75507.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/02/19/2018-02-19_8809/images/images-28188.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/02/19/2018-02-19_8809/images/images-54957.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/02/19/2018-02-19_8809/images/images-80452.jpg

АМУ проводить Форум місцевого самоврядування з питань кадрової політики, надання адміністративних послуг та діяльності ОТГ

дата створення: 2018-02-19

Сьогодні у Києві розпочався Форум місцевого самоврядування з обговорення проблемних питань у сфері кадрової політики і організації роботи рад, надання адміністративних послуг, діяльності об’єднаних територіальних громад. Захід, який триватиме 19-20 лютого, проводить Асоціація міст України в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)».

У Форумі беруть участь представники органів місцевого самоврядування, які працюють у сферах кадрової політики та надання адміністративних послуг, а також представники об’єднаних територіальних громад. Дунаєвецьку ОТГ представила керуюча справами міської ради Галина Панасевич.

Мета заходу – обговорення розроблених Асоціацією міст України в рамках проекту ПУЛЬС Стратегій секторальних реформ за напрямками: кадрова політика і організація роботи рад; надання адміністративних послуг та електронне урядування.

Відкрив роботу Форуму Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан. Привітавши учасників, він запросив до слова Голову Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Сергія Власенка. Під час народний депутат наголосив на тому, що теми, винесені на обговорення Форуму є сьогодні важливі та побажав пладної дискусії та гарних результатів. Також С.Власенко звернувся до О.Слобожана з проханням надіслати до Комітету пропозиції, які будуть напрацьовані вході обговорення учасниками заходу.

Голова профільного парламентського Комітету зазначив, що зараз на розгляді у Комітеті знаходять два найважливіші для місцевого самоврядування законопроекти. Один з них - Закон «Про службу в органах місцевого самоврядування». Він нагадав, що прийнятий парламентом закон Президент повернув з зауваженнями, зокрема, щодо конкурсної процедури вступу на посаду заступників голів. Так пропонується, щоб вони проходили конкурс. Хоча зрозуміло, зазначив С.Власенко, що на ці посади має призначати службовців міський, селищний, сільський голова, який повинен сформувати свою команду. Сьогодні ми вже маємо певний консенсус щодо цього закону і сподіваюся, що 28 лютого закон про службу буде проголосований.

Другий законопроект – про об’єднання громад навколо міст обласного значення. Поки що, голосів для прийняття цього закон немає, але Комітет працює у цьому напрямі, оскільки громади потребують прийняття цього закону.

До речі, завдяки саме таким форумам цей закон був підготовлений. Свого часу й закон про «олійну пляму» був розроблений та прийнятий. Тому такі зібрання та дискусії мають велике значення. Активна співпраця з Асоціацією міст України також сприяє підтримку цих законів на рівні Комітету.

Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан подякував Голові Комітету та повідомив, що Правління АМУ, яке засідало 14 лютого, прийняло рішення щодо цих законопроектів і пропозиції АМУ будуть найближчим часом спрямовані до Комітету. Також О.Слобожан, користуючись нагодою, подякував Комітету в особі Голови С.Власенка за співпрацю, зокрема, й у проведення практикумів з розробки законодавства. Так на цьому тижні відбудеться такий захід, присвячений земельним питанням. Такі практикуми стали дуже популярні серед представників громад-членів АМУ і сьогодні доводиться обирати учасників за конкурсом.

Далі до слова був запрошений Володимир Вакуленко, Завідувач кафедри регіонального управління, місцевого самоврядування та управління містом НАДУ. Він привітав учасників і сказав, що на сьогоднішньому Форумі розглядаються вкрай важливі питання щодо підготовки кадрів та надання послуг органами місцевого самоврядування. Реформа з децентралізації ставить перед громадами низку проблем, зокрема, щодо залучення ресурсів до розвитку. Це стосується і професійних кадрів, розробки стратегій, планування бюджетів, розробки статутів ОТГ. Громади мають навчитися використовувати інструменти та можливості, які надає Уряд (ДФРР, субвенція, програми енергоефективності) та міжнародні фонди. Доцільно, щоб кожна громада мала проектну групу кваліфікованих фахівців для розробки проектів. У цьому важлива роль належить АМУ, яка в рамках проекту ПУЛЬС проводить різноманітні тренінги та навчання для працівників місцевого самоврядування. Також В.Вакуленко повідомив, що НАДУ також підтримує прийняття законопроекту про службу в органах місцевого самоврядування. Для підготовки професійних кадрів органам місцевого самоврядування буде потрібно віднайти ресурси. НАДУ зацікавлена проводити спільно з Асоціацією міст України тренінги та навчання в регіонах.

Після виступів спікерів учасники Форуму мали можливість поставити їм питання.

Далі Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан розповів, що Асоціація в рамках проекту ПУЛЬС розробила низку Секторальних стратегій. Стан їх реалізації обговорюється Форумах місцевого самоврядування. Сьогоднішній захід присвячено кадрам, адмінпослугам, діяльності ОТГ, а восени Асоціація провела два Форуми з обговорення інших галузевих реформ. Також О.Слобожан представив «Книгу секторальних стратегій», в якій наведено самі Стратегії та стан їх реалізації.

Далі робота Форуму продовжилася на засіданнях трьох секторальних робочих груп.

Група «Особливості формування кадрової політики органів місцевого самоврядування та організації роботи рад».

Група «Особливості організації діяльності об’єднаних територіальних громад».

Група «Адміністративні послуги та електронне урядування».

Наприкінці першого дня Форуму всі учасники зібралися в одному залі для презентації напрацювань робочих груп.

Аналітик Асоціації міст України Володимир Пархоменко представив підсумки роботи групи «Особливості формування кадрової політики органів місцевого самоврядування та організації роботи рад». За підсумками дискусії учасники висловили підтримку Концепції реформування системи підготовки кадрів для місцевого самоврядування, нещодавно прийнятої Урядом, а також підтримали доцільність долучення Асоціації міст України до її реалізації. Також учасники засідання групи закликали прискорити прийняття закону «Про службу в органах місцевого самоврядування».

Експерт з розроблення законодавства та управління ресурсами органів місцевого самоврядування Асоціації міст України Людмила Даменцова представила результати дискусії в групі «Особливості організації діяльності об’єднаних територіальних громад». Найбільше часу зайняло та найбільше запитань викликало обговорення процедур та аспектів передачі у комунальну власність ОТГ земель сільськогосподарського призначення державної власності. Також активна дискусія точилася навколо повноважень виконуючих обов’язків старост, обговорення питань щодо приєднання громад до вже діючих ОТГ. Озвучені пропозиції щодо уточнення законодавчих норм будуть передані до профільного парламентського Комітету. Окрім того, учасники робочої групи висловилися за звернення до Уряду щодо збільшення обсягу інфраструктурної субвенції для ОТГ.

Директор Центрального офісу впровадження децентралізаційної реформи Асоціації міст України Володимир Мягкоход доповів результати обговорення в групі «Адміністративні послуги та електронне урядування». Під час роботи групи учасники обговорили проблеми створення ЦНАПів в ОТГ. Окрему дискусію викликало питання надання у Центрах послуг з видачі українських та закордонних паспортів. Представники громад висловилися щодо необхідності внесення змін до законодавства про надання адмінпослуг, зокрема, у питаннях передачі функцій з надання послуг від органів державної влади до органів місцевого самоврядування.

На завершення експерт з розроблення законодавства та управління ресурсами органів місцевого самоврядування АМУ Людмила Даменцова подякувала учасникам за активну роботу та запевнила їх, що Асоціація врахує всі напрацьовані пропозиції у зверненні до відповідних органів влади.

Завтра, у другий день роботи, учасники Форуму відвідають Центри надання адміністративних послуг м. Києва.

Автор:Наталія Фурман


Читайте такожФК "Епіцентр" - Дунаївці"

дата створення: 2019-05-11

  Шановні Дунаївчани, любителі спорту. Незабаром розпочинається новий футбольний сезон, якого усі вболівальники з нетерпінням очікують. Адже цього року наша футбольна команда стартує в обласних змаганнях. 

Детальніше...


ФК «Епіцентр» продовжує свою участь в обласних змаганнях!

дата створення: 2019-07-29

Шановні вболівальники, ми раді вам повідомити, що після перерви ФК «Епіцентр» продовжує свою участь в обласних змаганнях!
30 липня, наша команда завітає на Теофіпольщину де зіграє перенесений матч 7 туру Чемпіонату Хмельницької області серед команд Прем`єр Ліги проти місцевої ФК «Іскра», початок зустрічі о 17:30 на стадіоні «Юність»

Детальніше...