Перше вересеня - свято для всіх

дата створення: 2017-08-30

Не за горами осінь, а отже навчальні заклади традиційно відчинять свої двері для школярів та студентів. Проте найбільше свято Першого дзвінка певно чекають саме першачки, адже для них таке грандіозне дійство проходить вперше. Вже звичним для всіх стали першовересневі лінійки із святковими привітаннями та купою подарунків, що мов із рогу достатку сипляться на вихованців alma mater.

Чи готова до навчального процесу освітня галузь Дунаєвецької об’єднаної територіальної громади, ми поцікавилися в начальника управління освіти, молоді та спорту Дунаєвецької міської ради Володимира Колісника.

Як розповів нам Володимир Володимирович, цьогоріч дзвінок покличе на перший урок майже чотири тисячі школярів громади. Так, у 2017-2018 навчальному році в школах ОТГ буде навчатись 3678 учнів, що на 33 більше, ніж минулоріч. А ось першачків цьогоріч маємо 411, що також є гарним показником наповнення навчальних закладів. В загальному на фінансування освітянської галузі на цей рік передбачено 110 520 247 грн., у тому числі з місцевого бюджету 57 244 147 грн.

- Не забули про навчальні заклади ОТГ і на рівні держави, тож у 2016 році освіта громади отримала державну субвенцію в сумі 8 млн. 969 тис. 900 грн., - продовжує Володимир Колісник. - Ці кошти направили на досить нагальні потреби, такі як перекриття дахів із утепленням горищ, заміну вікон та дверей, капітальний ремонт системи опалення. Дані роботи були проведені у Дунаєвецькій ЗОШ І-ІІІ ст. №4, Миньковецькій ЗОШ І- ІІІ ст., Дунаєвецькому НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія» та Іванковецькій ЗОШ І-ІІІ ст. Не оминули освітян і питання зміцнення матеріальної бази у площині забезпечення навчальним обладнанням кабінетів хімії, біології, фізики та інформатики. «Щасливчиками», котрі отримали таке необхідне оновлення стали Дунаєвецький НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія» та Дунаєвецькі ЗОШ І-ІІІ ст. №2, 3, 4, В.Жванчицька, Іванковецька, Миньковецька ЗОШ І-ІІІ ступенів та Рахнівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., ДНЗ».

Як зауважує головний освітянин об’єднаної громади, не оминули освітян і реформи, тож з метою покращення якості навчання підростаючого покоління та ефективного використання бюджетних кошів в червні цього року рішенням сесії міської ради оптимізовано чотири навчальні заклади у таких населених пунктах як Сокілець, Ганнівка, Мала Кужелівка та Велика Кужелова. Більшість із цих сільських шкіл реформувалися із ЗОШ у НВК «ЗОШ-ДНЗ». Також, з легкої руки міської ради, було створено опорні навчальні заклади на базі Іванковецької ЗОШ І-ІІІ ступенів та Дунаєвецької ЗОШ І-ІІІ ступенів №3, що дасть можливість створити оптимальні комфортні умови навчання та виховання дітей та розширить просторову доступність освітніх послуг.

"Але попри позитивний першовересневий настрій та значні здобутки на педагогічній ниві, цьогорічний сценарій подібних, звичних для міст та сіл дійств, може перейти в інший формат. Справа в тому, що останнім часом, в соціальних мережах підняли хвилю обговорень звернення до влади деяких батьків українських школярів, які просять обмежити кількість гостей на святкових шкільних лінійках".

– Традиційно, на святкуванні Першого дзвінка, дітей вітають не лише їхні батьки, але й влада, гості цього свята, - зауважує начальник управління освіти, молоді та спорту Дунаєвецької міської ради Володимир Колісник. - Не заперечую, що від деяких традицій потрібно відходити, але якщо вони дійсно погані, адже не все старе – апріорі погане. Важко уявити такий важливий день зовсім без гостей, без вітальних слів та навіть тих самих подарунків. Тут і престижність навчального закладу, розуміння того, що про школу не забули, нею цікавляться і хай то будуть слова вітання чи настанови школярам, вважаю, що без цього аж ніяк неможливо уявити Першовересень. Головне – відділити політику від школи і не нести її туди, від цього таки потрібно відходити.

Цілком зрозуміло, що зміни потрібно підлаштовувати під необхідність, котру нам диктує сучасне суспільство, але чи можливо допомогти тим самим освітянам у вирішенні їхніх нагальних потреб, не розуміючи ситуацію із середини? Тож твердження про відокремлення від школи саме політики, але аж ніяк не влади, потрібно взяти за аксіому. Бути гостем, не означає піарити свою роботу, а ось бачити щасливі обличчя дітей – беззаперечне право будь якої людини, чи то представника влади, чи звичайного батька школярика.

Мовою цифр:

Дунаєвецька ОТГ збагатіє на 411 першачків та 168 одинадцятикласників;

- Для шкіл громади закуплено 90 парт та 180 стільців, 100 комплектуючих до парт та 200 до стільців;

- розпочалася поставка трьох комп’ютерних класів з мультимедійним обладнанням для Рахнівської, В.Жванчицької та Іванковецької ЗОШ. Завезено мультимедійне обладнанням для кабінетів фізики, хімії та біології (Дунаєвецькі ЗОШ № 2,3,4, Миньковецька ЗОШ та НВК-гімназія). Оновлені мультимедійні класи запрацюють до 20 вересня;

- Цьогоріч придбано шкільний автобус для оптимізованої Сокілецької ЗОШ загальною вартістю 1 млн. 571 500 тис. грн. В цілому в громаді нараховується 16 шкільних автобусів, а підвезенням охоплено 504 учні із 23 населених пунктів до 17 навчальних закладів;

- освітянська галузь краю отримала державну субвенцію у розмірі 8 мільйонів 969 тисяч гривень.