Мережа закладів культури:
- 28 закладів клубного типу
- 21 бібліотека
- Дунаєвецька дитяча школа мистецтв
- Історико-краєзнавчий музей
- Туристично-краєзнавчий центр
Робота закладів культури в умовах війни набуває особливого значення, оскільки культура стає джерелом підтримки, натхнення, психологічного відновлення та згуртування громади. У цей період наші заклади адаптували свою діяльність до нових реалій, спрямовуючи зусилля на допомогу громаді, підтримку армії та збереження національної ідентичності.
Основна увага Міського культурно-мистецького, просвітницького центру у 2024 році була зосереджена на благодійно-мистецькій діяльності.
Протягом року було організовано 10 благодійних концертів та зібрано на підтримку ЗСУ - 160,8 тис.грн.
Протягом 2024 року у громаді проведено:
- 1458 заходів, які відвідали 41315 глядачів, з них 17505 дітей.
- 39 концертів – 11660 глядачів та 74 виставки - 2210 відвідувачів.
В тому числі у місті проведено:
- 65 заходів, які відвідали 18870 глядачів, з них 6220 дітей;
- 2 виставки - 300 глядачів;
- 18 концертів – 9300 глядачів;
- 3 професійних концерти – 1800 глядачів.
В рамках відзначення Дня громади відбулося урочисте відкриття меморіалу Героям-землякам, які загинули в російсько-українській війні.
Під час відкриття Резиденції святого Миколая та впродовж двох тижнів проходили новорічні ранки для дітей міста та громади. Також напередодні новорічно-різдвяних свят учасники «народного аматорського» ансамблю народної пісні «ДуНАЙгород» благодійною колядою вітали установи і заклади міста.
Всього зібрано 49,9 тис.грн.
Працівники сільських клубних закладів також організовували благодійні заходи. Усі зібрані кошти у сумі 280,9 тис.грн. були направлені на підтримку ЗСУ та земляків, які захищають нашу державу.
За кошти місцевого бюджету у 2024 році проведено капітальний ремонт фасаду будівлі МКМПЦ на суму 581,6 тис. грн.
У Дунаєвецькій школі мистецтв навчається 512 учнів, також 16 учнів в групі самоокупності по класу хореографії. 153 учні мають 100% пільгу у навчанні, 26 учнів 50% пільгу.
Протягом 2024 року вихованці прийняли участь і здобули перемоги в конкурсах:
- Обласні конкурси: участей - 31, І місць - 6, ІІ місць - 9, ІІІ місць - 11.
- Регіональні конкурси: участей - 16, І місць - 6, ІІ місць - 3, ІІІ місць -3.
- Всеукраїнські конкурси: участей - 65, Гран-Прі - 5, І місць - 31, ІІ місць - 27, ІІІ місць – 2.
- Міжнародні конкурси: участей - 72, Гран-Прі - 7, І місць - 40, ІІ місць - 14, ІІІ місць – 7.
Стипендії:
- Учень по класу акордеона Шпортун Ростислав - стипендія Хмельницької обласної адміністрації.
- Учні Грідін Мирослав, Демчук Іванна, Глуховата Анастасія, Круліцька Ангеліна і Хитрюк Андріана стали стипендіатами Дунаєвецької міської ради.
- Учні та колективи школи брали участь в заходах міста (день міста, новорічно-різдвяні заходи).
- Проведено 26 шкільних різноманітних заходів з музично-просвітницької діяльності.
У 2024 році творчі колективи школи підтвердили свої звання. Дитячий вокальний ансамбль «Лілея», дитячий ансамбль скрипалів «Ноктюрн» підтвердили звання «Зразковий дитячий колектив». Викладацькі колективи вокальний ансамбль «Лада» і камерний ансамбль «Елегія» підтвердили звання «Народний аматорський колектив».
Проведено заходи з методичної роботи і підвищення ділової кваліфікації викладачів. 23 викладачі пройшли курси, семінари з підвищення кваліфікації.
Закуплено музичний інструмент вібрафон на суму 87,4 тис.грн.
Діяльність бібліотек Дунаєвецької міської громади у 2024 році була спрямована на підтримку позитивного іміджу, проектну діяльність, співпрацю з соціальними партнерами, здійснення оперативного і комфортного обслуговування користувачів на якісному рівні, просвітницької діяльності, активізацію інформаційної діяльності, покращення матеріально-технічної бази.
Міська книгозбірня та бібліотеки-філії брали участь у різноманітних акціях, проектах та системних заходах:
- Національний тиждень читання під гаслом «Бути своїми»;
- Благодійна акція «Колядуємо для ЗСУ»;
- Акція до Міжнародного дня миру «Нам не треба війни, ми хочемо миру!»;
- Акція «Паска для солдата»;
- Благодійна акція «Подаруй бібліотеці україномовну книгу»;
- Участь у проекті «Шлях стійкості Дунаєвецької міської громади»;
- Участь у проекті «Anthill».
В рамках проекту МОМ «Шлях стійкості Дунаєвецької міської громади» було проведено ряд системних заходів з сім’ями загиблих воїнів, дітьми військовослужбовцями та ВПО: майстер-класи, заходи, екскурсії, виставки та зустрічі. Завдяки проекту матеріально-технічна база установи поповнилася на суму 524 195 грн.
В ході реалізації проекту «Anthill» (Мурашник) особливим місцем та центром спільнотворення стало приміщення міської бібліотеки: був проведений ремонт кімнат, санвузла, коридорів, холу. Оформлений сучасними меблями та оснащений технічними засобами центр збирає різні групи активних містян для вирішення актуальних питань сьогодення.
Внаслідок ударів росії по об'єктах енергосистеми України, які спричинили перебої з електропостачанням, у міській бібліотеці було організовано Пункт Незламності. Там люди можуть зігрітися, зарядити телефони та за необхідності заночувати.
Після повномасштабного вторгнення росії, 24 лютого українці кардинально змінили своє ставлення до росіян та всього, що з ними пов’язане. Література також не стала винятком. Зараз у всіх бібліотеках Дунаєвеччини вже третій рік триває активний процес списання російськомовних книг. 14 133 примірника вже вилучені з полиць.
Для заміни списаним у 2024 році російськомовним книгам україномовними, установою проводились різні акції в тому числі «Подаруй бібліотеці україномовну книгу», за результатами яких, а також за рахунок Державної програми фонд установи поповнився на 638 примірників.
У 2024 році історико-краєзнавчий музей наповнився новими експонатами, переважно пов'язаними з російсько-українською війною. Це допомогло краще зрозуміти події та зберегти пам'ять про них для майбутніх поколінь.
Однією із важливих подій у житті міста став розпис стін музею, що стало популярною фотозоною для мешканців громади, додаючи візуальної привабливості та культурного значення закладу.
Разом із ГО «Центр Стратегічних Ініціатив» музей реалізував проект арттерапевтичних заходів, у якому взяли участь діти та дорослі мешканці. Це сприяло емоційному відновленню та підтримці учасників через мистецтво.
Крім того, було здійснено благодійний проект «Мистецтво перетворюємо на зброю», у рамках якого, разом з БФ «Покоління ЮА» та місцевими художниками й майстрами, вдалося зібрати та передати військовим 10 тис.грн Це не лише допомогло фінансово підтримати військових, а й показало, як мистецтво може об'єднувати громаду та бути інструментом підтримки в складні часи.
Працівниками туристично-краєзнавчого центру управління культури та туризму протягом 2024 року проводилися різноманітні заходи щодо формування іміджу громади як туристичної дестинації.
Наразі в громаді діє 6 туристичних маршрутів:
- «Маленьке місто з великою душею»;
- «Повернення до витоків»;
- «На межі епох»;
- «20 кілометрів витривалості, вражень та драйву»;
- «Малієвецька спадщина»;
- «Стежками ОУН і УПА».
У травні місяці відбулося відкриття туристичного сезону, де презентувалися туристичні «родзинки» громади та проводилися різноманітні заходи. Концепцією цьогорічного відкриття туристичного сезону було обрано гасло «Дунаєвеччина ЕКО».
Регулярно проводяться толоки та облагородження туристичних локацій на маршрутах. Цьогоріч територію поблизу водоспаду Бурбун у с.Лисець було облаштовано лавками.
З метою дослідження історії сіл Дунаєвецької ТГ та збору інформації відбулися експедиційні поїздки в населені пункти: с. Сивороги, с. Лисець тощо.
В соціальних мережах на сторінках туристично-краєзнавчого центру регулярно висвітлюється інформація про туристично привабливі місця громади, гастрострави, історію населених пунктів, культуру, громадських діячів та інше.
З метою увічнення пам’яті про Героїв Дунаєвецької ТГ, які загинули, захищаючи територіальну цілісність і суверенітет та в рамках проєкту «Шлях стійкості» створено і поповнюється по мірі необхідності Платформа пам’яті «Загиблі Герої Дунаєвеччини».
Працівниками туристично-краєзнавчого центру протягом 2024 року проведено:
- 26 екскурсій для учнівської молоді для 1640 учнів,
- 2 екскурсії на замовлення турагенств (54 особи),
- 7 екскурсійних супроводів для впо, які проживають у с. Миньківці.
Нашу громаду відвідали близько 400 пілігримів, які мандрували культурно-туристичним маршрутом «Camino Podolico: Подільський шлях святого Якова».
Центром також здобуто перемогу в проєкті від БУР для проведення косметичного ремонту на базі туристично-краєзнавчого центру з метою облаштування молодіжного простору.