Сьогодні, у нашому місті відбулась прем'єра історичного фільму про повстанців ОУН-УПА, стрічки «Провідник «Волох», яку презентували у міському будинку культури. Прем’єра зібрала повний зал глядачів та охочих дізнатися більше про історію рідного краю.
Також до заходу долучились і представники місцевої влади.
Міський голова Веліна ЗАЯЦЬ висловила свою вдячність усім хто причетний та долучився до створення документального фільму. «Надзвичайно приємно, що на теренах нашої громади розвивається кінематограф. А ще відкривається правда на трагічні події боротьби за українську незалежність та дозволяє поглянути на ті буремні дні очима героїв-патріотів. Вважаю, що такі кінопокази є дуже важливими для сьогодення, адже це впливає на формування в молоді національної свідомості, почуття національної гідності, патріотизму та надихає на тверду віру у власні сили задля розбудови української національної держави»,- зазначила у вітальному слові Веліна Владиславівна.
Сюжет фільму «Провідник «Волох» побудований на дослідженнях повстанського руху, які висвітлені в одному з розділів книги «Для тебе, свята Україно». Її написав у співавторстві режисер та сценарист стрічки, директор Хмельницького обласного літературного музею Василь Горбатюк.
Зйомки стрічки тривали 8 місяців. Локації обирали ті, на яких власне і відбувались історичні події. До нашого часу збереглась хата Петра Щербатого, у якій теж проходили зйомки. Головну роль Петра Щербатого грає Ігор Хитрюк, керівник Дунаєвецького туристично-краєзнавчого центру та один з авторів ідеї фільму. У стрічці знімались самодіяльні актори — жителі Дунаєвеччини, частина з яких є нащадками повстанців.
І хоч фільм є короткометражним, однак у ньому збережено важливі для історії факти. І найголовніше він дає можливість осмислити непереривну боротьбу поколінь за незалежність, з тих часів і до сьогодні.
Під час усієї презентації у глядачів була можливість здійснити донат на підтримку ЗСУ! Тож спільними зусиллями було зібрано кошти у сумі 9 700 грн, які були спрямованні на придбання тепловізора нашому воїну-земляку з с. Голозубинці, що перебуває на Бахмутському напрямку.
Вітаємо із прем’єрою фільму! Нехай кінострічка принесе успіх її авторам та стане цінним матеріалом для вивчення у навчальних закладах історії Хмельниччини.
Після того, як фільм презентують у всіх запланованих містах Хмельниччини, фільм опублікують у відкритому доступі.