Запис в електронну чергу на отримання послуг ЦНАП - https://cherga.diia.gov.ua/app/thematic_area_office/1531

ВИСОКОПАТОГЕННИЙ ГРИП ПТИЦІ . ВАЖЛИВО!

📌Високопатогенний грип птиці (ВПГП) - масове захворювання диких птахів та домашньої птиці, спричинене вірусом, який може передаватися від хворої птиці людині. ВПГП є частиною програм моніторингу ВООЗ, оскільки, окрім значних економічних збитків, має серйозні наслідки для суспільства в усьому світі.

🐔Пташиний грип передається домашній птиці від диких птахів, у яких захворювання може протікати безсимптомно, тому для уникнення зараження поголів’я ВПГП як в комерційних, так і в особистих селянських господарствах варто дотримуватись заходів біобезпеки.

Держпродспоживслужба нагадує - для профілактики захворювання птиці власникам необхідно виконувати вимоги, передбачені Ветеринарно-санітарними правилами для птахівницьких господарств, і вимоги до їх проектування та Ветеринарно-санітарними вимогами утримання птиці в особистих селянських господарствах, а саме:

📌здійснювати господарські та ветеринарні заходи, які забезпечуватимуть попередження виникнення захворювання птиці;

📌виключити можливість контакту домашньої птиці з дикими, особливо водоплавними і синантропними птахами;

📌притримуватись режиму «закритого» типу (не допускати вигулу (виходу) домашньої птиці за межами дворової території);

📌проводити ретельне очищення та дезінфекцію всіх приміщень і території;

📌утримувати різні види птахів окремо;

📌на вимогу спеціалістів ветеринарної медицини надавати домашню птицю для проведення клінічного огляду та ветеринарно-профілактичних обробок;

📌здійснювати купівлю-продаж птиці в місцях санкціонованої торгівлі тільки при наявності ветеринарних супровідних документів;

📌інформувати територіальний орган Держпродспоживслужби в районі про наявність птиці з метою проведення необхідних профілактичних заходів;

📌не допускати сторонніх осіб в місця утримання домашньої птиці;

📌проводити знезараження посліду та підстилки шляхом спалювання або біотермічним методом;

📌дотримуватися правил особистої гігієни при догляді за птицею.

👉🏼З метою недопущення поширення збудника грипу птиці необхідно вжити заходи з ліквідації осередку захворювання.

❗️При виявленні перших ознак захворювання чи незвичної поведінки птиці, особливо у випадку масової загибелі домашньої чи дикої птиці, необхідно терміново сповістити територіальний орган Держпродспоживслужби за місцем виявлення такої птиці.

Детальніше про симптоми грипу птиці, заходи біобезпеки та локалізації спалахів захворювання – в інфографіках, підготовлених за підтримки європейського проєкту https://www.facebook.com/eu4saferfood

Новини
ДИТИНА ЗА КЕРМОМ МОТОЦИКЛА – ЦЕ НЕ РОЗВАГА, А ВЕЛИКА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ!
22.04.2025 15:31
Щороку в Україні трапляються десятки травматичних та летальних випадків за участю підлітків на мототранспорті. І дуже часто це не просто нещасні випадки, а наслідок байдужості або безпечності…
ВІДБУЛАСЯ НАРАДА З ПОЛІЦЕЙСЬКИМИ ОФІЦЕРАМИ ГРОМАДИ
22.04.2025 15:19
Заступник міського голови Вячеслав АНТАЛ провів чергову робочу зустріч з поліцейськими офіцерами громади, під час якої обговорили ключові питання забезпечення правопорядку та безпеки жителів. …
Що варто знати про ящур?
22.04.2025 13:13
Це надзвичайно заразне вірусне захворювання, яке вражає велику рогату худобу, свиней та інших парнокопитних. У зоні ризику — також дикі тварини: олені, козулі, лосі, кабани. 🧍‍♂️ Людина теж може…