ОСВІТА

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

  • У 20 закладах загальної середньої освіти навчається 3761 учень;
  • У 14 закладах дошкільної освіти та 10 структурних дошкільних підрозділах - виховується 979 дітей;
  • У 2 закладах позашкільної освіти розвивають свої здібності та таланти 1350 вихованців.

На фінансування Управління освіти, молоді та спорту спрямовано 217 798,1 тис.грн., з них видатки загального фонду - 196 006,0 тис.грн (це 61,8% в усіх видатках загального фонду міського бюджету) та видатки спеціального фонду - 21 792,1 тис.грн.


Джерелами фінансування усіх видатків є:

  • кошти міського бюджету - 122 090,2 тис.грн.: з них 14 800 тис.грн. – закриття дефіциту по зарплаті вчителів, яка мала б фінансуватися коштом освітньої субвенції;
  • трансферти – 87 568,5 тис.грн. (в тому числі освітня субвенція з державного бюджету – 83 983,6 тис.грн., субвенція з обласного бюджету на Інклюзивно-ресурсний центр – 1 743,6 тис.грн., субвенція з обласного бюджету на капітальний ремонт укриття в Дунаєвецькій ЗНЗ №3 – 1 250,0 тис.грн. та ін.);
  • власні кошти бюджетних установ, благодійні та грантові кошти – 8 139,4 тис.грн.


ОСВІТЯНСЬКА ДОПОМОГА ЗСУ

  • Проведено благодійні ярмарки у закладах освіти та зібрано 1500,0 тис.грн. на придбання автомобілів, дронів, тепловізорів та амуніції.
  • Працівники закладів освіти готують страви, консерви, печуть смаколики, сушать борщі та чаї, плетуть маскувальні сітки, в'яжуть шкарпетки, виготовляють окопні свічки, обереги, збирають кошти на підтримку ЗСУ.

    РЕМОНТИ

  • Проведено капітальний ремонт захисної споруди цивільного захисту (протирадіаційне укриття) Дунаєвецького ліцею №3 на суму 2 565,0 тис.грн., з яких: 1 315,0 тис.грн. – кошти місцевого бюджету, 1 250,0 тис.грн. – кошти державного бюджету.

  • Проведено капітальний ремонт захисної споруди цивільного захисту (протирадіаційне укриття) Дунаєвецького ЦРД «Пролісок» - 884,0 тис.грн. (кошти місцевого бюджету).

  • Для проведення поточних ремонтів укриттів закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти придбано (вентиляційні системи, фарба, вапно, цемент, шпаклівка, плитка, лампочки, медикаменти, вогнегасники, засоби гігієни) витрачено 990,0 тис.грн., з них 660,0 тис. грн. – кошти місцевого бюджету, 300,0 тис.грн. – спонсорські кошти.
  • Проведено капітальний ремонт приміщення під твердопаливну котельню в Дунаєвецькому ЗДО №4 «Теремок» (1 583,7 тис.грн.), будівництво блочно-модульної теплогенераторної на твердому паливі для опалення Рахнівської гімназії (2 117,1 тис.грн.).

  • Облаштовано прилеглу територію навчальних закладів: Дунаєвецький ліцей №1, Іванковецький ліцей, Нестеровецька гімназія, Чаньківська гімназія, Дунаєвецький ЗДО №1 «Ромашка», Дунаєвецький ЦРД «Пролісок», Дунаєвецький ЗДО №3 «Берізка» на суму 1 159,0 тис.грн. (4800 м.кв. бруківка та 1070 м.п. поребрик).


ПРИДБАНО

  • 2 шкільні автобуси за кошти місцевого бюджету на суму 5 896,0 тис.грн.
  • 2 шкільні автобуси на умовах співфінансування – 45,7 % з місцевого бюджету (2 717,3 тис.грн.) та 54,3 % з державного бюджету (3 228,7 тис.грн.)

Для учнів 5-6 класів Нової Української школи засоби навчання для кабінетів біології, географії, математики на умовах співфінансування на суму 474,4 тис.грн.

  • 352,0 тис.грн. – кошти державного бюджету;
  • 122,4 тис.грн. – кошти бюджету громади.

За кошти місцевого бюджету придбано:

  • 6 генераторів – 500,0 тис.грн.;
  • 14 ноутбуків та 8 багатофункціональних пристроїв для закладів дошкільної освіти громади на суму 307,4 тис.грн.


ПАРТНЕРСТВО

Між управлінням освіти, молоді та спорту Дунаєвецької міської ради
та Благодійною організацією «Міжнародний благодійний фонд «Руки друзів» підписано Меморандум про співпрацю.

Метою Меморандуму є співпраця у імплементації проєкту «Building, back, better (ВВВ) – Проєкт відновлення та реконструкції інфраструктури, орієнтованої на дітей, в Україні», який реалізується Благодійною організацією «Міжнародний благодійний фонд «Руки друзів» у партнерстві з міжнародною організацією Plan International та за фінансової підтримки Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

В рамках співпраці будуть реалізовані проєкти у 4 закладах освіти громади, а саме:

  • Дунаєвецький ліцей №2: капітальний ремонт (утеплення фасадів) комплексу будівель, поточний ремонт приміщень санвузлів, ремонт системи пожежної сигналізації;
  • Дунаєвецький заклад дошкільної освіти №5: капітальний ремонт внутрішніх інженерних мереж та встановлення приточно-витяжної вентиляції у цокольному приміщенні, ремонт системи пожежної сигналізації;
  • Мушкутинецька гімназія: капітальний ремонт центрального входу із влаштуванням навісу, ремонт системи пожежної сигналізації;
  • Залісцівська гімназія: поточний ремонт внутрішньої системи теплопостачання та санвузлів першого поверху, ремонт системи пожежної сигналізації.

В Миньковецькому ліцеї запрацював простір дружній до дитини в межах проєкту «ProAction – Покращення доступу до житла, освіти та якісних соціальних послуг для дітей та сімей в Україні», що реалізується п’ятьма партнерськими організаціями – Фонд Terre des hommes в Україні, Благодійний фонд «Захід Шанс», Благодійний Фонд «Посмішка ЮА», Громадська організація «Світ у Барвах» та Громадська організація «Центр реабілітації та відновлення», за фінансування Фонду Swiss Solidarity та Центру кризи та підтримки Міністерства Європи та закордонних справ Франції.
На суму 117,0 тис. грн. отримано дидактичні матеріали, меблі, роздатковий матеріал, інше.


ХАРЧУВАННЯ
956 дітей пільгових категорій забезпечені безкоштовним харчуванням у дитячих садках та школах громади,
в тому числі: діти військовослужбовців та діти із числа внутрішньо переміщених осіб.

  • Із бюджету громади на організацію харчування дітей дошкільного віку та учнів спрямовано 7 118,7 тис.грн.
  • У межах реалізації Всесвітньої Програми Організації Об’єднаних Націй Дунаєвецький ліцей №2, Дунаєвецький ліцей №3, Нестеровецький ліцей, Лисецька гімназія, Зеленченська гімназія стали учасниками проекту щодо отримання фінансової підтримки на організацію гарячого харчування учнів 1-4 класів за рахунок коштів Всесвітньої Програми Організації Об’єднаних Нації стали заклади загальної середньої освіти Дунаєвецької міської ради за переліком, затвердженим Міністерством освіти і науки.

Методом ВПП ООН є підтримка та заохочення відвідування початкової школи, для учнів 1-4 класів. Кошти, отримані в межах програми, школи спрямовують за зменшенням вартості обідів, які покривають батьки. Модель фінансування: ВПП проводить постфінансування, з виплатою кожному закладу загальної середньої освіти, у розмірі 30% коштів, від наданих гарячих порцій, згідно зі звітними документами, для покращення системи шкільного харчування.


ВПЕРШЕ

Створено на базі Дунаєвецького ліцею №3 «Клас безпеки» для облаштування якого з бюджету громади виділено (45,0 тис.грн.).



У Всеукраїнському конкурсі Учитель року (обласний етап) здобули два перших місця - Вчитель фізичної культури Дунаєвецького ліцею №3 та вчитель предмету Захисту України Іванковецького ліцею.

Маємо 19 сертифікованих учителів, з них 4 пройшли сертифікацію у 2023 році. Учителька математики Дунаєвецького ліцею №1 Інна Годлевська показала один з найкращих результатів.
За результатами брала участь у заході, організованому Державною службою якості освіти України з учасниками сертифікації щодо обговорення перспектив професійного розвитку вчителів за участі Міністра освіти і науки України Оксена Лісового, директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяни Вакуленко та директора Державної служби якості освіти України Руслана Гурака з вчителями математики та української мови та літератури зі всієї України, які брали участь у пілотному проєкті сертифікації.


ВІДЗНАКИ, ПРЕМІЇ, НАДБАВКИ

  • За якісну та результативну участь 20 призерам олімпіад, конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт, переможців спортивних змагань та конкурсів творчості виплачується щомісячна стипендія міського голови у розмірі 1 тис.грн.
  • Вручено грошові премії двом учням закладів загальної середньої освіти, які склали національний мультипредметний тест із максимальним результатом - 200 балів (20,00 тис.грн.).


11 грудня в залі засідань Вченої ради Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» вітали переможців Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів і Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України. Переможці, 168 школярів і 102 студенти закладів вищої освіти держави, отримали стипендії Президента України. Стипендіатів привітали міністр освіти і науки України Оксен Лісовий, президент Малої академії наук України Станіслав Довгий, директор Інституту модернізації змісту освіти Євген Баженков .

Дуже приємно, що серед Президентських стипендіатів – учениця Дунаєвецького ліцею №4 Вероніка Сасюк. Її досягнення – результат наполегливої підготовки та зусиль, підтримки родини, професійної допомоги вчителя – наставника Інни Беги та усього колективу ліцею №4.


КОМУНАЛЬНА УСТАНОВА ДМР «ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ»


Дієва мобільна служба, яка відповідає за професійний розвиток педагогів, ефективно допомагає освітянам вибудовувати власну траєкторію професійного зростання, сформувати здатність до навчання впродовж життя, сприяє професійному розвитку педагогічних працівників закладів освіти
шляхом консультативної та інформаційної діяльності відповідно до суспільних потреб.


З метою підвищення престижності професії вчителя, формування в батьків, дітей та громади нового бачення вчителя, як інноваційного лідера,
агента освітянських змін Центром ПРПП було ініційовано проведення творчого конкурсу «Педагогічна Нобелівка-2023».
70 освітян взяли участь у 8 номінаціях Конкурсу.


На виконання Угоди про співпрацю з управлінням освіти, молоді та спорту Дунаєвецької міської ради Центром ПРПП проведено 5 форм роботи.
На Центр ПРПП покладена робота з психологічної підтримки педагогів, з цією метою було організовано 10 сертифікованих форм роботи.


Продено 2 засідання Консультативної Ради за участі провідних науковців КПНУ, членів методичного активу закладів освіти громади.


У 2023 році у рамках Договіру про співробітництво територіальних громад у формі делегування виконання окремих завдань з Солобковецькою сільською радою Центр ПРПП об’єднав освітян Дунаєвецької міської та Солобковецької сільської територіальних громад у 32 фахових спільноти. Створено дієвий методичний актив професійних спільнот, налагоджено ефективну мережеву взаємодію освітян через офіційний сайт, групу у Фейсбук, ТЕЛЕГРАМ канал «Азбука освітнього управлінця». Спільно з керівниками фахових спільнот було проведено 25 зустрічей.


Нові освітні ідеї, нові можливості для професійного зростання учителя дає День Центру ПРПП у закладі освіти, який проведено
у 11 ЗЗСО Дунаєвецької міської та трьох ЗЗСО Солобковецької сільської ТГ.


Одним із пріоритетних напрямків діяльності Центру ПРПП є встановлення партнерських відносин та співпраця на рівні методичних та наукових установ та між установами-партнерами щодо реалізації педагогами власної траєкторії професійного зростання, обміну досвідом, професійного розвитку педагогів. На запити педагогів організовуються сертифіковані форми роботи за участю провідних науковців К-ПНУ імені І.Огієнка (261 педагог отримав сертифікати), Хмельницького ОІППО (85 педагогів),крім цього за сприяння Центру ПРПП сертифіковане навчання від ГО «Світ у барвах»,
Кам’янець-Подільської міської організації Товариства Червоного Хреста України в рамках IV Школи з першої допомоги, Федерації бадмінтону України,
Всеукраїнського журналу «Джміль» пройшло 262 педагоги.

Активно впроваджуємо практику стейкхолдерів: наші педагоги беруть участь в проведенні практичних занять для студентів – 19 педагогів ЗЗСО та 20 педагогів ЗДО, проводять гостьові лекції -2 педагоги, діляться своїм практичним досвідом – 4 педагоги ЗЗСО та 2 педагоги ЗДО. Наукові працівники підключені
до фахових освітянських спільнот, виконують обов’язки наукових консультантів Центру.


КОМУНАЛЬНА УСТАНОВА «ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР»

Комунальною установою Дунаєвецької міської ради «Інклюзивно-ресурсний центр» у 2023 році обслуговувалися п’ять територіальних громад, де проживає, за статистичними даними - 9605 дітей від 0 до 18 років.

  • На підставі висновків про комплексну оцінку 54 дітей навчається на педагогічному патронажі, 21 дітей навчаються на інклюзивній формі навчання.
  • Корекційні зайняття на протязі року відвідало 105 дітей.
  • Фахівцями центру проведено 3014 корекційно-розвиткове заняття.
  • Надано батькам та офіційним представникам 957 консультацій зних 215 методичних рекомендацій для педагогічних працівників що до роботи з дітьми з ООП.
  • За 2023 рік фахівцями було проведено 80 комплексних психолого-педагогічних оцінок (з них 21 дітей дошкільного віку 59 шкільного) з виявленням особливих освітніх потреб дітей. Батьки дітей ознайомлені з висновками про комплексну оцінку їхніх дітей, та поінформовані про умови навчання та надання психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових послуг дитині.


Позашкілля – це живий організм, який реагує на всі зміни, що відбуваються в сучасному суспільстві.
Педагоги закладу позашкільної освіти використовують всі форми і методи роботи, аби довести, що позашкілля сьогодні конкурентоспроможне, ефективне, популярне і необхідне.
Адже саме тут діти нашої громади мають можливість і всі умови проявити свій науковий і творчий потенціал.


Біля 300 школярів громади змогли результативно презентувати себе на Міжнародному, Всеукраїнському та обласному рівнях.
А Почесна відзнака «Флагман позашкілля України» - найвища оцінка праці колективу педагогів – позашкільників нашої громади.


Опікуючись проблемою оновлення форм і змісту навчально-виховного процесу в позашкільному закладі,
колектив Центру зосередив увагу на проектній діяльності та співпраці з міжнародними організаціями.
Протягом 2023 року було реалізовано два масштабні проекти

«Родина і громада: адаптація-інтеграція розвиток», який має на меті супровід вразливих категорій та мешканців громади, покращення умов для надання психосоціальної підтримки.


«Цифровий навчальний центр», створений гуманітарною організацією Save the Children, метою якого є безпечний доступ до дистанційного навчання МОН дітей віком від 6до 17років та доступ до інтерактивної неформальної освіти. Послугами цього проєкту вже скористалося понад 1300 школярів нашої громади.