Змінилася назва вулиці: чи доведеться переоформляти документи

В Україні, у зв’язку з військовою агресією російської федерації, розпочалася чергова хвиля декомунізації. Зміна назв вулиць та населених пунктів відбувається на виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

У Долинській міській раді повідомили, що відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконавчі органи міських, сільських і селищних рад ухвалюють рішення про перейменування вулиць, провулків, проспектів, площ, парків та скверів. За підтримки громадськості тих чи інших населених пунктів вулиці, названі іменами діячів сусідньої держави-агресора, отримують нові назви, в тому числі і імена Героїв України. Отож, містян турбують питання, чи потрібно вносити зміни в ті чи інші документи.

Чи потрібно змінювати місце реєстрації:

Чинне законодавство не передбачає обов’язку вносити подібні відомості, оскільки зміна назви вулиці не є зміною реєстрації місця проживання. Перереєстрацію місця проживання особи можна здійснити під час заміни паспорта чи зміни прізвища, тобто коли виникає безпосередня потреба.

«Варто зазначити, що на сьогоднішній день, реєстрація чи зняття з реєстрації місця проживання/перебування здійснюється відповідно до Порядку декларування та реєстрації місця проживання (перебування) затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2022 року та до Закону України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”», - зауважують у міськраді.

У разі прийняття рішення про зміну нумерації будинків, перейменування вулиць (проспектів, бульварів, площ, провулків, кварталів тощо), населених пунктів, адміністративно-територіальних одиниць, зміни в адміністративно-територіальному устрої на підставі відповідних актів вносяться зміни до реєстру територіальної громади, із збереженням попередніх даних, із подальшим внесенням цієї інформації до Єдиного державного демографічного реєстру в установленому Кабінетом Міністрів України порядку. Зазначені відомості за бажанням особи вносяться до відповідних документів, що містять відомості про місце проживання/перебування.

У випадку перейменування вулиці, на якій розміщена нерухомість, українським законодавством не передбачена необхідність внесення змін до документа про право власності на нерухоме майно, зокрема свідоцтва про право власності, свідоцтва про право на спадщину, договору купівлі-продажу, дарування тощо.

Новини
ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ: ВІД ІСТОРИЧНОЇ ЄДНОСТІ ДО СУЧАСНОЇ БОРОТЬБИ ЗА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ
22.01.2025 11:22
Майбутнє України творимо ми самі. Крізь століття наш народ проніс прагнення до єдності, волі та незалежності. 22 січня 1919 року здійснилася давня мрія українців - об'єдналися розділені частини…
Вшановуємо пам’ять наших Захисників...
21.01.2025 14:25
Сьогодні ми схиляємо голови у скорботі та вдячності перед нашими Захисниками, які віддали своє життя за свободу, незалежність і мир на нашій землі. У цей день минають роковини з дня загибелі трьох…
РІЗДВЯНА КОЛЯДА НА ПІДТРИМКУ ЗАХИСНИКІВ
21.01.2025 11:46
У святкові різдвяні дні жителі старостинських округів Дунаєвеччини об’єдналися навколо особливої акції – коляди на підтримку наших Воїнів-земляків. Традиційні різдвяні обряди набули нового, глибокого…