Дунаєвецька міська рада активно працює над розвитком свого потенціалу, спрямовуючи зусилля на досягнення якісних змін. Ми прагнемо створити сприятливі умови для життя кожного мешканця, реалізуючи соціально важливі ініціативи та проєкти. Крок за кроком ми впроваджуємо нові ідеї, залучаємо ресурси й підтримуємо ті зміни, які націлені на покращення добробуту Дунаєвецької міської територіальної громади, підвищення її соціально-економічного рівня та забезпечення сталого розвитку.
НАВЧАННЯ
Успішно пройдено різноманітні навчальні курси по написанню грантових заявок та проєктів, до прикладу:
- онлайн-курс у Міжнародній школі проєктного менеджменту та грантрайтингу «BoostPro» «Основи проєктного менеджменту, управління командами, планування та реалізація проєктів, розробка та ведення проєктної документації».
- онлайн-курс від Cities4Cities | United4Ukraine «Проєктний менеджмент у громаді»;
- онлайн-курс від Cities4Cities | United4Ukraine «Євроінтеграція для українських мініципалітетів».
Реалізовано проєкт «Центр спільнотворення ‘‘Anthill’’» у межах проєкту Ради Європи «Посилення багаторівневого врядування, демократії та прав людини на місцевому рівні в Україні» (ця ініціатива є частиною Плану дій Ради Європи для України «Стійкість, відновлення та відбудова» на 2023-2026 роки).
Центр - це платформа, де ідеї втілюються в реальність, де громада містить силу в єдності, а кожна людина отримує можливість бути почутою. Тут ми збираємося для того, щоб кожен знайшов своє місце: дитина, яка прагне втілити свої творчі задуми, ветеран, який прагне підтримки, чи внутрішньо переміщена особа, яка шукає друзів для спілкування. (сума: 777 тис. грн.).
Реалізовано проєкт «Домівка подалі від небезпеки» в селі Миньківці Дунаєвецької міської територіальної громади. Для втілення в життя цієї ініціативи наша громада була обрана єдиною в Україні Глобальним фондом міст для мігрантів і біженців: дітей та опікунів Ради мерів з питань міграції (Mayors Migration Council #GlobalCitiesFund). Отримані кошти були використані на перепрофілювання
лікарні для надання житла та соціальних послуг для ВПО.
Метою цього проєкту є забезпечення гідних житлових умов та комплексної соціальної підтримки внутрішньо переміщених сімей з дітьми, сприяння їхньому добробуту та інтеграції в громаду. Проєкт є прикладом того, як співпраця на міжнародному рівні та наполегливість місцевої громади може створити реальні зміни для тих, хто опинився у складних життєвих ситуаціях
(сума: 200 тис. дол.).
Дунаєвецький ліцей №1 став новатором у забезпеченні енергетичної автономії завдяки реалізації проєкту по встановленню сучасної гібридної сонячної електростанції на даху ліцею.
У рамках реалізації проєкту «Відновлювані джерела енергії для стійкої України» консорціум громадських організацій (Екоклуб, Екодія, Energy Act For Ukraine Foundation, RePower Ukraine) обрав нашу громаду задля втілення в життя даного важливого проєкту.
Станція потужністю 24,36 кВт здатна щороку виробляти понад 27 000 кВт⋅год екологічно чистої енергії. Це не лише скорочує витрати на електроенергію, але й зменшує залежність школи від зовнішніх постачальників. Важливим елементом системи є акумуляторні батареї з ємністю 28,8 кВт⋅год, які накопичують енергію, забезпечуючи енергетичну автономність ліцею навіть під час аварійних відключень, що є особливо актуальним сьогодні.
Завдяки цьому об’єкту учні мають можливість навчатися в комфортних умовах, а Дунаєвецький ліцей № 1 демонструє стійкість та інноваційність.
Ми відкриті до діалогу та готові розглянути різноманітні пропозиції для створення спільних проєктів. Зокрема нами написано понад 15 листів-звернень до різних муніципалітетів світу, таких як Королівство Норвегія, Федеративна Республіка Німеччина Республіка Молдова, Республіка Сербія, Республіка Хорватія, Словацька Республіка, Республіка Польща, Чеська Республіка.
РОЗРОБЛЕНІ ПРОЄКТНІ ІДЕЇ
Проєкт «Модернізація проведення сесій Дунаєвецької міської ради через впровадження сучасних технологій» - проблема, яку вирішить даний проєкт, полягає в тому, що під час проведення сесій Дунаєвецької міської ради використовуються застарілі технології. Це призводить до менш ефективної комунікації. Відсутність сучасного обладнання, такого як система для голосування, бездротова конференц-система та інші технологічні засоби, ускладнює роботу депутатів та знижує якість обговорень. Проєкт дозволить впровадити сучасні технології, що підвищить ефективність роботи ради, покращить комунікацію між міською радою та жителями громади та забезпечить прозорість і відкритість процесів прийняття рішень.
Проєкт «Соціальне таксі для ветеранів(-ок), осіб з інвалідністю в Дунаєвецькій міській ТГ» - наразі в Дунаєвецькій міській ТГ є проблема відсутності адаптованого громадського транспорту для осіб з обмеженою мобільністю. У зв’язку із цим, також виникає ряд інших проблем, зокрема обмеженість доступу до основних послуг, соціальна ізоляція, поглиблення нерівності, обмеження розвитку та самореалізації, негативний вплив на психічне здоров'я маломобільних груп населення громади. У нашій громаді, де мобілізовано понад 1200 осіб, зростає кількість ветеранів і цивільних, в тому числі ВПО, які зазнали травмуючих факторів війни. Ми усвідомлюємо, що особливої підтримки потребують військові, які захищали і продовжують захищати нашу державу, тому створення інклюзивного середовища є одним із наших пріоритетів. Проєкт спрямований на подолання бар’єрів у пересуванні осіб з обмеженими можливостями та маломобільних груп населення в нашій громаді. Основна діяльність в межах проєкту – придбання спеціалізованого автомобіля, обладнаного для транспортування маломобільних осіб.
Проєкт «Облаштування мультифункціонального спортивного майданчика для дітей з особливими освітніми потребами громади на території Дунаєвецького ліцею №1 «Здорова дитина - щаслива країна» - мета даного проєкту полягає у створенні мультифункціонального спортивного майданчика, який забезпечить безбар’єрне середовище для дітей з особливими освітніми потребами; проєкт вирішує проблему відсутності доступної спортивної інфраструктури для таких дітей. Реалізація проєкту сприятиме соціальній інклюзії, фізичному розвитку та інтеграції дітей особливими освітніми потребами у громаду, покращуючи їхні можливості для активного та здорового життя. Це дозволить не лише покращити фізичне здоров’я та емоційне благополуччя дітей, але й виховати толерантне ставлення серед учнів до дітей з особливими потребами.
Проєкт «Заміна покриття (підлоги) у спортивному залі КУ «Дунаєвецька дитячо-юнацька спортивна школа» (ДЮСШ) Дунаєвецької міської ради» - наразі наявне покриття підлоги спортивного залу ДЮСШ знаходиться в незадовільному технічному стані. Воно має тріщини, нерівності та зношене, що створює труднощі для учнів під час занять спортом. Це суттєво обмежує можливість проведення тренувань, змагань та спортивних секцій для дітей та молоді віком від 6 до 18 років. Мета проєкту - забезпечити безпечні та сучасні умови для занять спортом дітей та молоді громади.
Проєкт «Еко-Лаб: Майстерня ручок» - цей проєкт передбачає запровадження в Дунаєвецькій міській територіальні громаді програми соціального шкільного підприємництва, де учні зможуть навчитися створювати екологічно чисті продукти, такі як картонні ручки. Проєкт дозволить їм застосовувати теоретичні знання на практиці, розвивати підприємницькі навички та ставати більш свідомими щодо впливу їхніх дій на навколишнє середовище. Проєкт також допоможе сформувати нове покоління відповідальних громадян, готових до вирішення екологічних викликів.
Проєкт «ЕкоТеплиця "Бобова Криниця"» - в умовах сучасної енергетичної кризи та необхідності раціонального використання ресурсів, актуальним є проєкт зі створення теплиці, яка використовуватиме надлишкову теплову енергію від когенераційної установки на водонасосній станції "Бобова криниця" в м. Дунаївці. Це дозволить підвищити ефективність використання енергії та сприятиме розвитку аграрного сектору та шкільного соціального підприємництва в Дунаєвецькій міській територіальній громаді.
Проєкт «Встановлення сонячного Wi-Fi дерева в Дунаєвецькому міському парку» - це інноваційний крок у напрямку створення сучасного та екологічного громадського простору. Це дерево поєднує в собі дві ключові функції: виробництво електроенергії за допомогою сонячних панелей та надання безкоштовного Wi-Fi доступу. Розміщене у центрі міста, воно стане місцем комунікацій та зустрічей для місцевих мешканців та гостей; ця ініціатива сприятиме енергозбереженню.
Передбачений безкоштовний Wi-Fi в парку зробить його більш привабливим для відпочинку та розваг молоді.