СИТУАЦІЯ У ХМЕЛЬНИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ ЩОДО ЗАХВОРЮВАНОСТІ ТВАРИН НА СКАЗ

▪️За інформацією генерального директора ДУ “Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України” Миколи Габрикевича, з початку 2025 року станом на 30 січня було зареєстровано 110 покусів людей тваринами. При цьому, зафіксовано 3 випадки сказу у тварин, зокрема, 1 — у собаки та 2 — у котів. Лікування призначили 18 особам, а 34 отримали щеплення проти сказу.

📌Протягом 2024 року від покусів тварин постраждали 1444 мешканці області, 586 особам було призначено лікування, а щеплення проти сказу отримали 915 громадян, в тому числі від покусів тварин постраждали 59 мешканців Дунаєвецької, 7- Смотрицької, 9- Новодунаєвецької та 9- Маківської територіальних громад. 52 особам призначено лікування, а щеплення проти сказу отримали 32 громадян. По Хмельницькій області підтверджено 12 випадків сказу у тварин. Зокрема, 6 — у собак, 2 — у котів, 3 — у лисиць та 1 — у вовка.

👉🏼Захворювання на сказ серед людей не зареєстровано ані у 2024 році, ані у 2023-му.

🛑Сказ – це вірусне захворювання, яке має найвищий рівень смертності серед усіх інфекційних хвороб для людини. Вірус сказу вражає центральну нервову систему і після появи симптомів без вчасно розпочатого лікування стає невиліковним – 100% хворих людей помирають.

📌Захворіти на сказ може людина або тварина, якщо їх укусить, подряпає або ослинить пошкоджені шкірні покрови інфікована тварина. Водночас через кров чи сечу тварин сказ не передається. На сказ можуть захворіти всі ссавці, тож кажани, лисиці, собаки, коти, їжаки, білки, гризуни й інші представники фауни – потенційно можуть бути хворими на сказ. Це може бути як дика тварина, так і домашня, якщо її не вакцинували.

❗️Для недопущення сказу серед свійських тварин власникам необхідно щороку робити щеплення всім домашнім улюбленцям, починаючи з 3-місячного віку. Для проведення щеплення тварині необхідно звернутися до лікарень ветеринарної медицини Держпродспоживслужби.

У системі охорони здоров’я на рівні медичних закладів кожної області визначені центри антирабічної допомоги. У Хмельницькій області вони діють на базі багатопрофільних та міських лікарень. Лікарі зазначених центрів надають медичну допомогу пацієнтам, які звертаються в разі укусів, подряпин, ослинень тваринами, проводять первинну обробку, призначають та проводять курс антирабічних щеплень в разі необхідності.

Новини
Оголошення!
05.02.2025 13:27
🔰Шановна громадо!🔰 До вашої уваги пропонуємо детальний річний звіт міського голови Веліни ЗАЯЦЬ, який охоплює діяльність міської ради та її виконавчих органів протягом 2024 року. ▫️У…
ВІДБУВСЯ ВИЇЗНИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН
05.02.2025 13:06
Згідно з графіком виїзних прийомів громадян, сьогодні, заступник міського голови Вячеслав АНТАЛ здійснив виїзний прийом громадян з особистих питань у Гірчичнянському старостинському окрузі, а саме у…
Дунаєвецький сектор УДМС у Хмельницькій області інформує: реєструємось до «Електронної черги» та оформлюємо біометричні документи без черг!
04.02.2025 14:28
Створення зручних та доступних умов для отримання адміністративних послуг громадянами є одним із головним завдань ДМС України. Отримати адміністративні послуги по оформленні паспорта…