Увага!!! З 01-11-2024 змінюється офіційна поштова скринька на official@dunrada.gov.ua.

СТАНЬ ПАТРОНАТНИМ ВИХОВАТЕЛЕМ – ЗМІНИ ЖИТТЯ ДИТИНИ!

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.


Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом із батьками або іншими її законними представниками.


Така форма сімейного догляду та виховання є альтернативою перебуванню дитини в закладі інституційного догляду. Відповідно до ситуації у кожному конкретному випадку дитина, що перебувала під патронатом, або повертається до біологічної сім’ї, – у разі подолання чи мінімізації в ній наслідків складних життєвих обставин – або влаштовується на постійне перебування до інших форм сімейного виховання (усиновлення, опікунська чи прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу).


Хто може бути патронатними вихователями?


Патронатний вихователь – це особа, яка за участі інших членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї. Помічник патронатного вихователя – його чоловік/дружина чи інший дорослий член його сім’ї.


Сім’я патронатного вихователя – сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі. Патронатними вихователями можуть бути громадяни України, які перебувають у зареєстрованому шлюбі, мають досвід виховання дітей у сім’ї.


Порядок створення патронатної сім’ї


Проходження первинного відбору


Особи, які бажають стати патронатними вихователями, повинні пройти первинний відбір кандидатів у патронатні вихователі.


Рішення про проходження первинного відбору приймається на підставі аналізу документів, поданих кандидатами в патронатні вихователі, і проведеного Центром надання соціальних послуг разом зі Службою у справах дітей обстеження умов їх проживання.


Необхідні документи:


1) заява;


2) копія паспорта громадянина України;


3) копія трудової книжки (за наявності);


4) довідка про стан здоров’я кандидата в патронатні вихователі та осіб, які проживають разом із ним, складені за затвердженою формою;


5) довідка про відсутність судимості, у тому числі членів його сім’ї, які досягли чотирнадцятирічного віку й проживають разом із кандидатом в патронатні вихователі;


6) копія документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням;


7) письмова згода на влаштування дитини в сім’ю кандидата в патронатні вихователі всіх членів його сім’ї, які проживають разом з ним, у тому числі дітей, які досягли такого віку та рівня розвитку, що можуть її висловити.


Проходження навчання


Кандидат в патронатні вихователі, який пройшов первинний відбір, разом із повнолітнім членом своєї сім’ї, який братиме участь у наданні послуги патронату над дитиною (чоловік або дружина кандидата в патронатні вихователі), проходить обов’язкове навчання за програмою, затвердженою Мінсоцполітики.


За умови успішного проходження навчання кандидату в патронатні вихователі та члену його сім’ї видається довідка про проходження навчання та рекомендації про можливість надання послуги патронату над дитиною.


Укладення договору про надання послуг з патронату над дитиною


У разі отримання рекомендації про можливість надання послуги з патронату над дитиною орган опіки та піклування протягом місяця укладає з кандидатом у патронатні вихователі договір про надання послуги з патронату над дитиною.


Влаштування дитини в сім'ю і укладення договору про патронат над цією дитиною


Рішення про влаштування в сім’ю патронатного вихователя дитини приймає орган опіки та піклування за місцем проживання або виявлення дитини. Рішення приймається на підставі наданих Службою у справах дітей документів, що обґрунтовують доцільність такого влаштування.


Після прийняття рішення про влаштування дитини органом опіки та піклування із патронатним вихователем укладається договір про патронат над дитиною.


Оплата послуг зі здійснення патронату над дитиною


Сім’ї з державного бюджету виплачуються такі види соціальних виплат:


соціальна допомога на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя, яка виплачується на кожну дитину, влаштовану в патронатну сім’ю, у розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку (у 2023 році прожитковий мінімум для дітей до 6 років становить — 2272 грн; діти від шести до 18 років — 2833 грн).


оплата послуг зі здійснення патронату над дитиною (грошове забезпечення), яка здійснюється в розмірі п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць (зараз прожитковий мінімум для працездатної особи становить 2684 грн).


У разі якщо в сім’ї патронатного вихователя перебуває дитина віком до одного року, дитина з інвалідністю, малолітня або неповнолітня вагітна, ВІЛ-інфікована дитина й одночасно двоє й більше дітей, розмір грошового забезпечення збільшується на 10 відсотків за кожну дитину, але сумарно не більше ніж на 50 відсотків.


Одночасно під патронат (в одну патронатну сім’ю) влаштовуються виключно діти (не залежно від їхньої кількості), які є братами-сестрами або до влаштування під патронат проживали в одній родині. Це принципово, тільки так можна здійснювати індивідуальний догляд, який відповідає потребам дитини. Термін перебування дитини під патронатом має бути максимально використаний для подолання наслідків.


Загальний термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати шість місяців.


Обов’язки патронатного вихователя:


  • забезпечувати надання послуг із догляду, виховання й реабілітації дитини в сім’ї патронатного вихователя, піклуватися про її моральний і фізичний стан, нести відповідальність за її життя і здоров’я;

  • створювати належні умови для проживання, навчання, фізичного та духовного розвитку дитини відповідно до її віку;

  • представляти в рамках своїх повноважень інтереси дитини у відповідних установах та організаціях;

  • взаємодіяти з працівниками Служби у справах дітей, Центру надання соціальних послуг, здійснювати заходи, передбачені індивідуальним планом соціального захисту дитини;

  • співпрацювати з батьками або законними представниками дитини з метою подолання складних життєвих обставин в межах та у спосіб, визначений органом опіки та піклування.

За додатковою інформацією про сімейний патронат, роль та функції батьків у патронаті звертайтеся до Служби у справах дітей Дунаєвецької міської ради за адресою: м. Дунаївці, вул. Героїв Маріуполя, 1, тел. +38 (097) 755 75 99.

Новини
ВІДБУВСЯ ВИЇЗНИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН
30.10.2024 15:16
З метою сприяння вирішення питань жителів сіл громади за місцем їх проживання заступник міського голови Вячеслав АНТАЛ здійснив виїзний прийом громадян з особистих питань в селі Лисець. 📌На…
ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ РОБОЧОЇ ГРУПИ
30.10.2024 14:52
Сьогодні, 30 жовтня, відбулося засідання робочої групи зі сприяння легалізації бізнесу, трудових відносин, зайнятості населення та дотримання вимог податкового та трудового законодавства. Із…
В Україні стартувала безоплатна «Бізнес-школа для захисників»
30.10.2024 13:58
Міністерство у справах ветеранів України долучилось до освітнього проєкту від АТ КБ «Приватбанк» – «Бізнес-школа для захисників». Метою є комплексне врахування потреб ветеранів війни в частині…