http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2024/06/14/2024-06-14_1986/images/images-55548.jpg

Дунаєвецька міська рада консультує! Що таке ОСББ та які його переваги?

14.06.2024

Немало власників квартир нарікають на якість комунальних послуг: «Не прибирають прибудинкову територію», «не працює ліфт», «брудні під’їзди», «перегоріли лампи на сходах», «суми в платіжках завеликі», «за що ми платимо» і т. п.

В той же час власники квартир можуть значно покращити ситуацію, варто тільки озброїтись деякими знаннями про іншу форму управління – ОСББ.

В нашому місті на сьогодні створено 12 ОСББ, і деякі з них вже скористалися перевагами такої форми управління будинком, завдяки чому провели капітальний ремонт покрівлі будинків за міською програмою підтримки ОСББ з частковою оплатою такого ремонту за кошти міського бюджету. Досвід показує, що співвласники цих будинків свого часу прийняли правильне рішення. Цим шляхом можна піти й іншим співвласникам, головне знайти небайдужих, ініціативних та добросовісних мешканців, які мають бажання докластися до якісних змін спільної оселі, а решті просто треба їх підтримати.

Переваги створення ОСББ

Головними перевагами ОСББ є те, що така форма управління забезпечує ефективне утримання будинку, дозволяє самостійно розпоряджатися коштами та контролювати витрати, а також проводити заходи з енергоефективності.

Насамперед ОСББ має статус юридичної особи, що дозволяє відкривати банківські рахунки, укладати договори, наймати персонал та повноцінно розпоря­джатися коштами для забезпечення управління будинком.

Ще одна перевага в тому, що співвласники можуть приймати рішення щодо управління будинком. В ОСББ чітко визначена структура керівних органів та їх повноваження. Зокрема, лише загальні збори ОСББ можуть визначати розмір внесків на утримання будинку та розпоряджатися спільним майном.

Також співвласники можуть вимагати прозорості видатків та мають право отримати звіт у голови об’єднання про те, які роботи зроблено, скільки це коштувало тощо.

Крім того, ОСББ можуть заробляти гроші на спільній власності – наприклад, здавати фасад будинку в оренду під рекламні площі, або здавати приміщення в оренду під офіс, магазин чи склад. Отриманий дохід може бути спрямований на утримання будинку, благоустрій території чи зменшення суми квартплати.

ОСББ можуть самостійно обирати постачальників та підрядників і робити це з огляду на якість послуг та їх ціну, а також розірвати договір, якщо компанія неякісно виконуватиме свої обов’язки.

ОСББ може брати участь у державних та місцевих програмах фінансування енергомодернізації будинків, що дозволить зменшити суми оплати за житлово-комунальні послуги. В результаті співвласники зможуть покращити стан будинку і умови проживання, а також підвищити вартість квартир у ньому.

ОСББ має статус неприбуткової організації. Це означає, що незалежно від того, звідки надійшли кошти на рахунок ОСББ, якщо ці кошти вико­ристовуються виключно на статутну діяльність ОСББ, з них не сплачується податок на прибуток.

Для мешканців ОСББ зберігаються всі належні пільги та субсидії по сплаті житлово-комунальних послуг.

Практика показує, що після створення ОСББ зростає зацікавленість та відповідальність співвласників щодо свого будинку. Як наслідок, у будинку з’являється справжній господар.

І тут у вас може виникнути питання: «А як створити ОСББ в та ще й в умовах війни?». Для того, щоб на нього відповісти, Дунаєвецькою міською радою підготовлено відповідні матеріали, де покроково розібрано: з чого варто починати та як створити ОСББ саме зараз.

Ці матеріали ви зможете знайти на офіційному сайті Дунаєвецької міської ради в розділі житлово-комунальне господарство.Читайте також