http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/04/13/2018-04-13_6193/images/images-42058.jpg
http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/04/13/2018-04-13_6193/images/images-34865.jpg

Ви вже обрали свого сімейного лікаря?

дата створення: 2018-04-13

Згідно з реформою системи охорони здоров'я, українці мають обрати свого сімейного лікаря. В Дунаївцях розпочато реєстрування як лікарів, так і пацієнтів. Тож, ми поспілкувалися з головним лікарем Дунаєвецького центру ПМСД Ларисою Музикою, щоб дізнатись всі подробиці та нюанси реформи. Отже,

- Як обрати сімейного лікаря? Де його знайти?

- Ми знаємо, що з 1 квітня стартувала в Україні компанія "Лікар для кожної сім'ї" і кожен громадянин нашої держави має право обрати свого лікаря. Я думаю, що люди будуть обирати того терапевта чи педіатра, до якого вже звертались раніше.

- З лікарями якої посади можна підписати декларацію?

- Це мають бути лікарі з надання первинної медичної допомоги-- сімейним лікарем, педіатром чи терапевтом.

-Чи обов'язково необхідно обирати лікаря в квітні?

-Ні! Час підписання необмежений, але бажано не відкладати на кінець року.

Згідно правил, підписати декларацію з лікарем мають право всі українці, також можна підписати з документом, який засвідчуватиме ваше громадянство України. Це можуть бути наступні: паспорт, тимчасове посвідчення громадянина України, свідоцтво про народження(особам до 14 років). посвідчення біженця, посвідка на постійне проживання в Україні та посвідчення особи, що потребує додаткового захисту. Жоден лікар не має право відмовити у підписанні декларації, єдиною причиною для відмови може бути те, що лікар уже має максимаьну кількість пацієнтів.

-Чи можливо обрати кількох лікарів?

- Ні! Можна обрати лише одного, але у випадку, якщо людина хоче змінити лікаря, то при підписанні декларації з іншим сімейним лікарем, попередня автоматично анульовується.

- Які питання може вирішити сімейних лікар?

- Сімейний лікар в разі необхідності може видати довідки, справки, виписувати рецепти на ліки.

- Якщо лікар у відпустці, то до кого звертатись?

- На термін передбачуваної відпустки, буде надано іншого лікаря, та і багато питань на первинних стадіях можна проконсультувати по телефону.

- Процедура обирання, підписання декларації з лікарем платна?

- Ні, все абсолютно безкоштовно. Хіба, що ви хочете, скажімо, додатково обстежитись, а ваш обраний лікар не бачить в тому потреби, то в такому разі пацієн оплачує сам. Якщо лікар розуміє, що у пацієнта є проблеми, які йому не підсилу вирішити, то тоді він дає направлення; така процедура безкоштовна.

Звичайно, вся система даної реформи ідеально ще не налаштована, є над чим працювати. Але, можливо саме зараз час одними з перших почати обирати та підписувати декларації з своїми сімейними лікарями.

Автор:Вікторія Зелінська


Читайте такожДо уваги батьків!

дата створення: 2018-06-05

07.06.2018 року в АЗПСМ №2 м. Дунаївці (колишня дитяча консультація) буде працювати бригада лікарів Хмельницької обласної дитячої лікарні.

 

Детальніше...


Конструктивний діалог молоді з секретарем Дунаєвецької міської ради Миколою Островським та головою Дунаєвецької молодіжної ради Іллею Осадчуком

дата створення: 2018-10-16

12 жовтня в приміщенні міської ради відбувся конструктивний діалог молоді з секретарем Дунаєвецької міської ради Миколою Островським та головою Дунаєвецької молодіжної ради Іллею Осадчуком. На зустрічі обговорювалися питання залучення молоді до розвитку Дунаєвецької ОТГ та зокрема міста Дунаївці. Серед важливих питань, які обговорювалися можна виокремити наступні: створення фотозони в місті Дунаївці, та перспективи створення і подальшого розвитку молодіжного телебачення на території Дунаєвецької об‘єднаної територіальної громади...

Детальніше...