http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/04/13/2018-04-13_6193/images/images-42058.jpg
http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/04/13/2018-04-13_6193/images/images-34865.jpg

Ви вже обрали свого сімейного лікаря?

дата створення: 2018-04-13

Згідно з реформою системи охорони здоров'я, українці мають обрати свого сімейного лікаря. В Дунаївцях розпочато реєстрування як лікарів, так і пацієнтів. Тож, ми поспілкувалися з головним лікарем Дунаєвецького центру ПМСД Ларисою Музикою, щоб дізнатись всі подробиці та нюанси реформи. Отже,

- Як обрати сімейного лікаря? Де його знайти?

- Ми знаємо, що з 1 квітня стартувала в Україні компанія "Лікар для кожної сім'ї" і кожен громадянин нашої держави має право обрати свого лікаря. Я думаю, що люди будуть обирати того терапевта чи педіатра, до якого вже звертались раніше.

- З лікарями якої посади можна підписати декларацію?

- Це мають бути лікарі з надання первинної медичної допомоги-- сімейним лікарем, педіатром чи терапевтом.

-Чи обов'язково необхідно обирати лікаря в квітні?

-Ні! Час підписання необмежений, але бажано не відкладати на кінець року.

Згідно правил, підписати декларацію з лікарем мають право всі українці, також можна підписати з документом, який засвідчуватиме ваше громадянство України. Це можуть бути наступні: паспорт, тимчасове посвідчення громадянина України, свідоцтво про народження(особам до 14 років). посвідчення біженця, посвідка на постійне проживання в Україні та посвідчення особи, що потребує додаткового захисту. Жоден лікар не має право відмовити у підписанні декларації, єдиною причиною для відмови може бути те, що лікар уже має максимаьну кількість пацієнтів.

-Чи можливо обрати кількох лікарів?

- Ні! Можна обрати лише одного, але у випадку, якщо людина хоче змінити лікаря, то при підписанні декларації з іншим сімейним лікарем, попередня автоматично анульовується.

- Які питання може вирішити сімейних лікар?

- Сімейний лікар в разі необхідності може видати довідки, справки, виписувати рецепти на ліки.

- Якщо лікар у відпустці, то до кого звертатись?

- На термін передбачуваної відпустки, буде надано іншого лікаря, та і багато питань на первинних стадіях можна проконсультувати по телефону.

- Процедура обирання, підписання декларації з лікарем платна?

- Ні, все абсолютно безкоштовно. Хіба, що ви хочете, скажімо, додатково обстежитись, а ваш обраний лікар не бачить в тому потреби, то в такому разі пацієн оплачує сам. Якщо лікар розуміє, що у пацієнта є проблеми, які йому не підсилу вирішити, то тоді він дає направлення; така процедура безкоштовна.

Звичайно, вся система даної реформи ідеально ще не налаштована, є над чим працювати. Але, можливо саме зараз час одними з перших почати обирати та підписувати декларації з своїми сімейними лікарями.

Автор:Вікторія Зелінська


Читайте такожУкраїна – Німеччина: спільні «зелені» проекти активізують двосторонні економічні процеси та посилять енергобезпеку

дата створення: 2018-12-03

У складі офіційної делегації України до Німеччини на чолі із Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом Голова Держенергоефективності Сергій Савчук взяв участь у III Українсько-німецькому бізнес-форумі.

Форум, присвячений досягненням та планам партнерства двох країн, відкрили Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман і Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель.

Поглиблення секторальної взаємодії – пріоритет. Серед важливих напрямів співпраці також залишаються енергоефективність, відновлювана енергетика та сфера генерації енергії із сміття...

Детальніше...


Як обрати сімейного лікаря

дата створення: 2018-02-09

У зв’язку із початком медичної реформи первинної ланки, починаючи з квітня місяця цього року медична допомога не буде прив’язана до місця реєстрації чи проживання. Кожен українець може вибрати терапевта, педіатра, або сімейного лікаря у будь-якому медичному закладі, а гроші за ваше медичне обслуговування заплатить держава

Детальніше...