http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/05/21/2018-05-21_3458/images/images-65779.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/05/21/2018-05-21_3458/images/images-31465.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/05/21/2018-05-21_3458/images/images-46359.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/05/21/2018-05-21_3458/images/images-74548.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2018/05/21/2018-05-21_3458/images/images-16965.jpg

Храм для спілкування з Богом - все решта не має значення!

21.05.2018

Українська греко-католицька церква Вознесіння Господнього, з’явилася в Дунаївцях п’ятнадцять років тому, на прохання численних вірян, які давно хотіли мати в місті храм католицької релігійної конфесії. Хоча, якщо вірити літописам, то храм Вознесіння Господнього діяв у місті ще дуже давно, близько 1700-1775 років і припинив функціонувати як Господня світлиця з «легкої» руки Катерини II.

Наразі до храму на службу приходять понад 300 родин дунаєвчан, на його території діє недільна школа та під неї будується окреме приміщення, практично постійно церква по трошки причепуруються, радує око парафіян неймовірно красими фресками, розписом купола та новим престолом. Проте саме настоятель церкви, отець Дмитро, є певно тим найголовнішим магнітом, який вже п'ятнадцять років притягує до себе вірян. Щира та проста в спілкуванні людина, до якої хочеться прийти не тільки на службу, але й приємно просто поспілкуватися.

- Ми ще зовсім молоді, нам тільки п’ятнадцять років, проте все ж, гадаю, пройшли довгий і нелегкий шлях від клаптика землі зі сміттям до добротної та певно однієї із найкрасивіших церков нашого міста, - ділиться спогадами настоятель церкви Вознесіння Господнього, отець Дмитро Сухович. – Сам я родом з Тернопільщини, села Саджівки, Гусятинського району. На Дунаєвеччину потрапив одразу після десяти років навчання в Тернопільській Вищій Духовній семінарії ім.Патріарха Йосипа Сліпого, де отримав магістерський ступінь екзегетичних наук (символів Святого письма, - авт.). Міг би сказати, що починати на новому місці, з новими людьми було легко, але завжди говорю так як є – було важко. Спочатку збив невеличку капличку, яка собою представляла шість стовпів обшитих шифером, де й почав вести службу. Час йшов, до нас почали приходити люди, спільними зусиллями, мало не по цеглинці, ми змогли збудувати церкву котрою дійсно можна пишатися. Ніколи не був і не буду білоручкою, завжди сам починаю робити першим, не цураюся фізичної роботи, бо тільки вона робить нас людьми.

Як розповів отець Дмитро, наразі церква Вознесіння Господнього може похвалитися єдиним на Хмельниччині розписом стін, котрий зробили вихованці Олексія Чередніченка – викладача Львівської академії мистецтв. На завершальній стадії й різьба по іконостасу талановитого майстра своєї справи, секретаря Всеукраїнської спілки художників Хмельниччини, Миколи Мельниченка. Не можна відірвати очей і від вікон храму, які прикрасили справжні витвори мистецтва Львівської майстерні вітражів.

Проте не лише про красу та створення комфортних для вірян умов піклується отець Дмито Сухович. Під його опікую допомога парафіянам, які зараз стоять на варті нашого миру та спокою в зоні АТО. Тримають зв’язок із військовими та постійно передають посилки із харчами та необхідними речами через капеланів, які частенько навідуються на Схід. Ось і на Різдво, парафіянки церкви наліпили для атовців близько 70 кг вареників із капустою та картоплею. Передавали їх хлопцям уже вареними, залитими смальцем та шкварками. Не забули й про найголовніший атрибут різдвяного столу – кутю.

Щороку на території церкви діє тижневий дитячий табір «Канікули з Богом», в котрий усі без винятку дунаєвчани можуть привести свою малечу на цікаве дозвілля. Цьогоріч табір почне свою роботу із 17 червня та пройде під егідою учнів Школи християнських аніматорів. Також цього літа планується щорічний похід у Зарваницю та інші цікаві заходи.

17 травня, у день свята Вознесіння Господнього, отець Дмитро Сухович відзначив 15 років священнослужіння, а також храмове свято церкви та п'ятнадцяту річницю створення її громади. Розділити приємну подію в Дунаївці прибули Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Василій (Семенюк), вікарій Кам’янець-Подільської єпархії, директор карітасу м.Хмельницький отець Іван Данкевич, отець декан Анатолій Федик, а також священнослужителі Української греко-католицької церкви із Кам’янця-Подільського, Городка, Старої Ушиці, Чемерівців, Сатанова та Нової Ушиці. Завітали до храму і представники римо-католицької, баптиської та реформаторської церков Дунаєвець. Для прихожан та гостей свята співав хор Тернопільської Вищої Духовної семінарії.

Архиєрей очолив Божественну Літургію, привітав вірних зі святом та освятив новий престіл, споруджений на кошти жертводавців. Митрополит Василій відзначив настоятеля храму Вознесіння Господнього отця Дмитра Суховича високою церковною нагородою - золотим хрестом з прикрасами та подякував за жертовне служіння на благо Церкви Христової.

Не забули привітати настоятеля Української греко-католицької церкви Вознесіння Господнього і секретар Дунаєвецької міської ради Микола Островський та голова Дунаєвецької райдержадміністрації Олександр Бернашевський.

- Що найважче для мене, як священика? Хм... Певно перевчити людей на зовсім протилежне, ніж їм до цього нав'язував комуністичний режим, - розповідає отець Дмитро. – На Тернопільщині із цим значно простіше. Я намагаюся пояснити людям те, що церква – не тягар, а дороговказ у їхньому житті. Сюди має хотітися прийти й неважливо в хустці жінка прийшла, в штанях чи спідниці – перед Богом ми всі рівні й це немає абсолютно ніякого значення. Єдине, що я не терплю, так це пусті недоречні розмови в церкві. Прошу тоді людину вийти на вулицю і там договорити зі своїм співбесідником. Тут має бути чути або шепіт молитви, або церковний спів, або ж політ мухи. Для мене найголовніше, щоб храм був місцем спілкування із Богом, щоб людині було тут комфортно та приємно бути, вона хотіла ще не раз переступити наш поріг.

Автор:Діна КУШНІР


Читайте такожОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО КОРОНАВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ

13.07.2020

Станом на 11:30 годину 13 липня 2020 року з початку епідемії на території Дунаєвецького району за даними ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» підтверджено методом ПЛР 192 випадки захворювання коронавірусною інфекцію СOVID-19, у тому числі у 3 дітей...

Детальніше...


ЛІТНІ ПЕРЕМОГИ

13.07.2020

З 5 травня по 15 червня 2020 року проходив наймасштабніший Всеукраїнський багатожанровий дистанційний конкурс «Я Артист – ОНЛАЙН», який було організовано Хмельницьким обласним науково-методичним центром культури і мистецтва за підтримки департаменту інформаційної діяльності, національностей, культури та релігій Хмельницької обласної державної адміністрації. В конкурсі прийняло участь 2100 конкурсантів із різних куточків України...

Детальніше...