http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2019/02/08/2019-02-08_5762/images/images-74958.png

До уваги підприємств, установ, організацій та фізичних осіб-підприємців!

дата створення: 2019-02-08

У 2018 році було оновлено Веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua) у частині відображення відомостей, що необхідні бухгалтерам підприємств, установ та організацій для роботи, а саме так званий «електронний кабінет платника».

Оновленим порталом надано наступні можливості страхувальникам.

При вході на Портал за допомогою ЕЦП страхувальнику надано можливість перегляду даних щодо сплати страхових внесків та відомостей стосовно наявної заборгованості по сплаті страхових внесків, пені, штрафів тощо до органів Пенсійного фонду України та надано доступ до інформації, поданої страхувальником про застрахованих осіб.

Для страхувальників (юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців) надано можливість перегляду звітності, поданої страхувальником.

Для цього необхідно обрати пункт меню «Звітні відомості», де користувач отримає повну інформацію по всіх звітах, поданих страхувальником з 01.01.2011 року. А саме: звітний рік; звітний місяць; номер додатка; номер звіту в ПФУ; дата звіту в ПФУ; актуальність; тип; стан звіту; код квитанції (дане поле відображається як посилання, по натиску на яке надається для перегляду квитанція, сформована на даний звіт в ПФУ).

Також для страхувальників надано можливість формування та подачі звернень таких типів:

  • довідка за формою ОК-7 за період перебування працівника у трудових відносинах із страхувальником;
  • довідка про страховий стаж працівника, для призначення страхових виплат.

Замовлення зазначених документів реалізується через пункт головного меню «Звернення на отримання електронних документів». Користувачу надається екранна форма для заповнення атрибутів звернення. Для відправки звернення в ПФУ призначено кнопку «Відправити до ПФУ». Після обробки запиту в пункті меню «Мої звернення» з’явиться образ довідки в pdf-форматі та електронна довідка, підписана ЕЦП ПФУ (електронний документ).

Таким чином, для розрахунку сум виплат по лікарняному листу або для призначення інших страхових виплат, бухгалтеру вже не потрібно направляти своїх працівників до територіальних органів Пенсійного фонду за довідками про трудовий стаж, а робити це самостійно.Читайте також

Порядок зарахування у 1-й клас у 2018 році: відповіді на найпоширеніші запитання

дата створення: 2018-05-10

Право здобувати початкову освіту у школі, найближчій до місця проживання – це право за Законом чи «закріпачення»?

Дитина НЕ ЗОБОВ’ЯЗАНА, а МАЄ ПРАВО навчатися в закладі освіти, на території обслуговування якого вона проживає. І таке її право ГАРАНТОВАНЕ Законом України «Про освіту».

Відповідно до абзаців другого і третього частини 1 статті 13 Закону України «Про освіту» кожна особа має право здобувати початкову та базову середню освіту в закладі освіти (його філії), що найбільш доступний та наближений до місця проживання особи. Це право ГАРАНТУЄТЬСЯ, але не виключає можливість для батьків обрати інший заклад освіти.

Зазначена гарантія реалізується через частину 7 статті 18 Закону України «Про загальну середню освіту», згідно з якою «ПРАВО НА ПЕРШОЧЕРГОВЕ ЗАРАХУВАННЯ до початкової школи мають діти, які проживають на території обслуговування цієї школи».

Детальніше...