http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2019/03/01/2019-03-01_3031/images/images-768.jpg

Профілактика грипу: актуальна інформація

01.03.2019

Грип – вірусне захворювання, яке має важкий перебіг та від якого, на жаль, ніхто не застрахований. З настанням холодів ймовірність зараження зростає в рази, адже люди проводять у теплих, сухих і мало провітрюваних приміщеннях все більше часу.

Сильний озноб, головний біль і світлобоязнь, різке підвищення температури до 38–40 °C, ломота в тілі – все це типова симптоматика грипу. В середньому хвороба дає свої симптоми на 2–3 день після інфікування. Слід зазначити, що єдиним джерелом передачі вірусу є хвора людина. Захворіти на грип через те, що ви змерзли або промокли, неможливо.

Щоб запобігти виникненню хвороби, потрібно:

- під час епідемії грипу обмежити відвідування місць з великим скупченням людей;

- обов’язково мити руки з милом після вулиці;

- зробити щеплення від грипу;

- частіше гуляти на свіжому повітрі;

- не чіпати ніс, обличчя та очі немитими руками;

- займатися фізкультурою.

Якщо у вас вже з’явилися перші ознаки грипу, ви можете в домашніх умовах дотримуватися таких простих правил:

1. Пийте якомога більше рідини. Це перші ліки від застуди. Чаї, компоти, відвари з трав і навіть звичайна вода допоможуть боротися вам з сухістю в роті. Але при цьому не вживайте кофеїн. Оскільки такі напої мають не тільки сечогінну дію, а й викликають відчуття розбитості та втоми.

2. Постійно провітрюйте кімнату. Віруси грипу дуже швидко поширюються в закритому приміщенні. Якщо в кімнаті прохолодно, одягніться тепліше, але не вмикайте обігрівач.

3. Носіть марлеві пов’язки. Вони захистять здорових від грипу, а частинки слини при чханні та кашлі хворого не потраплятимуть у повітря. Змінювати маску потрібно кожні 40–45 хвилин.

4. Правильно харчуйтеся. Передусім у свій раціон ви повинні включити продукти, які містять повноцінні білки, вітаміни, мікроелементи. 5. Обов’язково приймайте натуральний вітамін С, який міститься в цитрусових, ягодах брусниці та смородини. Хорошим джерелом вітамінів стане відвар шипшини. В їжу обов’язково включайте злакові, м’ясо і рибу. Не забувайте їсти часник!

Дотримуйтеся цих простих рекомендацій і не хворійте!Читайте такожДЕНЬ ЦЕНТРУ ПРПП У НЕСТЕРОВЕЦЬКІЙ ГІМНАЗІЇ: ВИЗНАЧАЄМО НОВІ ВЕКТОРИ ЯКОСТІ ОСВІТИ

08.12.2023

Платформою для зустрічі педагогів та Центру професійного розвитку педагогічних працівників 7 грудня стала Нестеровецька гімназія (директор Майя АНТОШКОВА)...

Детальніше...


ВІДЗНАЧЕННЯ ДНЯ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ!

07.12.2023

Щороку, в Україні, 7 грудня відзначають День місцевого самоврядування. Ця подія зібрала в одну велику родину людей, чия наполеглива праця, воля, енергія, професіоналізм творять історію місцевого самоврядування. Нинішнє свято традиційне, бо саме місцеве самоврядування має велике значення для зміцнення української державності і лише у спільній взаємодії і співпраці – сила нашої громади...

Детальніше...