http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2019/03/01/2019-03-01_4726/images/images-57358.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2019/03/01/2019-03-01_4726/images/images-30809.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2019/03/01/2019-03-01_4726/images/images-34134.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2019/03/01/2019-03-01_4726/images/images-74067.jpg

У Хмельницькому РВ АМУ вивчають особливості роботи з земельними ресурсами ОТГ

01.03.2019

Сьогодні, 1 березня, у Хмельницьке регіональне відділення Асоціації міст України триває практикум із застосування законодавства на тему: «Механізми підвищення ефективності управління земельними ресурсами в територіальних громадах. Проблемні питання в сфері земельних відносин». Модератор практикуму – Юлія Данюкіна, заступник начальника – начальник відділу землекористування та приватизації земель управління земельних ресурсів та земельної реформи департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Хмельницької міської ради. У практикумі беруть участь представники ОТГ області: Дунаєвецької міської, Дунаєвецької селищної, Понінківської, Красилівської, Білогірської, Вовковинецької, Полонської, Сатанівської, Волочиської, Грицівської, Летичівської, Меджибізької та інших громад.

Захід відкрив виконавчий директор Хмельницького РВ АМУ Петро Калинюк, який наголосив на роботі АМУ у напрямку захисту прав місцевого самоврядування та удосконалення нормативно-правової бази роботи ОМС, в тому числі і в земельних питаннях.

Під заходу обговорюються питання новацій законодавства, яке регулює земельні відносини, особливостей передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення у комунальну власність тощо. Зокрема, передача земель у комунальну власність викликає дискусію навколо можливості переукладання договорів з недобросовісними орендарями, а також недосконалості земельного законодавства, яке не завжди дає відповіді на детальні питання процедур розпорядження землями комунальної власності.

Також на практикумі розглядають питання щодо шляхів вдосконалення ефективності управління земельними ресурсами в територіальних громадах, відповідальності за використання земельної ділянки без правовстановлюючих документів, особливостей набуття громадянами права на земельну ділянку за давністю користування згідно зі ст. 119 Земельного кодексу України. Окрему дискусію викликає тема отримання грошової компенсації за земельні ділянки учасниками АТО.

Модератор наголошує, що оформлення правовстановлюючих документів на користування земельних ділянок – це фактично основа роботи у напрямку управління землями комунальної власності, оскільки землі є важливим джерелом доходу місцевих бюджетів. Тому важливо знаходити компроміси та досягати домовленостей із землекористувачами або ж добиватися забезпечення прав громади у судовому порядку.

Особливістю практикуму є живе жваве спілкування «земельників» об’єднаних територіальних громад, оскільки вони мають змогу у рамках обговорення питань практикуму вияснити чимало нюансів своєї роботи, обмінятися контактами і досвідом, уточнити деталі надання дозволів, оформлення документації, відносин із орендарями та інших важливих механізмів роботи із земельними ресурсами ОТГ. Учасники домовилися про співпрацю та постійне спілкування у спільноті фахівців, обмінялися контактами для подальших оперативних консультацій.

Фахівці-«земельники» ОТГ обговорюють співпрацю з проектними організаціями, забезпечення земельних відділів кадрами, яких не вистачає для ефективного виконання робіт та інші важливі питання роботи.



Читайте також



ОБ’ЄДНАНІ ДОПОМАГАТИ ІНШИМ

24.04.2024

В громаді продовжує свою роботу волонтерський штаб по підтримці внутрішньо переміщених осіб...

Детальніше...


ВІДБУВСЯ ВИЇЗНИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН 

24.04.2024

Сьогодні, міський голова Веліна ЗАЯЦЬ  здійснила виїзний прийом громадян з особистих питань... 

Детальніше...