http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2019/04/15/2019-04-15_9370/images/images-64385.jpg

З 1 КВІТНЯ СТАРТУЄ НЕРЕСТОВА ЗАБОРОНА НА ВИЛОВ ВОДНИХ БІОРЕСУРСІВ

15.04.2019

З першого квітня 2019 року на Хмельниччині розпочинається весняно-літня заборона лову водних біоресурсів. Тривалість заборони відрізняється залежно від водойм.

Любительський та спортивний лов водних біоресурсів на рибогосподарських водних об’єктах, підконтрольних Управлінню Держрибагентства у Хмельницькій області, заборонений у такі строки:

- у всіх водосховищах з 1 квітня по 9 червня;

- у всіх річках та їх кореневих водах з 1 квітня по 19 травня;

- в придаткових системах водойм (протоки, гирла, стариці, меліоративні канали, розливи водойм, які тимчасово заповнюються водою в період весняної повені ) з 1 квітня по 29 червня.

Також Хмельницьким рибоохоронним патрулем створено інтерактивну карту нерестових ділянок, на яких заборонено вилов водних біоресурсів. Карта доступна для перегляду за лінком.

Відповідно до Правил любительського та спортивного рибальства, під час нересту дозволяється виключно любительське рибальство однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом. Рибалити можна з берега за межами нерестовищ (межі визначені у наказі). Забороняється здійснення будь-якого іншого способу вилову, в тому числі, з перевищенням дозволеної добової норми вилову – три кілограми. Заборонено пересування плавучих засобів (човнів), організацію змагань з рибальства та проведення підводного полювання.

Під час нересту також забороняється проведення вибухових та інших видів робіт, добування будівельних матеріалів (видобування піщано-гравійної суміші, розчистку русел річок, днопоглиблення, берегоукріплення тощо).

Крім того, відповідно до Правил промислового рибальства у рибогосподарських водних об’єктах України забороняється добування водних живих ресурсів в даний період.

Порушення правил рибальства карається як накладенням штрафів, так і притягненням до кримінальної відповідальності. Сума штрафів за порушення правил рибальства згідно КУпАП становить від 34 до 680 грн. За незаконне зайняття рибним промислом, що завдало істотну шкоду передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ст. 249 ККУ. Штраф від 1 700 до 3 400 грн або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

Закликаємо суворо дотримуватись встановлених норм законодавства під час нересту. Адже він відіграє важливу роль у відтворенні природних ресурсів та підтриманні сталих запасів риби. Повідомити про порушення або отримати додаткову інформацію про нерестову заборону можна за телефоном «гарячої лінії»: (068) 384 98 10.



Читайте також



ЗАСІДАННЯ МІЖДИСЦИПЛІНАРНОЇ КОМАНДИ

28.03.2024

28 березня 2024 року, відбулось засідання міждисциплінарної команди для організації соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих, обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на території Дунаєвецької територіальної громади...

Детальніше...


АТЕСТАЦІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ 2024

28.03.2024

   28 березня 2024 року відбулося підсумкове засідання атестаційної комісії ІІ рівня управління освіти... 

Детальніше...