http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2019/07/11/2019-07-11_7019/images/images-95594.jpg

Стало відомо, чому люди стали хворіти на кір в 4 рази частіше

дата створення: 2019-07-11

Про те, що таке кір, ми чуємо з дитинства. Це гостре інфекційне вірусне захворювання більш заразніше, ніж туберкульоз, Ебола або грип в останнє десятиліття зустрічалося не так часто, проте в 2019 році захворювання на кір збільшилися в 4 рази в порівнянні з минулим роком.

Цю тривожну новину навесні повідомила Всесвітня організація охорони здоров’я, а трохи пізніше з’ясувалося, що почалася мало не глобальна епідемія кору. Так, тільки з січня по березень поточного року в світі зафіксували 112 тисяч заражень на кір, тоді як в 2018 році — всього 28 тисяч.

В Україні виявлено рекордну кількість хворих за останні 10 років, в деяких американських штатах оголосили з цього приводу надзвичайний стан, а в Європі тільки в 2018 році на кір заразилися 82 тисячі чоловік, а 72 заражених не вдалося врятувати.
Експерти вважають, що епідемія розростається через «кризу охорони здоров’я». Так, під впливом міфів про вакцинацію люди відмовляються від вакцинації, забуваючи, що до винаходу вакцини по всьому світу щорічно вмирали до 2,6 млн осіб.
Зараз багато хто виступає категорично проти вакцинації дітей, тому що впевнені, що щеплення шкодять дітям.

Багато людей, наприклад, вважають, що вакцина від кору сприяють розвитку аутизму. Такі дані навів в 1998 році гастроентеролог Ендрю Вейкфілд, і навіть після того як вчені повністю спростували це припущення, в його теорію вірять у всьому світі. Крім того, багато батьків вважають, що дитяча імунна система перевантажується вакцинами, тоді як насправді щеплення виробляють імунітет до хвороби.

Решта відмовляються від вакцин впевнені, що необхідність в щеплення — змова фармацевтичних компаній. Однак дослідження показали, що гроші, витрачені на вакцинацію, в рази економлять фінанси, які будуть потрібні на лікування у разі зараження.

Дехто вірить, що заражаються якраз щеплені люди, але в Україні з’ясували, що 86% хворих не було щеплень. Сотні тисяч людей вірять в ці міфи і вважають, що впораються з кором самостійно. Всі ці помилки знижують колективний імунітет, тобто здатність суспільства протистояти таким захворюванням.

Автор:Інформаційно-комунікаційний ресурсний центр


Читайте такожТретя сесія навчання учителів майбутніх перших класів

дата створення: 2018-05-29

29 травня розпочалася третя сесія підготовки вчителів майбутніх перших класів до роботи в Новій українській школі на тему: «Методика компетентнісного навчання «Шість цеглинок».

«Шість цеглинок» - це практичний інструмент для навчання, це технологія навчання. Веселі завдання і гра набором з шести різнокольорових цеглинок LEGO DUPLO допоможе майбутнім першокласникам тренувати пам’ять, розвивати моторику і творчо мислити. Крім цього, використання цієї технології дає можливість адаптувати і звичайно, створювати власні завдання відповідно до вмінь та інтересів дітей.

Учасники сесії працювали з конструктором, виконували різноманітні вправи: «Підступна вежа», «Будуємо куб», «Візерунки», «Шпигунська гра» тощо.

Детальніше...


Мій світ без жорстокості та насильства

дата створення: 2018-12-06

6 грудня в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» в залі організаційно – масової роботи Дунаєвецької міської публічно – шкільної бібліотеки для учнів 9 класів ЗОШ №2, які завітали у бібліотеку в цей день разом з вчителькою Ночкою Ілоною Олегівною, було проведено урок права «Мій світ без жорстокості та насильства»...

Детальніше...