http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2019/12/03/2019-12-03_7757/images/images-97577.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2019/12/03/2019-12-03_7757/images/images-14961.jpg

Запитуєте – відповідаємо

03.12.2019

На цьому тижні місто повнилося чутками про те, що на районну лікарню чекає значне скорочення. Йшла мова про цілі відділення, зокрема, дитяче і кардіологічне. Звісно ж, люди вже наперед обурювалися, переказували одні одним можливі варіанти такого розвитку подій. Наскільки це відповідає дійсності – ми поцікавилися в головного лікаря Володимира Крупка.

- Відразу хочу спростувати подібні чутки. У нашій лікарні будуть збережені всі відділення. Більше того, згідно плану реформування галузі, наша лікарня буде перепрофільована в лікарню інтенсивного лікування, послуги якої будуть надаватися мешканцям сусідніх районів – Віньковецького, Новоушицького. Згідно показників та результатів роботи, заклад відповідає для цього усім вимогам.

Певна оптимізація все ж неминуча, але вона буде стосуватися переважно персоналу. Це відбудеться в першу чергу тому, що багато функцій передано на первинну ланку медицини.

Чи не в кожної родини траплялися печальні випадки, коли доводилося викликати швидку допомогу для близьких людей. І тоді здається, що кожна хвилина очікування рятівної бригади тягнеться безкінечно.

Днями в редакцію газети зателефонувала читачка і поскаржилася, що після дзвінка у відділення швидкої допомоги їй відмовили у допомозі. Мотивували тим, що її випадок – не екстрений, а тому громадянка може самотужки надати собі допомогу.

Чи правомірні такі дії медиків, в яких випадках швидка медична допомога може не виїжджати до пацієнта, а на які зобов’язана прибути першочергово – на ці та інші питання відповідає завідуючий відділенням швидкої допомоги Віктор Пелішенко:

- Почну з того, що, попри загальні правила виклику бригад швидкої допомоги, ми не відмовляємо у виїзді нікому. Проте у випадках, коли бригади зайняті, ми повідомляємо про це громадянам, які викликають, рекомендуючи надавати допомогу самотужки або звернутися до місцевого фельдшера. Також є ряд показань, коли швидка допомога не виїжджає на виклик: до хворих для виконання планових призначень дільничного лікаря, для хворих, які перебувають під наглядом дільничного лікаря з приводу хронічних захворювань, для видачі листків непрацездатності, виписування рецептів і заповнення довідок, а також для складання судово-медичних висновків, для здійснення міжлікарняних перевезень хворих, які не потребують медичного супроводу, для транспортування трупів у патолого-анатомічні відділення і бюро судово-медичної експертизи. Керуючись цими правилами, диспетчер має право відмовити у прийомі виклику.

Екстреними випадками вважаються втрата свідомості, судоми, раптовий розлад дихання, раптовий біль в грудній клітці, черевній порожнині та поперековому відділі, зовнішня кровотеча, гіпертермічний синдром, укуси змій і тварин, усі види травм і асфіксій, порушення перебігу вагітності, наслідки злочинного нападу та тому подібні випадки і стани, які загрожують життю і здоров’ю людини. Щодо дітей діють аналогічні правила.

- Хочу наголосити й на тому, що, згідно правил, на гострі випадки швидка допомога зобов’язана відреагувати протягом 10 хвилин в межах міста і 20 хвилин – по території району. Але враховуючи стан доріг і термін експлуатації автомобілів, цей час трохи розтягується, що цілком пояснювано. Що стосується випадків хронічних хворих, то час доїзду до них регламентується в межах 1 години. Якщо ж за цей час поступить виклик, який трактується як екстрений, то перевагу буде надано саме екстреному.

Окремо нагадаю також те, бригада швидкої допомоги лікування не призначає і не виконує на дому призначення сімейного лікаря – ми надаємо лише невідкладну допомогу.

Автор:КУ ДРР "Дунаєвецька центральна районна лікарня"


Читайте такожОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО КОРОНАВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ

05.06.2020

Станом на 13:00 годину 05 червня 2020 року з початку епідемії на території Дунаєвецького району за даними ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» підтверджено методом ПЛР 25 випадків захворювання коронавірусною інфекцію СOVID-19, у тому числі у 1 дитини. Загалом по громаді 21 хворий на коронавірусну інфекцію (25 по району) та одужало вже 11 осіб (14 по району)...

Детальніше...


Вітання матері – героїні

05.06.2020

Сьогодні, 05 червня, заступник міського голови Юрій Чекман відвідав жительку с. Залісці Людмилу Звизду, яка народила шестеро дітей та виховала до восьмирічного віку п’ятеро дітей. Юрій Петрович привітав Людмилу Станіславівну з важливою в її житті подією - з присвоєнням їй почесного звання України «Мати – героїня»...

Детальніше...