http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2019/12/03/2019-12-03_7757/images/images-97577.jpg http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2019/12/03/2019-12-03_7757/images/images-14961.jpg

Запитуєте – відповідаємо

03.12.2019

На цьому тижні місто повнилося чутками про те, що на районну лікарню чекає значне скорочення. Йшла мова про цілі відділення, зокрема, дитяче і кардіологічне. Звісно ж, люди вже наперед обурювалися, переказували одні одним можливі варіанти такого розвитку подій. Наскільки це відповідає дійсності – ми поцікавилися в головного лікаря Володимира Крупка.

- Відразу хочу спростувати подібні чутки. У нашій лікарні будуть збережені всі відділення. Більше того, згідно плану реформування галузі, наша лікарня буде перепрофільована в лікарню інтенсивного лікування, послуги якої будуть надаватися мешканцям сусідніх районів – Віньковецького, Новоушицького. Згідно показників та результатів роботи, заклад відповідає для цього усім вимогам.

Певна оптимізація все ж неминуча, але вона буде стосуватися переважно персоналу. Це відбудеться в першу чергу тому, що багато функцій передано на первинну ланку медицини.

Чи не в кожної родини траплялися печальні випадки, коли доводилося викликати швидку допомогу для близьких людей. І тоді здається, що кожна хвилина очікування рятівної бригади тягнеться безкінечно.

Днями в редакцію газети зателефонувала читачка і поскаржилася, що після дзвінка у відділення швидкої допомоги їй відмовили у допомозі. Мотивували тим, що її випадок – не екстрений, а тому громадянка може самотужки надати собі допомогу.

Чи правомірні такі дії медиків, в яких випадках швидка медична допомога може не виїжджати до пацієнта, а на які зобов’язана прибути першочергово – на ці та інші питання відповідає завідуючий відділенням швидкої допомоги Віктор Пелішенко:

- Почну з того, що, попри загальні правила виклику бригад швидкої допомоги, ми не відмовляємо у виїзді нікому. Проте у випадках, коли бригади зайняті, ми повідомляємо про це громадянам, які викликають, рекомендуючи надавати допомогу самотужки або звернутися до місцевого фельдшера. Також є ряд показань, коли швидка допомога не виїжджає на виклик: до хворих для виконання планових призначень дільничного лікаря, для хворих, які перебувають під наглядом дільничного лікаря з приводу хронічних захворювань, для видачі листків непрацездатності, виписування рецептів і заповнення довідок, а також для складання судово-медичних висновків, для здійснення міжлікарняних перевезень хворих, які не потребують медичного супроводу, для транспортування трупів у патолого-анатомічні відділення і бюро судово-медичної експертизи. Керуючись цими правилами, диспетчер має право відмовити у прийомі виклику.

Екстреними випадками вважаються втрата свідомості, судоми, раптовий розлад дихання, раптовий біль в грудній клітці, черевній порожнині та поперековому відділі, зовнішня кровотеча, гіпертермічний синдром, укуси змій і тварин, усі види травм і асфіксій, порушення перебігу вагітності, наслідки злочинного нападу та тому подібні випадки і стани, які загрожують життю і здоров’ю людини. Щодо дітей діють аналогічні правила.

- Хочу наголосити й на тому, що, згідно правил, на гострі випадки швидка допомога зобов’язана відреагувати протягом 10 хвилин в межах міста і 20 хвилин – по території району. Але враховуючи стан доріг і термін експлуатації автомобілів, цей час трохи розтягується, що цілком пояснювано. Що стосується випадків хронічних хворих, то час доїзду до них регламентується в межах 1 години. Якщо ж за цей час поступить виклик, який трактується як екстрений, то перевагу буде надано саме екстреному.

Окремо нагадаю також те, бригада швидкої допомоги лікування не призначає і не виконує на дому призначення сімейного лікаря – ми надаємо лише невідкладну допомогу.

Автор:КУ ДРР "Дунаєвецька центральна районна лікарня"


Читайте такожПедагогічна паралель «Інтеграція в дошкільній та початковій освіті: вектори наступності»

28.11.2022

Концепція «Нова українська школа» наголошує, що один з головних шляхів реформування освіти полягає в необхідності підготовки нової генерації...

Детальніше...


Збережемо пам'ять! Збережемо правду!

25.11.2022

В історії нашої країни є сторінки, згадуючи які стає моторошно... 

Детальніше...