http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2020/03/17/2020-03-17_8100/images/images-1115.jpg

СЮН – сучасний позашкільний заклад, координатор методичної та навчально-виховної екологічної роботи серед шкіл ОТГ.

17.03.2020

Комунальний заклад Дунаєвецької міської ради «Станція юних натуралістів» здійснює організацію та координацію методичної роботи в громаді, спрямовану на вдосконалення навчально-виховного процесу, програмне та методичне забезпечення еколого-натуралістичної творчості, підвищення майстерності керівників гуртків, вчителів біології.

У 2019-2020 навчальному році у КЗ Дунаєвецької міської ради «Станція юних натуралістів» працює 28 гуртків, у яких займається 405 вихованців. Наші юннати та педагоги - активні учасники проведення у регіоні природоохоронної та природозаповідної роботи, масових регіональних, Всеукраїнських та Міжнародних еколого-натуралістичних заходів, за досягнуті результати в яких неодноразово відзначалися різноманітними нагородами. Саме тому не один рік поспіль заклад тримає першість у таких конкурсах:

- Національний етап Міжнародного конкурсу комп’ютерних проектів «Іnfomatrix - 2016». Дякуючи депутатському корпусу Дунаєвецької міської ради, у 2016 році один з наших вихованців Максим Григор’єв гідно представив юннатів та учнівську молодь України у фіналі цього престижного Міжнародного конкурсу в Румунії та повернувся з бронзовою нагородою. Два роки поспіль ми ставали призерами даного конкурсу, а у 2020 році вихованці гуртка «Хімія on-line» (команда «Freshmen» у складі Владислава Парфенюка та Володимира Винничука під керівництвом Діни Буняк) вибороли почесне І місце і знову запрошені представляти Україну на Міжнародному етапі у Румунії (м.Бухарест);

- Національний етап Міжнародного Турніру юних натуралістів (Дарина Кучер, вихованка гуртка «Цікава хімія», стала дипломантом очного етапу);

- Національний етап Міжнародного конкурсу «Традиції народів України, Болгарії і Молдови» (у 2019 році призерами стали: Андрій Обейнік, вихованець гуртка «Юні лісівники-дендрологи», що працює на базі Миньковецької ЗОШ І-ІІІ ст., та колектив вихованців «Юні лісівники-дендрологи», що працює на азі Чаньківської ЗОШ І-ІІІ ст.);

Також Дунаєвецьку СЮН нагороджено срібною нагородою, Міжнародним сертифікатом GLOBE «Certifikate of Appreciation» (2017 р.); за підсумками Всеукраїнського художнього конкурсу «Календар GLOBE 2019. GLOBE – 20 років в Україні» Комунальний заклад Дунаєвецької міської ради «Станція юних натуралістів» нагороджений найвищою відзнакою – золотим сертифікатом (2019 р.).

Щорічно вихованці закладу здобувають перемоги у Всеукраїнському етапі Всеукраїнської інтернет-олімпіади «Крок до знань» (у 2019 році переможцями стали 4 вихованців, які нагороджені дипломами І,ІІ,ІІІ ступенів - це вихованка гуртка «Природа крізь приму англійської мови» Дар’я Байталюк, вихованка гуртка «Юні друзі природи» Даниїла Мазур, вихованка гуртка «Цікава хімія» Дарина Кучер, вихованець гуртка «Юні друзі природи» Євген Вятровський. У 2020 році переможцями стали: Юлія Вознюк, вихованка гуртка «Цікава хімія», Ярослав Чекман, вихованець гуртка «Знавці лікарських рослин», Поліна Глушковецька, вихованка гуртка «Екологічна студія», Анастасія Дак, вихованка гуртка «Основи гідробіології»), у Всеукраїнському юнацькому фестивалі «В об’єктиві натураліста» (у 2020 році участь взяло 6 вихованців, на очний етап у м.Київ запрошено 4 вихованців - це Ярослав Чекман, вихованець гуртка «Лікарські рослини», колектив вихованців гуртка «Цікава хімія», Анна Гергелаба, вихованка гуртка «Природа і фантазія», Марія Ніколаєва, вихованка гуртка «Лікарські рослини», у Всеукраїнській акції «День юного натураліста» (робота методиста КЗ ДМР «Станція юних натуралістів», Віти Костянтинівни Побережної, посіла - ІІ місце), у Всеукраїнському етапі Всеукраїнського тематичного конкурсу «День рослин» (вихованка гуртка «Природа крізь призму англійської мови» Дар'я Байталюк нагороджена дипломом ІІІ ступеня та вихованка гуртка «Рослини-символи України» Ангеліна Мартинюк нагороджена диплом ІІІ ступеня), у Всеукраїнському етапі Всеукраїнського конкурсу «Вчимося заповідувати» (вихованці гуртка «Цікава хімія» посіли ІІІ місце), у Всеукраїнському етапі Всеукраїнського конкурсу «Навчально-дослідних земельних ділянок» (вихованці гуртка «Лікарські рослини», посіли ІІІ місце), у Всеукраїнському художньому конкурсі «Календар GLOBE - 2019» (Радіон Лучко та Ангеліна Хаснуліна, вихованці гуртка «Комп’ютерне моделювання з хіміко-біологічним напрямком» нагороджені дипломом І і ІІ ступенів).

Це далеко не весь список наших перемог і досягнень. Наш заклад має ким пишатись, тому що саме завдяки талановитим вихованцям та мудрим наставникам станція юних натуралістів шість років поспіль є переможцями фінального етапу Першого туру Всеукраїнського відкритого Рейтингу якості позашкільної освіти «Золота когорта позашкільників». Так, два роки (2014 та 2015 р.) Дунаєвецьку СЮН визнано кращою в Україні у категорії «Позашкільні навчальні заклади районного підпорядкування», а останні чотири роки з 2016 – 2019 р.р., Дунаєвецька СЮН є переможцем у категорії «Позашкільні навчальні заклади місцевого підпорядкування».

З метою популяризації еколого-просвітницької роботи закладом проводяться такі акції, як «Збережи ялинку», «Годівничка», «До чистих джерел», «Ми - за чисте довкілля», «Мурашка», «Первоцвіт» та інші. Дякуючи залученню не тільки юннатів, а й учнів та вчителів загальноосвітніх шкіл, є можливість екологічною роботою охопити всю Дунаєвецьку громаду.

У рамках акцій «Мурашка» щороку юннати картують та беруть під охорону близько 150 мурашників. Під час акції «Годівничка» щорічно по всій території Дунаєвецької ОТГ облаштовується близько 300 їдалень для пернатих.

рамках акції «До чистих джерел» на території громади розчищено та упорядковано близько 60 джерел, під охорону взято 20 джерел та очищено від сміття 25 км. берегів річок.

Дунаєвецька СЮН вже другий рік поспіль є учасником та переможцем Громадського бюджету. Дякуючи цим невеликим перемогам, закладу вдалося облаштувати подвір'я, зробити штучну водойму, а також поповнити різновид дендропарку і створити ще один елемент з туристичних зон на мапі Дунаєвецької ОТГ. Родзинкою станції юних натуралістів є створений у 2017 році Музей хліба, який є єдиним у нашій громаді. Сьогодні музей налічує: 24 види хліба, 41 вид солодкої випічки, 6 видів обрядового хліба, 20 різних дідухів, а також ляльки-мотанки, вироби з солоного тіста та дерева.

Дякуючи спільній роботі педагогів та вихованців, у 2018 та 2019 роках наші юннати нагороджені іменними стипендіями Дунаєвецької міської ради.

Позашкілля – це родина, яка живе і дихає метою: щоденно допомагати нашим дітям у розвитку своєї особистості. Тому маємо докласти максимум зусиль, щоб розвивати їх здібності і таланти, допомагати у самореалізації і професійному самовизначенні.

Усіх запрошуємо: любіть природу разом з нами!

https://www.facebook.com/profile.php?id=100005344096496&sk=photos

Автор:КЗ ДМР "Станція юних натуралістів"


Читайте також



ВІДБУВСЯ ВЕЛИКОДНІЙ ЯРМАРОК

02.05.2024

Сьогодні на площі нашого міста відбувся Великодній ярмарок. Це стало вже доброю традицією проводити такі заходи...

Детальніше...


ШКІЛЬНІ ІГРИ – ОБЛАСНИЙ ЕТАП

30.04.2024

30 квітня на базі Дунаєвецького ліцею №3 відбулося відкриття 4 обласного етапу Всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого заходу...

Детальніше...