http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2020/04/14/2020-04-14_3877/images/images-3230.jpg

Будьмо соціально відповідальними

14.04.2020

Упродовж останніх тижнів важко уявити стрічку новин без теми коронавірусу – досі не дослідженої повністю недуги, яка вражає населення планети незважаючи на кордони, війни та соціальний статус.

Коронавірус виявився не лише загрозою для життя і здоров’я, а й лакмусовим папірцем для перевірки стосунків між людьми та між цілими країнами, а для усього людства - тестом на людяність і власну відповідальність за все, що трапляється на нашій планеті.

Наші страхи підживлюються щоденними негативними новинами із телеканалів та фейковими страшилками у соцмережах (наприклад, про дезінфекцію міст із гелікоптерів чи про кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі на кілька років для батьків, чиї діти під час карантину гуляють на вулиці і т. п.).

Озираючись на ті країни, які фактично побороли епідемію або перебувають в активній стадії боротьби з нею, варто наголосити на тому, що найкращим способом протидії поширенню коронавірусу і страху перед ним є соціальна відповідальність кожного з нас не лише перед собою, а й перед своїми співгромадянами. Адже дотримуючись карантину і засобів безпеки можна вберегти десятки, а то й сотні життів.

Спільна загальнолюдська біда, не зважаючи на поодинокі випадки прояву байдужості й егоїзму, все ж об’єднала українців. Багато свідомих громадян, організацій, мереж магазинів узялися за волонтерство – передають кошти медзакладам, закуповують необхідні медикаменти і апарати штучного дихання, допомагають доставляти їжу пенсіонерам. Так від початку карантину ми відчули суттєву допомогу від громадської організації “Асоціація розвитку села”, громадської організації “За конкретні справи”, благодійного фонду “Контінентал Фармерз Груп” (Агрхолдинг “Мрія”), товариства “Верест”, товариства “Укрспецтепло-Хмельницький”, ради підприємців Дунаєвецької міської ради, товариства “Енселко-Агро”. Усе це свідчить, що ми таки не втратили людяності і милосердя.

Нині дехто задається питанням, чому смертельний вірус охопив планету, чому знову гинуть невинні люди і як вищі сили могли допустити це лихо?.. Як би там не було і хто б не був винен у нинішній загрозливій ситуації, але чомусь Бог таки дозволив цьому статись. Мабуть, людство своїми вчинками (конфлікти, війни, випробування біологічної та ядерної зброї, знущання над тваринами), зневажливим та споживацьким ставленням до планети змусило Землю вдатися до кардинального методу самоочищення.

Так було, відколи існує земна цивілізація. Наша домівка Земля, коли злочинні діяння людства доходили до критичної межі, очищувалася повенями, землетрусами, виверженням вулканів та епідеміями. І нинішня ситуація не виняток.

Слід зазначити, що за час поки що нетривалого карантину усі помітили, як очистились водойми та повітря, стало чисто, тихо й затишно на вулицях міст та сіл. Велика робота проведена і в нашій громаді з благоустрою, озеленення і санітарного стану території. Колективи установ міської ради взяли участь у прибиранні міста. Кожна організація наводила лад та очищали від сміття певну територію. Велику ділянку роботи провели з очищення від сміття, сухих гілок та минулорічної трави узбіччя доріг за межами міста. У селах громади старанно трудяться працівники шкіл, садочків, Будинків культури, ФАПів, старостатів. Під час весняного прибирання вони виконують широкий комплекс робіт з озеленення, облаштування та приведення до належного естетичного та санітарного стану територій старостинських округів, проводять санітарну очистку кущів та дерев на територіях кладовищ, парках, здійснюють висадження нових. Вже прибрані обочини під’їзних доріг. Крім того, зусиллями працівників було побілено бордюри та дерева, приведено до ладу клумби й газони. Наразі проводиться ліквідація стихійних сміттєзвалищ, санітарна очистка та вирубка чагарників у лісосмугах, на вулицях, зупинках громадського транспорту, тощо. Працюють, не зважаючи на карантин, і працівники КП «Благоустрій Дунаєвеччини». Їх завдання: прибирання та вивіз сміття, дезінфекція вулиць міста, обрізка дерев, ремонт електромереж зовнішнього освітлення та об’єктів вулично-дорожньої мережі міста.

Нарешті, коли вир життя з його повсякденними клопотами й проблемами трохи призупинився, люди мають можливість більше уваги приділити своїм близьким, а також задуматись не лише над змістом життя, а й над своєю поведінкою.

У соцмережах, окрім фейкових страшилок, пародій на коронавірус та ситуацію, пов’язану з ним, трапляються й філософські роздуми та підведення підсумків наслідків епідемії, яка уже фактично змінила світ і людську свідомість.

Отож… Людство отримало саме ту хворобу, яка була потрібна йому. Бо вкотре нагадує, що треба берегти природу й своє здоров’я, цінувати близьких і той час, який ми з ними проводимо. Допомагає усвідомити, що більша частина відведеного нам життя та зароблених грошей витрачаються на пусті, інколи й непотрібні речі, тоді як діти й батьки недоотримують нашої уваги та піклування. А ще – зрозуміти, що ми, хоч і вважаємо себе господарями на землі, насправді є лише її тимчасовими гостями. І вона спочатку дрібними натяками, а потім серйозними випробуваннями вказує нам на нашу неправильну поведінку. Точніше - всесвіт не зацікавлений у знищенні людства, адже ми недаремно прийшли у цей світ. Нас лише навчають і дають шанс пізнати, що є найважливішим у житті і який його сенс. І для цього у нас нині вже є доволі часу.

Мікроскопічний вірус змусив усіх відчути свою беззахисність перед силами природи і одночасно власну відповідальність за долю усього людства. І відповідальність полягає не лише у дотриманні карантину та засобів безпеки, а, як стверджують знавці тонких структур людської особистості, - у нашому емоційному та духовному здоров’ї. Бо саме ріст свідомості й духовності та позитивні емоції здатні підтримувати людський організм на високому вібраційному рівні, котрий зазвичай стає перешкодою для проникнення будь-яких вірусів та бактерій, що живуть та розмножуються лише на низьких вібраціях.

Свідченням цьому є, наприклад, зупинення епідемій чуми у середньовіччі високочастотним звуком церковних дзвонів, а також твердження дослідників, що іспанський грип під час Першої світової війни пішов на спад, коли було проголошено перемир’я і людей переповнювали емоції радості та любові.

Лікарі, науковці теж доводять, що страх, паніка, песимізм, агресія і тривале перебування у стресовому стані послаблюють імунну систему людини, що й робить її вразливою до будь-яких захворювань. Тож до арсеналу методів боротьби із коронавірусом, окрім ліків, противірусних вакцин і заходів безпеки, вони радять додати позитивне мислення і позитивні емоції. А ще, вкотре закликаємо усіх бути чуйними до близьких людей, до свого оточення, ставитись відповідально до свого здоров’я та здоров’я інших. Залишайтеся в дома, адже від дій кожного з нас залежить як ми впораємось з цим викликом.



Читайте також



СИНЕРГІЯ TAGS

03.05.2024

В атмосфері конструктивної взаємодії пройшла освітня сесія учасників Teacher Activity Groups (TAGs), організована 2 травня 2024 року тренерами проєкту «SWITLO» за підтримки Центру професійного розвитку педагогічних працівників на базі Дунаєвецького ліцею №1...

Детальніше...