http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2020/05/28/2020-05-28_7863/images/images-58124.jpg

ПАМ'ЯТКА ПАСІЧНИКА

28.05.2020

Вашій увазі пропонується Пам’ятка (посібник) щодо попередження потрави бджіл, її фіксації та відшкодування заподіяних збитків, яку підготовлено Центром підтримки пасічників (Спілка пасічників України) з урахуванням діючого законодавства України.

Потрави бджіл все більше набирають розмаху в Україні. У минулому році в результаті протиправного застосування пестицидів аграріями загинуло понад 45 тис. бджолиних сімей, в результаті чого пасічникам заподіяно шкоду на суму понад 100 млн. гривень. У цьому році аналогічне становище. Лише незначна частина бджолярів спромоглася відшкодувати збитки у досудовому порядку, і лише одиниці - у суді.

Нажаль державна підтримка пасічників з даних питань відсутня. Весь тягар збору доказів та доказування вини аграрія ліг на бджоляра, який не має юридичної освіти та відповідної практики. Пасічник залишений на одинці зі своїми проблемами і, як ми вважаємо, це є неприпустимим. Наразі маємо такі реалії сьогодення, але як писав Великий Кобзар: "Борітеся - поборете, Вам Бог помагає".

Відповідно до ст. 38 Закону України "Про бджільництво" за порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законами України.

Відповідальність за порушення законодавства в галузі бджільництва несуть особи, винні у неповідомленні (приховуванні) або наданні неправдивої інформації про виникнення загрози бджолам при застосуванні засобів захисту рослин.

Шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства про бджільництво, відшкодовується в порядку та розмірах, встановлених законодавством України. Спори, що виникають у галузі бджільництва, вирішуються судом у встановленому законодавством порядку.

Дана Пам’ятка є першою працею на теренах України, у якій ми намагаємося вам допомогти зрозуміти алгоритм дій, які необхідні для попередження потрави бджіл, її фіксації та відшкодування заподіяних збитків власнику пасіки, ґрунтуючись на чинному законодавстві та наявних судових рішеннях у цивільних справах цієї категорії.

Також Пам’ятка містить перелік законів і підзаконних актів, які згадуються у ній або будуть корисними вам при підготовці позовної заяви, а також покрокові дії, зразки необхідних документів (заяв, актів, листів), наведено текст реального позитивного судового рішення про відшкодування шкоди пасічнику та інше.

З повагою та готовністю допомогти кожному пасічнику,

Віце-Президент Спілки пасічників України,

адвокат, пасічник Гриньов Сергій Олексійович 



Читайте також



+ ОДИН МЕМОРАНДУМ ДО ЗДОБУТКІВ ГРОМАДИ

26.04.2024

Сьогодні в м. Кам'янець-Подільський відбулося підписання протоколу про приєднання до Меморандуму про співпрацю з метою...

Детальніше...


ДО УВАГИ ГРОМАДЯН!

26.04.2024

Ми стикаємося з аферистами практично скрізь: на вулиці, купуючи щось через Інтернет або просто по телефону. Шахраями, які за допомогою дзвінків або смс-повідомлень намагаються відібрати у звичайних українців гроші, вже нікого не здивуєш...

Детальніше...