http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2020/06/22/2020-06-22_7125/images/images-77488.jpg

А ви уклали договір на вивезення ТПВ?

22.06.2020

Ми з дитинства звикли до того, що чистота – основа здоров’я. І нам важко уявити, на що перетворилися б наші міста та села, якби сміття не вивозилось щоденно. Спеціалісти підрахували, якщо сміття не знищувати, то через 10-15 років воно вкриє усю нашу планету шаром товщиною 5 метрів. Ми давно працюємо над питанням вивезення (утилізації) сміття. КП «Благоустрій Дунаєвеччини» згідно графіку централізовано вивозить цей малосимпатичний вантаж на сміттєсортувальну лінію. Проте, чи усі відповідно до чинного законодавства уклали договір на вивезення ТПВ?

На жаль, значна частина мешканців громади не виконала вимогу законодавства та не уклала договір на вивезення твердих побутових відходів. Крім того, є громадяни, які категорично відмовляються від укладання договору на вивіз сміття, мотивуючи тим, що у них воно відсутнє. В той час, ми постійно спостерігаємо картину «процвітання» стихійних смітників.

Відповідно до ч. 2. ст. 35-1 Закону України «Про відходи» власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів укладають договори з виконавцем послуг з вивезення побутових відходів, здійснюють оплату послуг з поводження з побутовими відходами та забезпечують роздільне збирання побутових відходів. До джерел утворення побутових відходів стаття 1 цього ж Закону відносить об’єкти, на яких утворюються побутові відходи (житлові будинки, підприємства, установи, організації та земельні ділянки).
Згідно з ч.1 ст.25 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», споживачі зобов’язані укласти договір про поводження з побутовими відходами з особою, визначеною у встановленому законодавством порядку. В нашій громаді виконавцем послуг з вивезення твердих побутових відходів є КП «Благоустрій Дунаєвеччини». Дане підприємство уповноважене укладати з юридичними та фізичними особами на території Дунаєвецької громади договори на вивезення твердих побутових відходів спеціально обладнаними для цього транспортними засобами.

При виявленні фактів порушення законодавства уповноважені на те органи мають право складати протоколи, в яких фіксуватимуться дані порушення і на підставі яких буде відкриватись адміністративне провадження.
Згідно зі ст. 152 Кодексу України «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою, правил благоустрою населених пунктів» порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 1360 грн.) і на посадових осіб, громадян - суб’єктів підприємницької діяльності - від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 грн.).
Тобто, законні підстави для притягнення до відповідальності за не заключення договору на вивіз сміття є. Відсутність договору на вивезення побутових відходів у фізичної особи, юридичної особи, підприємця є порушенням Законів «Про відходи», «Про житлово-комунальні послуги» та «Про благоустрій населених пунктів» тягне за собою адміністративну відповідальність.
Тому Дунаєвецька міська рада та КП «Благоустрій Дунаєвеччини» попереджає жителів громади щодо необхідності у найближчий час укласти договір із комунальним підприємством на вивіз сміття. У разі ухилення від заключення договору, до порушників будуть застосовуватись грошові стягнення, передбачені Законодавством України.Читайте такожУвага!

22.09.2023

З метою реалізації державної політики підтримки підприємницької ініціативи, створення сприятливих умов для розвитку бізнесу та залучення інвестицій в області, реалізуються заходи програми розвитку малого та середнього підприємництва Хмельницької області на 2021 – 2023 роки (далі -Програма)...

Детальніше...