http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2021/02/18/2021-02-18_1019/images/images-50859.jpg

Звіт міського голови Веліни Заяць 2020 рік

18.02.2021

Шановна громадо!
Дорогі мої земляки!

2020 рік став випробуванням для всіх нас.

Період пандемії корона вірусу COVID – 19 боляче вразив усі сфери звичного життя та приніс свої корективи.

Проте нові перешкоди та виклики не дозволили опустити руки, а навпаки мотивували мене та мою команду працювати в інтенсивнішому режимі. Ми тримати на контролі всі процеси, які відбувалися в нашій громаді. Ефективно і швидко приймали рішення, які поставали протягом цього складного року.

Моя позиція щодо прийнятих рішень міською радою та її виконавчим комітетом – це непорушні, пріоритетні інтереси Дунаєвецької громади, захист кожного її жителя, трудового колективу чи родини!

Наше спільне завдання - не лише зберегти те, що дісталося нам у спадок, а й примножити, вдосконалити, оновити та модернізувати нашу громаду.

Структура виконавчих органів міської ради налічує: 5 управлінь, 7 комунальних підприємства, 9 установ і 4 заклади.

Дунаєвецька міська рада відкрита та налаштована до співпраці.

Так в 2020 році було підписано 5 договорів, меморандумів з організаціями та підприємствами різних форм власності.

Рішення у Дунаєвецькій міській раді приймаються сесійно.

У 2020 році було скликано 16 сесій, з них: 5 чергових та 11 позачергових пленарних засідань на яких розглянуто 651 питання по яких прийнято 651 рішення.

Відповідно до Регламенту Дунаєвецької міської ради голосування на сесії проводиться поіменно, а саме за допомогою системи електронного поіменного голосування «Голос-UA».

Поіменне голосування дає можливість виборцям отримувати точну інформацію про діяльність депутатів.

Усі результати голосування – є публічними, тому у день сесії висвітлюються на офіційному веб-сайті міської ради, а в паперовому варіанті вони є невід’ємною частиною протоколу сесії.

В минулому році було організовано та проведено 15 спільних та 19 профільних засідань постійних комісій.

Варто додати, що до складу виконавчого комітету міської ради входять 39 осіб.

У звітному році виконавчим комітетом міської ради було проведено 13 засідань та прийнято 191 рішення виконкому.

Від початку 2020 року мною, як міською головою, видано 467 розпоряджень.

До міської ради надійшло 3 448 звернення, з яких:

3183 звернення вирішено позитивно, на 228 – дано роз’яснення, 1 – відправлено за належністю в інші організації та установи згідно з чинним законодавством України, на контролі залишилися – 36 звернень.

Протягом минулого року до Дунаєвецької міської ради надійшло 627 заяв про надання матеріальної допомоги та 50 інформаційних запитів.

Вчинено 1464 нотаріальні дії та видано 12 319 довідок.

Документообіг за 12 місяців склали 7139 документи, з яких: 3611 документи вхідної та 3528 - вихідної кореспонденції.

Юридичним відділом апарату міської ради проведена перевірка відповідності законодавству - 651 проект рішень міської ради та 191 проект рішень виконавчого комітету міської ради.

206 позовних заяв від фізичних осіб та за результатами цього опрацювання до суду підготовлено та направлено відповідні процесуальні документи.

Проведено 8 конкурсів на заміщення вакантних посад, в яких взяли участь 14 претендентів.

Усі дані щодо вакантних посад у міській раді висвітлюються на веб сайті Дунаєвецької міської ради.

Для комунікації з громадськістю працює: офіційний веб сайт міської ради, сторінки структурних підрозділів у соціальних мережах Facebook, Instagram, крім цього, поширення інформації регулярно відбувається на сторінках газети «Дунаєвецький вісник» та «Часопис громади».

Продовжує працювати і медіа проект «Година спілкування з міським головою» у прямому ефірі сторінки Facebook.

На офіційному веб сайті міської ради для оперативного інформування населення ведеться розділ «Зворотний зв’язок». У розділі розміщена відповідна форма для подання звернення чи інформаційного запиту в електронному варіанті. Звіти про розгляд звернень громадян оприлюднюються на офіційному веб сайті щоквартально.

Протягом року за статистичними даними на сторінку Дунаєвецької міської ради окрім України, заходять користувачі зі: Сполучених Штатів Америки, Італії, Польщі, Німеччини, Чехії, Росії, Іспанії, Португалії, Франції, Нідерландів, Ізраїлю, Канади, Бельгії, Швеції та Білорусії.

Відповідно до досліджень фонду «Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу» сформований рейтинг інституційної спроможності і сталого розвитку малих та середніх громад України з чисельністю населення до 150 тис.

Дунаєвецька міська територіальна громада посіла у ньому своє почесне друге місце серед 20 найкращих громад Хмельницької області станом на 01.01.2021 із загальним рейтинговим балом 136,93.

Попереднє оцінювання проводилось Фондом станом на 01.07.2020 року, тоді наша громада теж отримала друге місце серед громад Хмельницької області та 11 місце в загальноукраїнському рейтингу, отримавши 127,3 бали.

Оцінено 48 громад в Хмельницькій області та 1540 громад в Україні.

Рейтинг враховує 40 критеріальних показників та відображає інституційну привабливість громад у 2021 році.

Практики Дунаєвецької міської ради вже вчетверте отримують визнання та нагороди у конкурсі «Кращі практики місцевого самоврядування». Цей конкурс щорічно проводить Міністерство розвитку громад та територій у співпраці з Програмою Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні». Цього року на конкурс надійшло 168 заявок з усіх областей України.
У 2020 році 2 практики нашої громади отримали нагороди:

- Диплом ІІ ступеня з практикою «Почуємо кожного» (за темою «Влада та громада: інформування, діалог, участь»);
- Диплом ІІІ ступеня з практикою «Чиста громада для майбутніх поколінь» (за темою «Формування безпечного, комфортного та привабливого життєвого середовища»).

Бюджет громади складається з надходження до загального фонду та спеціального фонду.

План загального фонду у 2020 році складав 239 227,1 тис грн., фактично виконано його на 243 020,4 тис грн.

План спеціального фонду, у минулому році, складав 6 501,0 тис грн., фактично виконано його на 6 331,1 тис грн.

Власні доходи ми отримали у розмірі 128 481,4 тис грн, вони містили у собі: податок на доходи фізичних осіб, плату за землю, єдиний податок, акцизний збір, плату за надання адміністративні послуг, податок на нерухоме майно, відміни від земельних ділянок, адміністративні штрафи та інші надходження.

Крім власних доходів, міський бюджет отримав 114 538,6 тис грн. трансфертів, зокрема - 24 142,7 тис грн. базової дотації, 73 403,0 тис грн. освітньої субвенції, 6 818,2 медичної субвенції, 4 509,4 тис грн додаткової дотації та інше.

Видатки загального фонду міського бюджету у 2020 році фактично виконано на 231 349,9 тис грн, з запланованих 242 256,5 тис грн.

Видатків спеціального фонду профінансовано на суму 17 344,3 тис грн., в тому числі бюджет розвитку склав – 13 404,7 тис грн.

Заплановано було витрат на рік 19 593,8 тис грн, в тому числі бюджет розвитку – 14 480,5 тис грн.

За рахунок отриманих доходів, а також уточнених вільних залишків коштів, які утворилися в міському бюджеті профінансовано 231 350,0 тис грн. видатків загального фонду (витрати на освіту, культуру, міжбюджетні трансферти, соціальний захист та забезпечення, охорона здоров’я, управління, ЖКГ, утримання доріг та інші).

Крім фінансування комунальних установ та підприємств міської ради, з бюджету було спрямовано кошти на утримання комунального некомерційного підприємства районної ради «Дунаєвецька ЦРЛ» - 2 129,3 тис грн, в тому числі: заробітна плата працівників КНП, енергоносії, придбання комп’ютерного обладнання та програмного забезпечення, придбання інсуліну, заходи із запобігання поширення COVID – 19 та ін.

Станом на сьогодні на території громади здійснюють господарську діяльність 2 124 суб’єкти господарської діяльності, з них: 2003 суб’єкти мікро підприємництва, 114 малих та 7 середніх підприємства.

В галузевій структурі суб’єктів підприємницької діяльності відслідковується стабільний розвиток та відносно висока продуктивність підприємств, що працюють у галузях виробництва продуктів харчування, роздрібної і оптової торгівлі, заготівлі та переробки продуктів харчування, готельно-ресторанного бізнесу та побутового обслуговування населення.

На території громади діють 140 сільськогосподарських підприємств, з них: 75 фермерські господарства.

Сільськогосподарськими підприємствами громади усіх форм власності використовується 28,6 тис га ріллі.

Середня вартість оренди земель сільськогосподарського призначення складає за 2 260 грн за 1 га - це 4 місце серед 47 громад області, за рейтингом орендної плати.

Загалом сільськогосподарські угіддя займають 71% земельного фонду громади, що свідчить про високий рівень сільськогосподарського освоєння земель.

Основні галузі рослинництва спрямовані на: вирощування зернових, олійних культур, овочівництво, садівництво, ягідництво.

Валовий збір культур становить по всіх категоріях господарств 75,38 тис тон зерна (в заліковій вазі) з усіх зернових та зернобобових культур, при середній урожайності 32,82 ц/га.

У галузі тваринництва працює 33 господарства, з них: 19 господарств з розведення свиней, 5 господарств з розведення ВРХ, 2 господарства з розведення свійської птиці, 1 господарство з розведення вівець та кіз.

Гарні перспективи розвитку має і кооперативний рух. Активно працює та розширює напрямки своєї діяльності кооператив «Ягідний рай».

У 2020 році членам кооперативу вдалося наростити валовий збір ягід більше, як на третину та значно збільшити площі закладених у приватних домогосподарствах ягідників. Зібрано близько 5 тон малини, 5 тон продукції городництва та закладено біля 1,5 га нових ягідників.

У листопаді 2020 року кооператив поповнився новими членами та на сьогодні налічує вже 43 сім’ї-учасники.

Кооператив переміг у відборі, щодо претендентів з залучення допомоги БФ «Контінентал Фармерз Груп» для поповнення матеріально-технічної бази кооперативу, тобто придбання спец автомобіля для перевезення продукції.

Крім цього, у 2020 році почала діяти Програма підтримки розвитку дрібного сільськогосподарського бізнесу - фермерських господарств та фізичних осіб підприємців, які здійснюють діяльність в сфері розведення великої рогатої худоби молочних порід та кіз на території Дунаєвецької міської ради на 2020-2023 роки, що має на меті розвиток дрібного фермерства шляхом надання пріоритету в отриманні земельних ділянок для вирощування кормів та випасу худоби фермерам та фізичним особам-підприємцям на умовах строкового права оренди на пільгових умовах. Станом на сьогодні Програмою скористались 5 сімейних фермерських господарств.

З метою створення місцевих кооперативів організовано зустрічі з жителями сіл, які утримують 5 і більше голів ВРХ, та надано інформацію щодо реалізації державних та обласних програм підтримки аграрного сектору. На разі створено 5 сімейних ферм у селах: Дубинка, Гірчична, Чимбарівка, Зеленче, Ліпіни. Та ще три сімейні ферми перебувають на стадії утворення в селах: Чаньків, Соснівка, Зеленче.

За сприяння Посольства Королівства Нідерландів в Україні проведено семінари-тренінги для представників товариств, які зосередженні в галузі молочного господарства та членів приватних сімейних ферм нашої громади, організовано надання консультацій представниками дорадчих служб дрібним фермерам з питань розвитку молочного бізнесу.

З метою оптимізації та залучення до цього бізнесу – було організовано робочу зустріч представників сімейних ферм та людей, зацікавлених у створенні таких господарств, на приватній молочній фермі «Щаслива родина» у с. Томашівка.

В рамках проекту «Імпакт-інвестиції в розвиток громад», проведено серію вебінарів, щодо актуальних питань інвестування у сімейне молочне фермерство та передано тематичні друковані матеріали (газети) для поширення серед жителів сіл громади.

Варто додати, що у 2020 році було профінансовано спеціальну бюджетну дотацію за утримання бджолосімей.
Дотація надавалась на безповоротній основі фізичним особам та суб’єктам господарювання за наявні від 10 до 300 бджолосімей у розмірі 200 гривень за бджолосім’ю. На території Дунаєвецької міської ради цю матеріальну допомогу в загальному розмірі 543 600 грн. отримали 59 жителів громади, які утримують 2 718 бджолосімей.

У 2020 році наша громада була учасником у наступних проектах:

- проект «Децентралізація приносить прозорість та ефективність в освіті та медицині» (ДІЄМО), що реалізується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) в партнерстві з Громадським партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» (CASE Україна). В рамках проекту виготовлено і розповсюджено 500 примірників буклету «Бюджет для громадян 2020», проведено ряд навчальних тренінгів для освітян громади. За підтримки цього проекту створено та затверджено склад Піклувальної ради Дунаєвецького навчально-виховного комплексу ЗОШ І-ІІІ ступенів, гімназії;

- проект «Енергоефективність у громадах II», що виконується Міжнародною громадською організацією «Центр Сприяння Житловим та Муніципальним Реформам», відповідно до грантової угоди між Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. В рамках даного проекту було проведено енергетичний аудит громади та розроблено енергетичні сертифікати для 14 будівель бюджетної сфери Дунаєвецької міської ради;

- пілотний проект ПРООН Україна (UNDP Ukraine) «Посилене партнерство для сталого розвитку». За результатами конкурсу партнерських ініціатив, що стосуються реагування на виклики, протидії і зменшення впливу пандемії COVID-19, який відбувся в рамках цього проекту та за партнерства Агенції регіонального розвитку Хмельницької області, у 2021 році буде отримано співфінансування для створення пересувного музею-лабораторії з інтерактивними експонатами природничо-математичного спрямування для дітей різного віку (15 інтерактивних експонатів з фізики, хімії, математики, біології та ін.).

Відповідно до «Положення про громадський бюджет» (бюджет участі) у 2020 році на реалізацію проектів було виділено 1108,9 тис грн.

Проте, у зв’язку з епідемічною ситуацією, що склалась в країні та введенням ряду обмежувальних заходів, відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби COVID-19», робочою групою міської ради було прийнято спільне рішення, щодо призупинення прийому заявок до покращення епідемічної ситуації в державі.

Робочою групою з питань легалізації тіньової зайнятості та запобігання втратам до міського бюджету здійснено 136 виїзних рейди та проведено 92 співбесіди з роботодавцями ОТГ.

Було вивчено питання легальної зайнятості у 369 суб’єктів господарювання. В результаті проведеної роботи, зареєстровано 76 найманих працівники, 73 - фізичних осіб-підприємців, із 76 громадянами укладено трудові договори.

Для покращення контролю за дотриманням законів «Про працю та зайнятість населення», спільно з Дунаєвецьким управлінням Головного управління Державної фіскальної служби у Хмельницькій області проведено 15 засідань, на яких заслухано: 39 керівників підприємств та фізичних осіб підприємців.

В результаті проведеної роботи додатково надійшло - 112,3 тис. грн., єдиного податку - 223,0 тис. грн., податку з доходів фізичних осіб -103,3 тис. грн., штрафів за порушення законодавства при реалізації тютюнових та алкогольних виробів.

З набранням чинності Закону України «Про публічні закупівлі» з 14 листопада 2016 року Дунаєвецькою міською радою прийнято розпорядження щодо закупівлі товарів, робіт та послуг через електронну систему закупівлі ProZorro та авторизовані електронні майданчики, які отримали необхідну акредитацію.

Загалом у 2020 році проведено 40 публічних закупівель, в тому числі 6 процедур - відкриті торги, 2 - переговорні процедури та 32 допорогових процедури закупівлі. Загальна вартість укладених договорів становить - 23,3 млн грн., загальна сума економії – 4,3 млн грн.

Продовжує працювати Програма співфінансування робіт з капітального ремонту або реконструкції багатоквартирних будинків в м. Дунаївці на 2020-2022 роки.

Дана Програма передбачає співфінансування капітальних ремонтів у розмірі 60% з міського бюджету та 40% коштів співвласників багатоквартирних будинків.

Відповідно до даної Програми профінансовано закупівлю будівельних матеріалів по проведенню капітального ремонту покрівлі будинку по вул. Шевченка 115 м. Дунаївці, загальна вартість робіт даного об’єкту 672,3 тис грн.

Приємно зазначити, що минулого року збільшилась кількість введених в експлуатацію приватних сонячних електростанцій, що прямо пропорційно збільшило надходження ПДФО до міського бюджету, тобто якщо в 2019 році він складав - 1,3 млн грн, то у 2020 році – 3,9 млн грн.

Для благоустрою нашої громади у 2020 році було здійснено ряд робіт: капітальний ремонт вуличного освітлення на суму 1492,7 тис грн. (с. Синяківці, с. Дубинка, с. Слобідка Гірчичнянська, с. Степок, с. Антонівка, с. Зеленче, с. Малий Жванчик, м. Дунаївці, вул. Набережна, вул. Кутузова, вул. Суворова, вул. Пилипа Орлика, вул. Дорошенка, вул. Незалежності, частина вул. Східна, частина вул.Грушевського).

Закупилено комплектувальні вироби (контейнерів для збору ТПВ) на суму 53,8 тис грн. 

Закуплено транспортні засоби спеціального призначення для КП ДМР «Благоустрій Дунаєвеччини» на суму - 520 тис грн. Розроблено «Схему санітарного очищення населених пунктів ДМР» вартістю 198,5 тис грн.

Збудувано водопровідну мережу в с. Лисець та проведено реконструкцію водопровідної мережі по вул.Варшавська, вул.Степана Разіна у м. Дунаївці - загальною вартістю 1222,9 тис грн.

Здійснено капітальний ремонт тротуарів: по вулиці Гагаріна - від вулиці Шевченка до будівлі Дунаєвецької дитячої школи мистецтв, по вулиці МТС - в межах провулку МТС та вул. Горького, по вулиці Конституції - від вулиці Гагаріна до вулиці Красінських - загальною вартістю 1623,4 тис грн.

Проведено капітальний ремонт внутрішньо квартальних проїздів: від кафе «Еліт» до ДНЗ №3 «Берізка» по вул.Київській, вздовж будинків №2а та №22 по вул. Київській, вздовж будинку №4 по вул. Київській, вздовж будинків №18 та №20 по вул. Київській, вздовж будинків №24, 26 по вул.Київській, вздовж будинку №26 по вул. Київській, в м. Дунаївці - загальною вартістю 1364,6 тис грн.

Проведено грейдерування та поточний ремонт доріг в біло щебеневому покритті в м.Дунаївці загальною площею 41,5 тис м², ямковий ремонт в асфальтному покритті площею 3 721 м² та капітальний ремонт в асфальтному покритті протяжністю 5 кілометрів с. Іванківці.

Комунальним підприємством "Благоустрій Дунаєвеччини" у населених пунктах ОТГ проведено грейдерування та поточний ремонт доріг в біло щебеневому покритті загальною площею 74,6 тис м².

Станом на 1 січня 2021 року в м. Дунаївці побудовано 13 майданчиків для збору сміття, на яких встановлені 54 євро контейнери для збору ТПВ та 13 під ПЕТ пляшку, в тому числі у 2020 році облаштовано 5 сміттєвих майданчиків, на яких встановлені 17 євро контейнерів для збору ТПВ, 5 контейнерів під ПЕТ пляшку в м. Дунаївці та 9 у селах громади.

Укладено 5 042 договори про надання послуг із збирання та вивезення ТПВ: 2 950 у селах ОТГ та 2 092 у м. Дунаївці.

424,7 тис грн. спрямовані на ліквідацію не санкціонованих та стихійних сміттєзвалищ в громаді.

Після сортування відходів заготували вторинну сировину, тобто - 13,8 тони пластику та 0,5 тон скла. Реалізували вторинну сировину на суму 50,2 тис грн.

Встановили та облаштували 8 колодязів на суму 105,7 тис грн.

Встановили 4 автобусні зупинки:в м. Дунаївці – 1, с. Голозубинці – 1, с. Рахнівка – 1, с. Гірчична – 1.

Провели поточний ремонт мостів населених пунктів громади: с. Яцківці, с. Ганнівка, с. Січинці, с. Миньківці, с. Голозубинці на загальну суму 310,2 тис грн.

Замінили віконні блоки на сходових клітках в житлових будинках м.Дунаївці по вулицях: Шевченка 14, Шевченка 116, Шевченка 120, вул. Хлібопекарська 2б.

Завдяки співпраці з БФ «Разом з Кернел» та іншими благодійними організаціями в місті Дунаївці облаштовано 6 нових дитячих майданчики.

«Міськводоканал» обслуговує зареєстрованих 8099 абонентів централізованого водопостачання та 3 463 абоненти водовідведення.

В операційному управлінні КП «Міськводоканал» перебуває: 11 насосних станцій, 125,5 км водопровідних та 48 км каналізаційних мереж, 6 каналізаційних насосних станцій, каналізаційні очисні споруди.

Протягом минулого року, були надані послуги: 519,5 тис м3 - централізованого водопостачання та 260,9 тис м3 централізованого водовідведення, на загальну суму нарахувань 10 323,4 тис грн. з ПДВ.

Побудовано водопровідну мережу в с. Лисець загальною вартістю 515 тис грн.

Усунуто 328 аварійних витоки на водопровідній мережі та 310 засмічень на каналізаційній мережі.

Для підтримання комунікативного зв’язку з абонентами, створена у Viber група, яка дає можливість завчасно повідомляти про відключення та перебої в роботі водомережі та оперативно реагувати на звернення громадян.

Дунаєвецькою міською радою за програмою сприяння встановленню індивідуального опалення в багатоквартирних будинках м.Дунаївці, внутрішня система централізованого теплопостачання яких знаходиться в аварійному стані станом на 2020 рік. 86 абонентам було надано допомогу в розмірі 430 тис грн.

Загалом, послугами централізованого опалення, на сьогодні, користується 259 абонентів.

Відключеними від центрального опалення у 2020 році були будинки за адресами: вул. Київська 4 та вул. Київська 6.

У 2020 році в галузі містобудування було затверджено генеральний план м. Дунаївці та надано 4 дозволи на розроблення детальних планів, затверджено 2 детальних плани території.

Затверджено генеральний план міста Дунаївці та генеральний план був включно із планом зонування с. Мушкутинці.

Підписано 4 договори про пайову участь на розвиток інфраструктури на суму 189,2 тис грн.

Розпочато розроблення проекту плану зонування м. Дунаївці включно із стратегічно-екологічною оцінкою.

За звітний період на сесію міської ради винесено 2 325 земельних питань. Вісімдесяти учасникам бойвих дій були надано дозволи на розроблення документацій із землеустрою на земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства з метою подальшої передачі їх у власність - загальна площа яких складає 151,96 га;

У 2020 році інвентаризовано 156 га землі та передано в оренду товаровиробникам, як не витребувані земельні частки (паї), що складає майже 280 тисяч гривень орендної плати на рік.

42 земельні ділянки передано в оренду АТ "Хмельницькобленерго" – для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об'єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій.

Варто зауважити, що у 2020 році, за самовільне використання земельних ділянок та використання їх не за цільовим призначенням, до місцевого бюджету надійшло понад 1 млн грн. штрафних санкцій.

Крім цього, 397,12 га (25 договорів) передано в оренду на земельних торгах у формі аукціону, що становить понад 2 млн 100 тис грн. доходів в рік до місцевого бюджету.

А 160 га (14 земельних ділянок) – включено до переліку земельних ділянок права на які запропоновано до продажу на земельних торгах у формі аукціону.

Не один рік поспіль успішно працює в громаді «Центр надання адміністративних послуг», через дане управління надається 218 адміністративних послуг, з яких 44 послуги надаються за допомогою мобільного ЦНАПУ.

За минулий рік наші жителі скористалися 36 154 послугами ЦНАПу, з них 307 послуг надав виїзний мобільний ЦНАП.

Найпопулярнішими серед послуг були: реєстрація місця проживання, реєстрація прав на нерухоме майно, реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, послуги Держгеокадастру, соціальні та інші послуги.

У 2020 році було впроваджено нову, першу, комплексну послугу єМалятко за життєвою подією, яка включає в себе 10 послуг за однією заявою. Вона значно спрощує процедуру оформлення документів при появі немовлятка в родинах жителів нашої громади.

У нашій громаді також функціонує 29 закладів дошкільної освіти, 20 закладів загальної середньої освіти і 3 заклади позашкільної освіти.

В дошкільній освіті працює 61 вікова група, в яких виховується 1 135 дітей віком від 2 до 6 років.

В закладах загальної середньої освіти навчається 3 777 учнів.

У 140 групах позашкілля громади, займаються – 1 789 учнів.

У 2020 з державного фонду регіонального розвитку було виділено 3 614,088 тис грн., з міського бюджету – 708,6 тис грн., на реалізацію проекту «Капітальний ремонт Дунаєвецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 (утеплення фасадів та горищного перекриття, перша черга)».

На освітянському просторі громади продовжує ефективно працювати та розвиватися проект «Нова українська школа» - НУШ, який в 2020 році було профінансовано на суму 1 932,0 тис грн., з яких 592,3 тис грн – були кошти місцевого бюджету. Для створення відповідного освітнього середовища у тридцяти п’яти перших класах нової української школи, міської об’єднаної територіальної громади, було придбано: 22 комп’ютери (ноутбуки); 24 мультимедійні проектори; 24 комплекти, які складаються з багатофункціонального пристрою, ламінатору , проекційного екрану

Крім цього, було придбано 396 комплектів меблів (парта+стілець); 9 столів для вчителів, 16 шаф, 24 аудиторні дошки, розхідні та дидактичні матеріали необхідні для навчального процесу.

Загалом, для покращення матеріально-технічної бази закладів освіти, в минулому році, придбано товарів в сумі понад 3 млн грн та здійснено робіт на 5,5 млн грн.

З метою підтримки та мотивації обдарованої молоді, рішенням сесії міської ради було призначено виплати - іменні стипендії міської ради для дітей в розмірі 500 грн. кожному, щомісячно. Стипендіатами стали учні: в галузі освіти – 8 чоловік, в галузі спорту – 6, культури - 5.

Не залишилося поза увагою й надання соціально-гуманітарної допомоги, так у 2020 році були забезпечені безкоштовним харчуванням у дошкільних та загально - освітніх навчальних закладах громади: 7 дітей сиріт, 38 дітей позбовленних батьківського піклування, 204 дитини із малозабезпечених сімей, 17 дітей переміщених із зони АТО, 104 дитини учасників АТО.

Варто зазначити, що дітям учасників бойових дій АТО надано безкоштовне користування послугами в позашкільних закладах освіти та надано одноразову матеріальну допомогу на загальну суму 108 тис грн.

Приємно відзначити, що в міській раді працює «Програма з оздоровлення та відпочинку дітей» на період до 2022 року.

З міського бюджету для оздоровлення дітей було виділено 199 тис грн.

В 2020 році охоплено відпочинком та оздоровленням 34 дитини, які оздоровлювались у таборі «Кабельник», на березі Чорного моря, на протязі 14 днів.

У Центрі первинної медико – санітарної допомоги населенню працює 23 команди з надання медичної допомоги: 9 – загальних практик сімейної медицини, 7 – терапевтичних, 7 – педіатричних.

Станом на 31.12.2020 року підписано – 29 600 декларації з населенням громади, що становить – 82% від загальної кількості.

Лікарі забезпечені комп’ютерною технікою, облаштовані 38 автоматизованих робочих місць (АРМ-ів), які підключені до мережі Інтернет для оптимізації роботи.

До складу мережі амбулаторій загальної практики-сімейної медицини (ЗПСМ) входять і амбулаторії, які територіально розгорнуті: в м. Дунаївці – 2 амбулаторії, в селах Великий Жванчик, Велика Побійна та Миньківці – по 1 амбулаторії. У 2020 році було завершено будівництво нової амбулаторії в селі Рахнівка.

Протягом року для ПМСД був придбаний автомобіль медичного обслуговування, медичне обладнання, засоби індивідуального захисту та ін.

Забезпечені медичними засобами пільгові категорії жителів громади та ліками шляхом впровадження державної програми підтримки «Доступні ліки».

Встановлено обладнання для телемедицини (с. Великий Жванчик, с. Рахнівка).

Отримано новий автомобіль для Великожванчицької АЗПСМ.

Минув майже рік від того часу, як надійшли перші повідомлення про COVID-19, в громаді за цей період проведено ряд заходів для запобігання поширенню хвороби та направлених на боротьбу з нею.

Відбулось 13 зсідань комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій та 2 комісії з питань евакуації.

Здійснюється постійний контроль за санітарно-епідеміологічною ситуацією на території громади у зв’язку із пандемією.

Через загрозу пандемії було створено штаб з працівників міської ради для контролю та швидкого реагування в умовах карантину.

Відкритий телефон гарячої лінії, придбані засоби індивідуального захисту, створено мобільну бригаду по забору матеріалів, організовано підвезення медичних працівників до місця роботи, систематично обробляються засобами індивідуального захисту об’єкти інфраструктури.

Дунаєвецькою міською радою, керівниками і працівниками комунальних підприємств, установ та закладів було прийнято рішення про перерахування одноденного заробітку, який склав 309 тис грн у фонд з боротьби хворобою.

Не оминув увагою потреби Дунаєвецької громади у боротьбі з пандемією і народний депутат України, Олександр Володимирович Герега, за благодійної допомоги якого ми суттєво підсилили фонд спрямований на боротьбу з COVID-19, це зокрема було придбано: мобільний рентгенівський апарат, апарат штучної вентиляції легень, концентратор кисню, бактерицидні лампи, інфузійні насоси, монітори, спеціалізовані рамки для дизенфікуючої обробки, засоби індивідуального захисту, захисні комбінезони, захисні костюми, багатофункціональні ліжка, матраци на лікарняні ліжка.

На жаль 2020 рік приніс корективи в роботу закладів культури та туризму. Оскільки через карантинні обмеження було унеможливлене проведення ряду запланованих заходів та свят.

Про те, наші діячі культури та мистецтва плідно попрацювали в онлайн режимі та принесли безліч нагород, грн прі та визнання на мистецьких конкурсах різного рівня. Брали участь та отримували перемоги наші таланти в 103 обласних конкурсах, 51 регіональному, 155 всеукраїнському та 128 міжнародному конкурсі.

Управлінням культури, туризму та інформації було розроблено сайт «Дунаєвеччина туристична», який дає можливість ознайомитися із цікавинками, інфраструктурою та туристичними маршрутами громади в форматі онлайн. Сайт постійно наповнюється.

Розроблено та запропоновано туристам 2 нових туристичних маршрути: Дунаївці – Маліївці та околицями Старого міста.

Для жителів громади, гостей та туристів розроблено туристичні путівники нових маршрутів, на сайті «Дунаєвеччина туристична» представлено інтерактивну карту, а біля міської ради – розміщено інформаційний стенд з QR-кодами об’єктів міста.

ФЗН «Спорт для всіх» організували та провели, в минулому році, 39 спортивно-масові заходи різних рівнів.

Протягом року збірні команди громади та окремі спортсмени, які успішно представляли Дунаєвеччину у Всеукраїнських та обласних заходах, змаганнях і турнірах з олімпійських та неолімпійських видів спорту.

ФК «Епіцентр» м. Дунаївці став володарем Кубку області та продовжує участь у чемпіонаті України з футболу серед команд ІІ ліги у статусі лідера.

Футзальна команда «Епіцентр» здобула чемпіонський титул у чемпіонаті Хмельницької області.

Дунаєвецькі гирьовики були золотими та срібними призерами чемпіонатів України, чотири вихованці секції гирьового спорту МЦ ФЗН «Спорт для всіх» (тренер та інструктор по спорту А. Антонюк) - стали членами національної збірної України, а Олена Лавська, вперше в історії Дунаєвеччини, виконала нормативи майстра спорту України.

Успішно в громаді функціонує дитячо-юнацька спортивна школа, в якій навчаються 399 учнів.

У звітному році 197 учнів ДЮСШ прийняли участь у Всеукраїнських та обласних змаганнях, де 67 учнів стали переможцями та призерами, а 174 учні – виконали нормативи масових розрядів та один з них виконав норматив майстра спорту України.

Нашими спортсменами в основному, виконаний календарний план спортивно-масових заходів за минулий рік, але, на жаль, через карантинні обмеження велика кількість змагань була скасована.

З тієї ж причини, не проводили й заходи для оздоровлення учнів ДЮСШ у період канікул.

За сприяння народного депутата України, Олександра Володимировича Гереги, для Дунаєвецької дитячо – юнацької спортивної школи у 2020 році було придбано: нові шафи у роздягальню, канати, борцівські мати, тенісний стіл, спортивні тренажери. У Дунаєвецькому міському центрі фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» здійснено капітальні ремонти:

кімнати відпочинку, 4 санвузлів, 3 душових кімнат.

Соціально незахищеними верствами населення громади опікується Територіальний центр соціального обслуговування, у якому на обліку перебуває 1 893 особи.

Відділом соціальної допомоги також обслуговуються на дому – 483 підопічним, з яких – 218 одинокі особи, котрі потребують догляду та допомоги.

До Пасхальних, новорічних та Різдвяних свят одинокі підопічні отримали продуктові набори у загальній кількості 485 комплектів. Працівниками відділу соціальної допомоги, що надається на дому, здійснено 285 обстежень умов проживання своїх підопічних та врегульовано безліч їхніх побутових проблем.

Працівниками відділу соціальної профілактики, адаптації та надання адресної допомоги обслуговується 1410 осіб та 81 сім'я, що перебувають у складних життєвих обставинах. Спеціалістами цього відділу здійснено 397 виїздів до цих особливих сімей, яким надано соціальні послуги відповідно до потреб, складено 107 актів оцінки потреб та 124 акти перевірки цільового використання державної допомоги при народженні дитини.

Також було проведено благодійні акції такі, як: "Ялинка бажань", "Готуємо дітей до школи", акція до дня захисту дітей. В результаті проведеної роботи діти із сімей які перебувають у складних життєвих обставинах отримали 361 подарунок (іграшки, солодощі, канцтовари).

Був проведений дистанційний фотоконкурс "Творчий Великдень" учасники та переможці якого також отримали свої призи через поштові відділення.

Територіальним центром здійснюється допомога підопічним у надані гуманітарної допомоги у вигляді: одягу, взуття, дитячих речей, іграшок.

Протягом року 75 сімей отримали вищезазначену гуманітарну допомогу.

Установою було проведено 9 групових заходів (лекції, бесіди, відео лекції, виїзні тренінги). Спільно з громадською організацією Дунаєвецьке районне товариство інвалідів проводяться святкові заходи, майстер класи для соціально вразливих верств населення.

У центрі діє транспортне відділення для потреб якого у 2020 році було придбано автомобіль Dacia Logan.

Міський центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю “Ластівка” – є установою соціального спрямування для дітей з інвалідністю віком до 18 років, з метою надання їм комплексу реабілітаційних та соціальних послуг: соціальної, психологічної, педагогічної, фізичної реабілітації, професійної орієнтації, соціальної послуги денного догляду.

Щорічно кількість отримувачів послуг в установі збільшується, так: у 2018 на реабілітації перебували – 34 дитини, 2019 та 2020 рік – 40 дітей.

У 2020 році, на покращення матеріально технічної бази установи з міського бюджету було виділено 48,3 тис грн.

На обліку відділу у справах дітей, молоді та спорту перебуває 189 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

На протязі звітного періоду здійснено 397 обстежень умов проживання неблагополучних сімей громади, за результатами яких складені оцінки потреб перевірених сімей та проведені профілактичні бесіди з метою поліпшення їхніх життєвих обставин.

На обліку, сьогодні, перебувають 23 сім’ї опікунів, піклувальників, прийомних батьків та батьків-вихователів, в яких виховуються 29 дітей-сиріт та діти, які позбавлені батьківського піклування.

Крім того, функціонують в громаді, 3 дитячі будинки сімейного типу та 5 прийомних сімей.

Протягом 2020 року проведено 4 засідання опікунської ради, на яких розглянуті 10 питань захисту прав дітей.

У 2020 році укомплектовані та направлені на розгляд 2 пакети документів, щодо присвоєння почесного звання України - «Мати-героїня».

Також були проведені 5 благодійних акцій для сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах та для осіб з інвалідністю.

За кошти субвенції з державного бюджету в 2020 році було придбано двокімнатну квартиру в центрі міста Дунаївці для Тарнапольської Христини, уродженки села Мала Побіянка, яка перебувала на квартирному обліку з 2014 року, як дитина позбавлена батьківського піклування.

У нашій громаді діє «Програма соціального захисту населення», за якою у 2020 році надано допомогу 1 800 жителям громади в розмірі 1 443,0 тис грн.

За цією програмою допомогу отримали: онкохворі, інваліди 1 групи, діти учасників АТО, інваліди дитинства, хворі які потребують дорого вартісного лікування, важкохворі, особи, які опинилися в екстрених ситуаціях в зв’язку зі стихійним лихом, особи, які потребували допомоги в організації поховання.

Одним із пріоритетних напрямків у справі ефективного захисту населення і територій від пожеж та інших надзвичайних подій чи ситуацій – є створення нових підрозділів місцевої пожежної команди, від яких залежить безпека громадян, які проживають у населених пунктах, віддалених від місць дислокації пожежо – рятувальних частин ДСНС.

У жовтні 2020 року відбулось урочисте введення в дію нового підрозділу місцевої пожежної команди у селі Великий Жванчик за безпосередньої підтримки агропідприємств регіону, в першу чергу групи компанії «Кернел».

Традиційно за благодійної участі Олександра Володимировича Гереги, минуло річ надано допомогу (будівельні матеріали) трьом погорільцям нашої громади: Паньковій Людмилі Василівні м. Дунаївці вул. Ярова 32а, Монастирській Валентині Миколаївні м. Дунаївці, вул. Ватутіна 7в, Боровику Григорію Володимировичу с. Мала Побіянка.

Безпеку та правопорядок в Дунаєвецькій громаді забезпечують поліцейські офіцери. За рік ними складено 238 адміністративних протоколів, 128 протоколів за порушення правил дорожнього руху, 21 протокол за порушення правил карантину, 15 за дрібне хуліганство та 44 протоколи направлені на розгляд адміністративної комісії.

З метою збереження безпеки на вулицях нашого міста працюють 20 камер відеоспостереження.

Це далеко не всі проекти, шановні жителі громади, які нам вдалось і вдається реалізувати спільними зусиллями!

Для міської ради, як і до тепер, традиційно у своїх майбутніх діях пріоритетними будуть інтереси людей та розвиток нашої громади.

Я переконана, що при вирішенні нових питань, які поставатимуть перед нами, ми будемо впевнено йти до спільної мети та на зустріч один-одному, виявляючи людську мудрість та толерантність.

Як міський голова, я повністю усвідомлюю ступінь відповідальності, яку поклали на мене жителі громади.

Хочу вас запевнити, що прагну бути достойною вашої довіри та виправдати покладенні на мене сподівання!

Я чую кожного з вас та хочу світлого, перспективного майбутнього для усіх населених пунктів нашої громади.

Вірю, що й надалі ми будемо згуртовано працювати для загального добра, миру і злагоди.

Адже майбутнє нашої Дунаєвецької громади – це наше спільне завдання.

Автор:Інформаційно - комунікаційний ресурсний центр


Читайте також



КОМІСІЯ З ПИТАНЬ ВИПЛАТИ ОДНОРАЗОВОЇ МАТЕРІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ

28.03.2024

Згідно Програми соціального захисту населення Дунаєвецької міської ради на 2021-2025 роки, 28 березня 2024 року, відбулося...

Детальніше...