http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2021/10/20/2021-10-20_1954/images/images-53102.png

Нові правила міжрегіональних перевезень в Україні починають діяти з 21 жовтня!

20.10.2021

З 21 жовтня в Україні починають діяти нові правила міжрегіональних перевезень, які було впроваджено у зв'язку зі стрімким поширенням коронавірусу.

Як повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я у вівторок, вони передбачають можливість поїздки між регіонами лише для осіб, які мають COVID-сертифікат або довідку про вакцинацію. При цьому уточнюється, що COVID-сертифікат, який видається на підставі одужання, хоч і передбачений у застосунку "Дія", проте наразі перебуває тільки на етапі тестування. "Отримання паперової довідки наразі не передбачено. Громадяни зможуть використати такий COVID-сертифікат у "Дії", коли він стане доступним", - ідеться в повідомленні, оприлюдненому в Telegram. У ньому також уточнюється, що наразі не існує затвердженої форми довідки про протипоказання до вакцинації проти COVID-19.

"Людей, які справді мають абсолютні протипоказання до щеплення в Україні, менше ніж 1%. Ідеться про важку алергічну реакцію на першу дозу вакцини (анафілактичний шок) або гіперчутливість до компонентів вакцини. Постанова №1236 не передбачає, що громадяни можуть пред'являти для міжрегіональних поїздок документ про протипоказання до вакцинації", - наголошують у МОЗ. Там зазначають, що громадяни можуть зробити ПЛР-тест або експрес-тест на COVID-19 і використовувати його в поїздках між регіонами, а після вакцинації - використовувати цифровий сертифікат у застосунку "Дія". Підходить і "жовтий" внутрішній COVID-сертифікат (про отримання першої дози), і "зелений" внутрішній COVID-сертифікат (про отримання повного курсу вакцинації).

"Паперову довідку про отримання першої дози вакцини проти COVID-19 може видати лікар, який робив щеплення. Ідеться про форму 063-О. Її також можна використовувати для поїздок міжрегіональним транспортом", - додають медики. Як повідомлялося, на засіданні Кабінету Міністрів України від 11 жовтня внесли зміни до постанови №1236 про посилення правил для пасажирських перевезень у регіонах, де встановили "жовтий", "помаранчевий" або "червоний" рівень епіднебезпеки.

З 21 жовтня міжрегіональні перевезення пасажирів у регіонах із "жовтим", "помаранчевим" чи "червоним" рівнем будуть дозволені за умови наявності в усіх водіїв, екіпажу авіатранспорту та пасажирів одного з документів:

  •  документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, або документа, що підтверджує отримання однієї дози вакцини для регіонів "жовтого" рівня епідемічної небезпеки;
  • міжнародного, внутрішнього сертифіката або іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою вакцини або двома дозами вакцини, дозволених ВООЗ для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат тестування методом ПЛР або одужання особи від хвороби, дію якого підтверджено за допомогою Єдиного державного порталу електронних послуг, зокрема з використанням "Дії";
  • негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, що діє 72 години.

Нові правила стосуються і регулярних, і нерегулярних перевезень пасажирів. Ідеться про автомобільний транспорт на автобусних маршрутах, авіаційний і залізничний транспорт міжобласного сполучення. Відповідні правила не застосовуватимуться до міських і внутрішньообласних перевезень.

Автор:Міністерство охорони здоров'я України


Читайте такожВІДБУЛОСЬ ПОЗАЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ

29.06.2022

Сьогодні, 29 червня 2022 року, під керівництвом міського голови Веліни Заяць, відбулося позачергове засідання виконавчого комітету...

Детальніше...


ДІТИ – ЦЕ НАШЕ МАЙБУТНЄ, НАШ СЕНС ЖИТТЯ І ЩАСТЯ!

29.06.2022

А знаєте, виявляється все в житті не випадково! Наша героїня - мешканка міста Красногорівка (Донецької області)...

Детальніше...