http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2021/11/24/2021-11-24_4932/images/images-29465.png

Заходи пожежної безпеки під час опалювального сезону

24.11.2021

Прийшов час, коли на зміну теплим погожим осіннім дня йдуть прохолодні та похмурі дні, в які хочеться зігрітися та обсохнути. Та, перш за все, потрібно пам’ятати про небезпеку, яка може супроводжувати нас під час опалювального сезону. Через порушення правил улаштування печей та інших опалювальних приладів (АГВ, котлів тощо), а також через порушення правил користування ними зазвичай виникає чимало пожеж та загорянь.

Як же запобігти лиху? Передусім слід пам’ятати, що перед початком опалювального сезону всі опалювальні прилади необхідно ретельно перевірити, а у разі виявлення пошкоджень чи несправностей - відремонтувати.

Чищення димоходів та самих опалювальних приладів від накопиченої сажі потрібно здійснювати перед початком опалювального сезону та впродовж нього, а саме: опалювальні печі періодичної дії на твердому та рідкому паливі - не рідше одного разу на три місяці; печі та осередки вогню безперервної дії -  не рідше одного разу на два місяці.

Ці вимоги, насамперед, пов`язані із здатністю сажі (вуглецю) самозайматися під дією вологи.

Печі та інші опалювальні прилади повинні мати протипожежні розподіли (відступи) від горючих конструкцій, виконані згідно з вимогами будівельних норм. Біля кожного опалювального приладу перед топковим отвором на дерев’яній підлозі слід розташувати металевий лист розміром не менше 0,5м х 0,7 м. Відстань від опалювальних приладів до домашніх речей (шаф, стільців, столів, ліжок) не повинна бути меншою, ніж 0,7 м, а від топкових отворів 1,25 м. Грубки печей слід припиняти топити до того часу, як родина лягатиме спати, адже у разі виникнення пожежі біду практично ніхто вчасно не помітить.

Під час експлуатації пічного опалення забороняється: залишати без нагляду печі, що топляться, або доручати наглядати за ними дітям; користуватися печами й осередками вогню, що мають тріщини; розміщувати паливо та легкозаймисті матеріали й речовини безпосередньо перед топковим отвором; зберігати тліючі вуглини та золу в металевому посуді, встановленому на дерев’яній підлозі або на горючій підставці; сушити та складати на печах одяг, дрова, легкозаймисті матеріали та предмети; використовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі речовини; використовувати дрова, довжина яких перевищує розміри пальника або топити печі з відкритими дверцятами; використовувати вентиляційні та газові канали як димоходи; улаштовувати на димових трубах антени телевізорів, радіоприймачів тощо; допускати перегрівання печей; влаштовувати в помешканні тимчасові печі.

Не слід забувати і за електричні засоби для обігріву Ваших осель. Насичення квартир різноманітними електропобутовими приладами представляє значну небезпеку виникнення пожежі в квартирі у разі навіть найменшого порушення встановлених правил пожежної безпеки. У той же час досвід показує, що населення часто порушує ці правила, не приділяючи їм належної уваги або просто тому, що не знає їх. Це призводить до того, що у житлових будинках пожежі виникають значно частіше, ніж у громадських або виробничих будівлях.

Аналіз таких пожеж показує, що вони виникають, в основному, з двох причин: у разі порушення правил пожежної безпеки під час користування електропобутовими приладами і прихованої несправності цих приладів. Крім того, пожежі можуть виникати і від несправної електропроводки або неправильної експлуатації електромережі. Це може статися, наприклад, якщо в одну розетку увімкнути декілька побутових приладів водночас. Виникає перевантаження електромережі, через що виникає її нагрів, і, як наслідок, спалахування ізоляції. Тому необхідно стежити за справністю ізоляції проводів, не допускати кріплення їх цвяхами, які можуть порушити її цілісність.

Аби ви не стикнулись із вищезазначеними пожежами, слід дотримуватись основних правил пожежної безпеки при експлуатації електричних та нагрівальних приладів, що використовуються у побуті, а саме: нагрівальні прилади можна встановлювати тільки на негорючі підставки; забороняється залишати працюючі прилади без нагляду; забороняється вмикати в одну розетку одночасно декілька приладів; необхідно спостерігати за щільністю контактів у місцях приєднання проводів приладів до вилки, клем між собою тощо; забороняється користуватися саморобними нагрівальними приладами.

Сподіваємось, що дотримання цих порад дозволить громадянам вжити заходів для попередження пожеж та їх наслідків у житлових будинках. Отож, виконуючи прості правила пожежної безпеки, ви збережете життя собі та своїм близьким та рідним.

Хай у ваших оселях буде тепло та затишок.

 

     

Автор:Начальник циклу практичної підготовки обласних та


Читайте такожДивіться на нас, як на рівних

03.12.2021

Третього грудня усе світове суспільство відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю. Цей День проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році і є нагадуванням про обов’язок виявляти турботу і милосердя до тих, хто потребує допомоги та підтримки, нагадуванням суспільству про необхідність захищати права дітей та осіб з особливими потребами, всебічно надавати їм допомогу та підтримку в подоланні життєвих труднощів...

Детальніше...


ЗАСІДАННЯ ПОСТІЙНИХ КОМІСІЙ ТА ДВАДЦЯТЬ ТРЕТЯ (ПОЗАЧЕРГОВА) СЕСІЯ ДУНАЄВЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

03.12.2021

Сьогодні, 3 грудня 2021 року, у Великожванчицькому старостинському окрузі, під головуванням голови Дунаєвецької територіальної громади Веліни Заяць пройшли спільні засідання постійних комісій та двадцять третя (позачергова) сесія Дунаєвецької міської ради VIIІ скликання...

Детальніше...