http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2022/03/02/2022-03-02_6504/images/images-75699.jpg

До уваги приватних підприємців та власників торгівельних мереж Дунаєвецької громади

02.03.2022

Шановні приватні підприємці та власники торгівельних мереж Дунаєвецької громади. Звертаємося до вас з переконливим проханням: не здійснювати спекулятивного підняття цін та нагадуємо вам про відповідальність за відмову у розрахунку карткою.

Відмова від прийняття безготівкової оплати в умовах воєнного стану є додатковим та нічим не виправданим ризиком.

Ст. 17 ЗУ «Про захист прав споживачів» встановлено, що за всіма споживачами однаковою мірою визнається право на задоволення їх потреб у сфері торговельного та інших видів обслуговування. Встановлення будь-яких переваг, застосування прямих або непрямих обмежень прав споживачів не допускається, крім випадків, передбачених нормативно-правовими актами.

Також згаданою статтею встановлено право споживача на вільний вибір товарів і послуг у зручний для нього час та на вільне здійснення безготівкових розрахунків з урахуванням режиму роботи та обов’язкових для продавця (виконавця) форм (видів) розрахунків, установлених законодавством України.

Продавець (виконавець) зобов’язаний всіляко сприяти споживачеві у вільному виборі продукції та форм її оплати.

Звертаємо увагу, що відмова у безготівковому розрахунку за придбані товари та надані послуги свідчить про обмеження прав споживача та є порушенням вимог законодавства, за яке передбачена відповідальність, встановлена ст. 23 ЗУ «Про захист прав споживачів» та ст. 155 КУпАП.

Автор:Інформаційно-комунікаційний ресурсний центр


Читайте такожЗАСІДАННЯ МІЖДИСЦИПЛІНАРНОЇ КОМАНДИ

25.05.2023

Одним із напрямків роботи Служби у справах дітей є забезпечення соціального захисту дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування...

Детальніше...


ЧИСТА ГРОМАДА ПОЧИНАЄТЬСЯ З КОЖНОГО ЇЇ ЖИТЕЛЯ

24.05.2023

Ми всі прагнемо перемоги і попри війну, як хороші господарі, працюємо над тим, щоб наша громада була чистою та охайною...

Детальніше...