http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2022/04/26/2022-04-26_5747/images/images-92758.jpg

Синергія кооперативу

26.04.2022

Сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Ягідний рай» цьогоріч планує вирощувати овочі та картоплю для потреб ЗСУ та мешканців населених пунктів, які потребують допомоги. Як пререформатувалася громада після повномасшатбного вторгнення росії в Україну, розповідають члени кооперативу «Ягідний рай».

Будуємо надійний тил.

Кооператив продовжує працювати в тилу, настрій позитивний, всі вірять у перемогу. Знають, що все буде добре, тож у цей час хочуть бути корисними для армії та людей.

Член ягідного кооперативу Микола Островський.

«Ми не могли лишитись осторонь тих подій, що зараз відбуваються, подали заяви до військкомату, на що отримали відповідь, що ми принаймні наразі у своєму кооперативі зможемо принести більше користі державі. Змирившись із цим, вирішили вирощувати овочі для наших захисників та постраждалих людей». У сільськогосподарському обслуговуючому кооперативі «Ягідний рай» — 47 сімей з понад 18 населених пунктів громади. У членів кооперативу під вирощуванням продукції понад 10 га землі. Особливість їх у тому, що спільних ділянок кооператив не має. Це все приватні домогосподарства, в яких кожний є власником земельної ділянки, і на ній вирощують свою ягоду чи іншу продукцію. Відповідно, потім спільно її реалізовують. Вирощують насамперед малину, суницю садову, трохи ожини, жимолості, городину. З осені закладали кілька сотень саджанців бузини та планували посадити калину.

Допомога партнерів насінням.

«Ми продовжуємо співпрацю з нідерландськими компаніями. За сприяння посольства Нідерландів ми отримали насіння овочевих культур від компанії Rijk Zwaan Ukraine та Enza Zaden. Частину насіння передали в усі школи громади і по 25 старостатам, щоб вони на своїх ділянках також вирощували продукцію для потреб ЗСУ. Представник посольства координує всю цю роботу, включила всіх отримувачів насіння до групи «Сади перемоги», відповідно вони будуть отримувати консультації фахівців. З питанням придбання овочевої сівалки нам допомогли наші давні партнери — компанія «Контінентал Фармерз Груп». Вони погодились оплатити вартість двох ручних та одної механічної сівалки. Після Великодня плануємо почати сіяти, — продовжує Микола Островський. — Маємо домовленість із сусіднім господарством, яке в межах нашої громади безкоштовно передало нам 3 га землі, де ми зможемо працювати централізовано. Компанія «Контінентал Фармерз Груп» передала 3,5 т насіннєвої картоплі, яку теж будемо вирощувати для армії. Крім того, подались на програму ПРООН на отримання лінії охолодження ягоди».

Автор:Інформаційно-комунікаційний ресурсний центр


Читайте також

«Відкриті уроки футболу»

20.05.2022

Наша громада отримала чудову можливість долучитись до проєкту «Відкриті уроки футболу»...

Детальніше...