http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2022/06/16/2022-06-16_9982/images/images-45940.jpg

ВАЖЛИВО

16.06.2022

Уряд запускає нову економічну стратегію, яка діятиме в умовах війни, допоможе нашій економіці вистояти та стане фундаментом для післявоєнного відновлення. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль презентував шість різних програм безповоротної грантової підтримки для малого й середнього бізнесу

Мікрогранти на створення власного бізнесу. Держава надасть безповоротні кошти для створення тисяч нових мікробізнесів. Заявки будуть подаватися через Дію у формі бізнес-плану, який розглядають незалежні оцінювачі-підприємці. Крім того, під цей бізнес можна буде взяти пільговий кредит в межах «5-7-9». Очікуємо, що програма грантів дозволить створити десятки тисяч робочих місць.

Безповоротні гранти на розвиток переробних підприємств. Мова зокрема про деревообробку, меблеве виробництво, виробництво одягу чи фурнітури, будівельних матеріалів, аграрну переробку тощо. Держава видасть грант, який можна буде витратити на придбання обладнання.

Безповоротний грант на типовий проект модульної теплиці розміром 2 гектари. Тут обов’язкове співфінансування держави та бізнесу. Так само, як і попередні дві програми, заявка подається через Дію, а далі — робота з банком. Наразі передбачаємо будівництво до 3-х тисяч таких теплиць. Це означає нове виробництво, нові експортні можливості, збільшення пропозиції овочів, ягід і фруктів на внутрішньому ринку, більше конкуренції та кращі ціни.

Гранти на висадку нових фруктових і ягідних садів. Така ж схема співфінансування держави й бізнесу. Перші очікування від проекту — висадження нових садів загалом на площах до 10 тисяч гектарів.

Драйвер росту нашої економіки — це ІТ. Вже успішно працює правовий режим Дія Сіті, яким користуються більш як 200 компаній. Паралельно з цим держава максимально зацікавлена у створенні саме українських стартапів і готова вкладати в це гроші. Український Фонд підтримки стартапів буде викуповувати частку в новостворених компаній. Цільова аудиторія програми — це ІТ-підприємці-початківці, які мають ідею створення технологічного стартапу та шукають фінансування на стадію створення тестової моделі. Гроші можна направляти лише на розвиток, найм співробітників, підготовку моделі та початкове фінансування. Бюджет програми на рік — 10 млрд грн. Пріоритет надаватиметься експортоорієнтованим компаніям.

Грант на навчання на ІТ-курсах. Українці, які бажають отримати кваліфікацію junior developer або графічний дизайнер, або іншої технічної спеціальності матимуть змогу отримати грант, який можна буде витратити лише на навчання на ІТ-курсах. Держава виділить фінансування для 60 тисяч українців, які зможуть після цього знайти роботу в цій сфері.

Деталі тут: https://cutt.ly/JKe5Z9J



Читайте також



ЧИСТА ТА ОХАЙНА ГРОМАДА – СПРАВА ВСІХ ТА КОЖНОГО!

27.03.2024

Дороги, двори та вулички — це обличчя нашої громади, і саме їх стан, охайність та чистота покликані забезпечити дунаєвчанам комфортне проживання...

Детальніше...


І МІСЦЕ - ТРЕНД ГРОМАДИ

27.03.2024

Чергово здобула ПЕРШІСТЬ команда волейболістів Дунаєвецького ліцею №4... 

Детальніше...