http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2022/12/12/2022-12-12_6978/images/images-67508.jpg

ЩОДНЯ В УКРАЇНІ ЗБІЛЬШУЄТЬСЯ КІЛЬКІСТЬ ЛЮДЕЙ, ЯКІ ВВАЖАЮТЬСЯ ЗНИКЛИМИ БЕЗВІСТИ

12.12.2022

Ми завжди сподіваємось на краще, але важливо знати, чи не стали наші близькі жертвами цієї війни. Допомогти з цим може ДНК-експертиза.

Ініціювати експертизу для пошуку загиблих за власним бажанням неможливо, тому у Міністерство охорони здоров'я України розповіли, як це відбувається:

  1. Потрібно звернутись за місцем свого проживання у відділ поліції із заявою про зникнення або пошук кровних родичів.
  2. Слідчий виносить постанову про відбір зразків біоматеріалу та призначення експертизи для виділення ДНК-профілю.
  3. Зразки біоматеріалу можуть відібрати безпосередньо у відділеннях судово-медичної лабораторії або за дорученням суду.

Зразки ДНК можуть відбиратись тільки у кровних родичів: батьків чи дітей зниклої людини. У померлих зразки відбираються судово-медичними експертами, які передають їх для опрацювання в науково-дослідний центр МВС. Там виділяється ДНК-профіль і зразкам присвоюється унікальний ідентифікатор.

Порівняння ДНК-профілів постраждалого та родичів проводиться в автоматичному режимі. У разі виявлення збігів про це інформується орган, який призначив експертизу та проводить досудове розслідування. Відбувається інформування родичів загиблої особи.Читайте такожДЕНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ У ЗАКЛАДІ ОСВІТИ: ДОПОМОГТИ, ВРЯТУВАТИ, ЗАПОБІГТИ, БУТИ ОБІЗНАНИМ!

12.04.2024

На тлі повномасштабного вторгнення росії в Україну, особливо важливою постає тема цивільного захисту. Надзвичайно важливим заходом є День цивільного захисту...

Детальніше...