http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2023/04/19/2023-04-19_6882/images/images-42330.jpg

БЕЗОПЛАТНІ МЕДИЧНІ ПОСЛУГИ У РАЗІ ХВОРОБИ ПАРКІНСОНА

19.04.2023

Хвороба Паркінсона — це нейродегенеративний розлад, який вражає переважно нейрони, що виробляють дофамін. Це призводить до рухових ускладнень та координації у людини, може впливати на настрій, спосіб мислення, памʼять. Вчасна діагностика та терапія можуть полегшити симптоми захворювання та допомогти підтримувати якість життя.

Хворобу Паркінсона може встановити невролог. Консультація лікаря, всі необхідні лабораторні та інструментальні дослідження є безоплатними в межах пакета «Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах». Зокрема, за направленням лікаря безоплатні КТ або МРТ головного мозку, електроенцефалографія тощо. Лікар-невролог також може виписати електронний рецепт на «доступні ліки». За потреби невролог направить на лікування в стаціонарі.

Під час стаціонарного лікування пацієнт отримує спостереження лікарів, лабораторну та інструментальну діагностику, а також підбір медикаментозної терапії, що допомагає зберегти нервові клітини, підвищити та підтримувати рівень дофаміну в мозку і зменшити симптоми захворювання. Ліки з Нацпереліку та інших державних програм для пацієнта є безоплатними. Ці послуги передбачені в межах пакета «Стаціонарна допомога дорослим і дітям без проведення хірургічних операцій».

Якщо необхідна хірургічна операція — пацієнту забезпечується анестезія та хірургічне втручання, включаючи витратні матеріали та лабораторні й інструментальні дослідження, такі як КТ та МРТ, в рамках пакета «Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах».

Також для пацієнтів із хворобою Паркінсона є безоплатними послуги з реабілітації в амбулаторних умовах, а саме: умовно-рефлекторний тренінг та лікувальна фізкультура, тренінг навичок самообслуговування, динамічне спостереження лікарем, своєчасна корекція терапевтичних схем тощо.

Автор:Міністерство охорони здоров'я України


Читайте такожУ ДУНАЇВЦЯХ СТАРТУВАЛИ ДНІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ СПАДЩИНИ

28.09.2023

Сьогодні в приміщенні Дунаєвецького історико-краєзнавчого музею відбулися урочисті заходи присвячені Дням європейської спадщини...

Детальніше...


До вашої уваги!

28.09.2023

Пропонується складське приміщення  у м. Дунаївці Кам’янець-Подільського  району Хмельницької області.

Детальніше...